LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
opiszon napisał/a:
testowanie tylko na włączonym status screenie nie spełnia wymogu przetestowania wszystkich możliwości interakcji
Wszystkiego nie przetestujesz, zawsze się może okazać, że pewien błąd wystąpi np. przy włączaniu podglądu zdjęcia podczas obracania aparatu połączonego z wyłączaniem gripa.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Wszystkiego nie.

Ale ta sytuacja która wystąpiła jest imho dużo bardziej prawdopodobna i nie powinna przejśc testow

Ergo - albo bardzo słabe scenariusze testowe albo efekt uboczny poprawki na ostatnią chwile i nie przeprowadzenie testów regresyjnych

Ale w tą drugą możliwośc nie wierzę. Przygotowanie nowej wersji FW do k-3 nie jest zwiazane ze sztywnymi datami. Czy fw wyszedłby dzis jutro czy za tydzien - nic by sie nie zmienilo, wiec pelna regresja powinna byc zrobiona po kazdym releasie kodu
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Tak przy okazji zapytam, jak wygląda
DVX napisał/a:
tusz przed ślubowaniem
?

I co ten tusz ślubuje? Może: "Będę pisał aż do ostatniej kropli, tak mi pióro dopomóż!" :roll:
 

DVX  Dołączył: 15 Gru 2008
Pentagram napisał/a:
co ten tusz ślubuje


He he, ale byk :oops:
Dzięki

[ Dodano: 2015-04-15, 18:54 ]
jaad75 napisał/a:
Ale Twój K-3 jest w tej kwestii dość specyficzny - ja bym go dawno serwisował lub wymienił

Nie dość że specyficzny to już po gwarancji której tylko rok było. Ot takiego miałem sprzedawcę, teraz tłumaczy się po skarbówkach.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
opiszon napisał/a:
Ale ta sytuacja która wystąpiła jest imho dużo bardziej prawdopodobna i nie powinna przejśc testow
No nie powinna, ale może przy małych poprawkach testują tylko te moduły które były zmieniane. Niejeden się już na tym przejechał i jeszcze wielu się przejedzie :)
opiszon napisał/a:
Przygotowanie nowej wersji FW do k-3 nie jest zwiazane ze sztywnymi datami.
Mogli mieć jakieś wewnętrzne terminy, czyli zespół ma skończyć wersję 1.20 do 15 kwietnia, bo jak od 16 nie rozpoczną innego projektu, to będzie źle.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
no jasne, na pewno termin mają

tylko że FW do konkretnego aparatu jest tak wyizolowanym systemem, że można go "wdrożyć" spokojnie po terminie - przecież i tak błędy będą musieli poprawić - tego 16 kwietnia mogą rozpocząć pracę nad czymś innym, ale przecież na Swaroga, nie trzeba wdrażać niesprawnego oprogamowania ;-)

ja to mam np związane ręce - jak jest wdrożenie danego dnia, to jest i basta - żeby przesunąć termin należy zsynchronizować czasami nawet kilkadziesiąt systemów

[ Dodano: 2015-04-15, 20:50 ]
LDevil napisał/a:
może przy małych poprawkach testują tylko te moduły które były zmieniane. Niejeden się już na tym przejechał i jeszcze wielu się przejedzie :)
oj oj - biada im :-)

rozumiem - testy funkcjonalne - na bieżąco wraz z postępem wgrywania zmian do konkretnych funkcjonalności, tylko w zmienianych miejscach


ale ile tych zmian by nie było, to na koniec powinni zrobić testy regresyjne - tym bardziej że nowy firmware nie wychodzi co tydzień czy co miesiąc, nawet rzadziej niż na kwartał...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
opiszon, tyle, że ten firmware, to podobno tylko taki pośredni przystanek, żeby był pełny support dla nowych szkieł w momencie gdy pierwsi klienci dostaną je do rąk. Pracują ponoć nad dużym update... Choć dziwnym jest, że ta poprawka wyszła jako ver 1.20, a nie np. 1.12...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nie wiem jak u ricoha ale w it numeracja wersji to zazwyczaj rzecz święta i pobicia konkretnej pozycji mają swoje znaczenie

no chrome i ff się z tego wypisały, ale zasada i tak działa


jeżeli to miał być pośredni przystanek, to tym bardziej bym uważał wdrażając częściowe zmiany większego klocka

[ Dodano: 2015-04-15, 21:38 ]
pośredni czy nie - psuje aparat tak samo :-P
 

terenowiec  Dołączył: 13 Kwi 2015
Nie chciałbym tworzyć specjalnego tematu z dość prostym pytaniem, więc zapytam o to w tym, zbliżonym do mojego pytania wątku.
Dziś ceny korpusów K-5IIs oraz K-3 są zbliżone. Różnice w cenie nie mają dla mnie tu znaczenia. Który z tych dwóch korpusów jest Waszym zdaniem lepszy do fotografii przyrodniczej i fotografii reporterskiej? Dodam, że w obu przypadkach często mam do czynienia z małą ilością światła, więc praca na wyższym iso jest dość istotnym czynnikiem. Zdjęcia nie będą drukowane w dużych formatach, więc miliony pikseli tez nie są ważne.
Jestem pewien, że wczytując się w inne wątki, sam doszedłbym do tej odpowiedzi, ale korpus chciałbym kupić w tym tygodniu i z braku czasu nie jestem w stanie wyrobić sobie właściwego poglądu, co do przewagi jednego lub drugiego. Stąd prośba do Was o opinię w tej sprawie.
Krótko mówiąc, który z tych dwóch byście wybrali?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
terenowiec napisał/a:
Który z tych dwóch korpusów jest Waszym zdaniem lepszy do fotografii przyrodniczej i fotografii reporterskiej?
Jeśli wymagasz sprawnego AF-C (bo z tego co napisałeś, niekoniecznie to wynika), to lepszym wyborem będzie K-3 - szumi trochę bardziej per pixel, ale że ma tych pikseli więcej, to można z niego uzyskać podobną jakość jak z K-5IIs.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Update ściągnąłem, ale nie instaluję.

Ja wybrałem K-3 i nie żałuję, aczkolwiek długo się bujałem zanim zdecydowałem bo dylemat miałem podobny.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
terenowiec jak do reporterki to wolałbym K-3. Jak już pisał jaad75 ważny będzie lepszy AF-C, od siebie dodam, że na pewno zainteresuje Cię szybszy tryb seryjny.
 
kapselleek  Dołączył: 13 Wrz 2014
http://digicame-info.com/...tax-k-3-ii.html

Rozczyta ktoś te "krzaczki"?
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
 
rad500  Dołączył: 08 Paź 2008
lepiej by skasowali obecne bugi.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Oby jedyną zmianą nie było podnoszenie jakości zdjęcia za pomocą przesunięć martrycy, bo wtedy mój K-3 może zapomnieć, że dostanie to w nowym firmware.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Nie wiem po co komu ten pixel-shifting jak i tak w praktyce szumy chrominancji są tak duże, że i tak trzeba będzie odszumiać zdjęcia i tracić tą rozdzielczość. Zysk w jakości może chyba być tylko przy ISO 100 i to w dodatku dla zdjęć przy super stabilnym statywie. Tylko po co jak oko ludzkie nie jest aż tak czułe na kolory (tzn. dla kolorów ma mniejszą rozdzielczość niż dla całkowitej luminancji).
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Grzenio napisał/a:
Nie wiem po co komu ten pixel-shifting jak i tak w praktyce szumy chrominancji są tak duże, że i tak trzeba będzie odszumiać zdjęcia i tracić tą rozdzielczość.
To działa od lat w MF i nikt się jakoś nie zastanwia po co, skoro daje wyraźną poprawę jakości zdjęć (choć oczywiście w mocno ograniczonym zastosowaniu).
Grzenio napisał/a:
Tylko po co jak oko ludzkie nie jest aż tak czułe na kolory (tzn. dla kolorów ma mniejszą rozdzielczość niż dla całkowitej luminancji).
Widziałeś zdjęcia z Foveona, czy z MF w trybie multishot?
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Jaad75, owszem zdjęcia multishot wyglądają lepiej ale trzeba wziąć pod uwagę, że są to zdjęcia robione przez zawodowców, poddane lepszej obróbce i zrobione wysokiej klasy szkłami. Nie można tego wprost porównywać z pierwszym lepszym zdjęciem JPG wyplutym z amatorskiej puszki. Do tego u innych producentów tryb multishot ma za zadanie zwiększyć rozdzielczości zdjęcia a w Pentaxach nie będzie poprawiał ogólnej rozdzielczości a jedynie rozdzielczość dla kolorów oraz będzie zmniejszać kolorową morę. Na pewno jakiś tam zysk w jakości będzie bo cztery zdjęcia zamiast jednego to cztery razy więcej światła więc i szumy będą mniejsze bo procesor uśredni wynik czterech zdjęć. Jednak tak jak piszesz, zakres zastosowań będzie bardzo ograniczony czyli będzie musiał spełniać warunek: dobry statyw + nieruchomy obiekt + niskie ISO. Przy wysokim ISO uważam, że żadnego zysku nie będzie bo i tak odszumianie szumów chrominancji zje tą dodatkową rozdzielczość.
 

terenowiec  Dołączył: 13 Kwi 2015
Wracając do mojego pytania o wybór pomiędzy K-3 a K-5IIs. Czy oba podobnie sobie radzą na wyższych iso powiedzmy 3200 - 6400. Czy widać różnicę w tej kwestii pomiędzy tymi modelami?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach