Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Imatest Master 4.0. Wykorzystuje go większość portali testujących obiektywy, w tym optyczne.pl, photozone.de i kiedyś dpreview.com. Program kosztuje 2800$ ale można ściągnąć 30-dniową wersję testową co też uczyniłem i się trochę pobawiłem.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Myślałem, że szarpną się na coś ekstra, a tu tylko optymalizacja pod nowe szkła.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
To jeszcze nie ten duży update. On wyjdzie z nowym korpusem.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
jaad75, wyjdzie z nowym korpusem, ale nie masz na myśli FF?
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
jaad75, x4rd, orientujecie się, czy nowe fw ulepsza pracę z 18-35?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
irek83 napisał/a:
wyjdzie z nowym korpusem, ale nie masz na myśli FF?
Nie. :-)
hitman1986 napisał/a:
jaad75, x4rd, orientujecie się, czy nowe fw ulepsza pracę z 18-35?
Nie wiem i nie sądzę, ale wkrótce będę wiedział wiecej.
Chociaż ten firmware ma ponoć mieć bug, w postaci niewyłączania podświetlenia tylnego LCD, przynajmniej tak piszą na PF.
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Dziwna sprawa, po wgraniu nowego softu tylny ekran mi cały czas się lekko podświetla. W momencie naciśnięcia spustu przygasa całkowicie. Ustawiony brak wyświetlania czegokolwiek.
Chyba pozostaje wgranie starego softu (ciekawe czy przejdzie?) albo czekanie na poprawkę.

PS. Niestety dobrze piszą, było uważać :)
 

DVX  Dołączył: 15 Gru 2008
U mnie też jest ten myk z podświetlonym na stałe tylnego LCD. Znów coś zrąbali, ręce opadają...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Witamy w świecie betatesterów.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
DVX, bez przesady, to drobiazg w sumie, pewnie zaraz poprawią, istotnym jest czy nie ma jakichś poważniejszych bugów. A jak Ci bardzo przeszkadza, to możesz downgrade'ować, do czasu wyjścia poprawki.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jaad75 napisał/a:
bez przesady, to drobiazg w sumie, pewnie zaraz poprawią
taki drobiazg, że przeoczyli - no daruj

jak może przejść tak widoczny błąd jak niegasnący wyświetlacz, to mogą i przemycić taki, który po wejściu w konkretną opcję uwala aparat do poziomu cegły

znam ja takich - to tylko superbezpieczna poprawka - nie trzeba tego testować... :evil:
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Mogli by jeszcze dodać funkcję focus peaking podczas nagrywania filmów. Jak się nie ma lupy do ekranu LCD to praktycznie nie da się filmować. AF to porażka. Czy u Was też tak jest czy tylko u mnie podczas filmowania AF raz działa a raz nie? Trzeba kilka razy wciskać przycisk AF aby w końcu, z dużym opóźnieniem, mechanizm AF zadziałał. Czy w innych puszkach Pentaxa też nie działa funkcja focus peaking podczas filmowania?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
opiszon napisał/a:
taki drobiazg, że przeoczyli - no daruj
Wystarczy, że testujący mieli zawsze włączony status screen, czyli ustawienie domyślne i już mogło przejść.
Grzenio napisał/a:
Czy w innych puszkach Pentaxa też nie działa funkcja focus peaking podczas filmowania?
Tak, póki co, w żadnej nie działa.
 

DVX  Dołączył: 15 Gru 2008
jaad75 napisał/a:
bez przesady, to drobiazg w sumie, pewnie zaraz poprawią, istotnym jest czy nie ma jakichś poważniejszych bugów

Może i drobiazg ale baterię żre bez sensu. Ciekawi mnie też ten drobiazg typu kompletna zawiecha, może teraz łaskawie już się z tym uporali. Nic fajniejszego nie może się trafić jak nagła potrzeba odczepiania od body wszystkiego aby wydobyć z niego ostatnią baterię tusz przed ślubowaniem. Coś pięknego...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jaad75 napisał/a:
Wystarczy, że testujący mieli zawsze włączony status screen, czyli ustawienie domyślne i już mogło przejść.
dziękuję za takich testerów

dobry tester ma rozpisane scenariusze testowe pokrywające większość/wszystkie możliwości konfiguracyjne, siedzi i testuje nawet po najmniejszej zmianie (oczywiście może robić też to automat)

ten błąd który opisujecie, to jest ewidentna regresja i nie powinna wystąpić
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
A czy nie wiecie czy można wyzwalać zewnętrzną lampę błyskową na tylną kurtynę migawki? Chodzi mi konkretnie o współpracę z manualną lampą Yongnuo YN-560 wyzwalaną przez nadajnik umieszczony na sankach w body. Niby jest taka opcja w ustawieniach aparatu ale działa chyba tylko z wbudowaną lampą bo mi niestety zewnętrzną lampę zawsze wyzwala na pierwszą kurtynę migawki. Czy może nowy firmware to poprawia?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
DVX napisał/a:
Nic fajniejszego nie może się trafić jak nagła potrzeba odczepiania od body wszystkiego aby wydobyć z niego ostatnią baterię tusz przed ślubowaniem. Coś pięknego...
Ale Twój K-3 jest w tej kwestii dość specyficzny - ja bym go dawno serwisował lub wymienił.

[ Dodano: 2015-04-15, 15:55 ]
opiszon napisał/a:
dobry tester ma rozpisane scenariusze testowe pokrywające większość/wszystkie możliwości konfiguracyjne, siedzi i testuje nawet po najmniejszej zmianie
To inna sprawa.
Grzenio napisał/a:
A czy nie wiecie czy można wyzwalać zewnętrzną lampę błyskową na tylną kurtynę migawki? Chodzi mi konkretnie o współpracę z manualną lampą Yongnuo YN-560 wyzwalaną przez nadajnik umieszczony na sankach w body.
To działa tylko z lampami systemowymi i generalnie w P-TTL-u. Zresztą zawsze tak było.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jaad75 napisał/a:
To inna sprawa.
no niekoniecznie

testowanie tylko na włączonym status screenie nie spełnia wymogu przetestowania wszystkich możliwości interakcji

ale mogę się nie znać - ja nie testuję w ten sposób - mam od tego ludzi
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
opiszon napisał/a:
no niekoniecznie

testowanie tylko na włączonym status screenie nie spełnia wymogu przetestowania wszystkich możliwości interakcji
Mówię, że "inna sprawa", w sensie, że się zgadzam, że tak nie powinno być.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach