x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Wcześniej miałem goodrama, od jakiegoś czasu też mam SanDiska i zero problemów. :-B
 
rad500  Dołączył: 08 Paź 2008
Potwierdzam - Sandisk zero problemów.
Za to Flucard Trek - zawsze jedna fota nie do odczytania (K3)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Mam karty Samsunga. 0 problemów. Jak to z Samsungami.
Mam też karty Fuji i też 0 problemów. Jak to z Fuji.
Oo!! mam też karty Sony i jak łatwo się domyśleć, 0 problemów. Jak to z firmą od Joysticków.
O kartach Panasonica już nie chce mi się nawet pisać.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
to i ja coś dodam
Miałem 2 karty Kingstona 8GB i obie po pewnym czasie przestały działać, najpierw tylko w aparacie, a potem całkowicie. Nie polecam. Najlepiej u mnie pracują karty SanDisk.

Aha - mam też Toshibę microSD - zero problemów. W przypadku microSD najczęściej problemem nie jest karta, tylko adapter
 

Andrzej 58  Dołączył: 01 Maj 2014
Unikam stosowania mikroSD w aparacie (zresztą producent też nie zaleca)...
Z Kingstonami tak właśnie jest, że początkowo bezproblemowe a po czasie jakieś problemy się pojawiają.
Miałem cztery Toshiby standardowe, 16 i 8 bujają się, dwie 8 od początku strzelały fochy aż wymówiły współpracę na amen, stąd moje uwagi na temat tego loga, bo kto produkuje to tylko w niebiesiech wiedzą.
Robiłem kiedyś zdjęcia dla Boscha świec iskrowych - wszystkie marki świata ale nie jako zamiennik tylko logowane np.: "oryginal VOLVO produkt"... więc może zachwalane przez "wuzet" Samsungi, Sony, Fuji, że o Panasonicu nie wspomnę z jednej taśmy... np. SanDisk
Kto to wie...
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Andrzej 58 napisał/a:
Robiłem kiedyś zdjęcia dla Boscha świec iskrowych - wszystkie marki świata ale nie jako zamiennik tylko logowane np.: "oryginal VOLVO produkt"... więc może zachwalane przez "wuzet" Samsungi, Sony, Fuji, że o Panasonicu nie wspomnę z jednej taśmy... np. SanDisk
Kto to wie...
Ponoć większość kości pamięci w kartach i tak jest samsunga, nawet renomowanych firm. Np. Toshiba rzekomo do wyższych modeli stosuje własne kości a do tańszych Samsunga.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Na DxoMark pojawiły się nowe dane odnośnie pomiarów matrycy w K-3. Dodali między innymi pełniejszą informację o stosunku sygnał/szum dla różnych poziomów szarości:

http://www.dxomark.com/Ca...---Measurements
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Grzenio napisał/a:
Dodali między innymi pełniejszą informację o stosunku sygnał/szum dla różnych poziomów szarości
Mówisz o Full SNR? Nie widzę tam nic nowego...
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Tak, chodziło mi o zakładkę Full SNR. Ja jej nigdy przedtem nie widziałem. Może to dla tego, że zawsze oglądałem wyniki pomiarów w trybie porównania kilku korpusów a tam nie ma tej zakładki. Sorry, mój błąd.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Dokładnie, w porównaniu tej zakładki nie widać, ale w wynikach dla pojedynczego aparatu zawsze, bo to w zasadzie pomiar wg. którego wyznaczają resztę wyników.
 
jarekwyd  Dołączył: 01 Wrz 2014
witam, na wstepie chciałem podziekowac za raty 0% w popularnym sklepie dzieki czemu odbieram w poniedzialek K-3. przeszukujac to forum natrafiłem na linka do obiektywow ktore dobrze z nim współpracują i o dziwo w typach obiektywów zoom na pierwszym miejscu jest sigma 17-50 którą przypadkiem niechcący posiadam. wszystko pięknie jak narazie, ale żeby nie było gdzieś na tym forum wyczytałem także,że nie da sie kalibrowac szkieł innych niż systemowe z pozycji korpusu. czy to prawda koledzy?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jarekwyd napisał/a:
nie da sie kalibrowac szkieł innych niż systemowe z pozycji korpusu

Da się.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Również mam Sigmę 17-50 ale niestety nie da się jej skalibrować poprawnie. To znaczy regulacja AF w korpusie działa ale moja Sigma na front focus dla F2.8 i back focus dla F5.6. Jak obiektyw jest sam w sobie źle skalibrowany to niewiele pomoże regulacja w body.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Grzenio napisał/a:
Również mam Sigmę 17-50 ale niestety nie da się jej skalibrować poprawnie. To znaczy regulacja AF w korpusie działa ale moja Sigma na front focus dla F2.8 i back focus dla F5.6. Jak obiektyw jest sam w sobie źle skalibrowany to niewiele pomoże regulacja w body.


W takim wypadku odpowiedniej kalibracji dokonuje serwis w Trójmieście. Trzeba niestety wysłać body plus obiektyw.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Tak, wiem. Już raz wysyłałem ale nie skalibrowali tego dobrze. Zaraz będę wysyłał drugi raz. Najgorsze, że trzymają po 2 tyg. a jak chciałem umówić się i zarezerwować jakiś konkretny termin kalibracji to nie ma takiej możliwości. Tak to jest jak mają monopol.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Grzenio napisał/a:
Tak, wiem. Już raz wysyłałem ale nie skalibrowali tego dobrze.


Miałem podobnie i... okazało się, że w ogóle nie skalibrowali niczego bo technik się pomylił. Zareklamowałem usługę i zrobili to już porządnie, wysyłke w obie strony pokrywając na swój koszt.
 
jarekwyd  Dołączył: 01 Wrz 2014
jest. odebrałem pierwsze wrazenia po przesiadce z k-x, Wooow zakochalem sie w ciągu minuty. teraz tylko lektura obowiazkowa czyli instrukcja obslugi.
 
jarekwyd  Dołączył: 01 Wrz 2014
mam pytanko, czy karta flu card poza swoimi funkcjami sluzy jako karta pamieci
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
tak, jest to też normalna karta pamięci
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Czasem jest promocja Body K-3 + Flu Card + druga bateria. O ile przydatność karty Flu jest wątpliwa to zapasowa bateria jednak często się przydaje. Przynajmniej u mnie nigdy bateria nie wytrzymała tej deklarowanej w danych technicznych liczby 720 zdjęć bez błysku.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach