Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
LDevil, w aparatach Sony podobno wyłączenie stabilizacji matrycy wydłużało znacznie czas nagrywania. Może w Pentaxie będzie podobnie. Zobacz co piszą tutaj:
http://alphacorner.eu/ind...ustrzankach-slt
Ja bym zrobił na Twoim miejscu wcześniej test w domu. Może ustawienie formatu 720p@25fps zamiast np. 1080p@30fps spowoduje mniejsze nagrzewanie. To mniejszy strumień danych więc procesor może będzie się mniej grzał i będzie trochę chłodniej we wnętrzu puszki. Być może będzie też mniejszy strumień danych odczytywanych z matrycy co też powinno zmniejszyć jej nagrzewanie.

bigjack, a jakie masz ustawienia dla wyostrzania i kontrastu? Może przy zbyt wysokim wyostrzaniu pojawiają się te mrówki?
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Grzenio, Dzięki za informacje, rozdzielczość pewnie ustawię na 720p, liczbę klatek na najmniejszą i może się uda. Stabilizację też wyłączę, ale to raczej niewiele da, bo K-3 ma elektroniczną.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Ale stabilizacja elektroniczna obciąża procesor więc może się bardziej grzać. Może ale nie musi. Nie wiem, nie sprawdzałem tego osobiście.

Poza tym nie wiadomo czy oprócz stabilizacji elektronicznej nie pracuje też w jakimś stopniu stabilizacja mechaniczna matrycy. Ja tam słyszę wyraźne szumienie matrycy podczas filmowania więc być może jakieś drobniejsze drgania stabilizuje matryca a większe drżenie rąk stabilizuje już procesor elektronicznie.

[ Dodano: 2015-05-28, 13:17 ]
Możesz jeszcze zmniejszyć jasność wyświetlacza co też ograniczy ilość ciepła wydzielanego wewnątrz puszki. W elektronice obowiązuje zasada: pobór prądu = wydzielanie ciepła, więc należy dążyć do zredukowania tego poboru prądu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Stabilizacja mechaniczna pracuje zawsze bo, nawet gdy nieaktywna, musi zablokować matrycę w jednym miejscu.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Tak, ale mam wrażenie, że podczas filmowania z włączoną stabilizacją słychać jednak nieco głośniejszy szum mechanizmu stabilizacji.

[ Dodano: 2015-05-28, 13:41 ]
plwk, widzę że posiadasz Sigmę 17-50/2.8. Czy mógłbyś sprawdzić czy jak ustawisz aparat z tym obiektywem na statywie, ustawisz ogniskową 50mm i przysłonę 2.8 oraz złapiesz ostrość a następnie przestawisz przysłonę na 5.6 i ponownie wciśniesz spust migawki do połowy aby złapać ostrość to pierścień ostrości się przestawi? Czy może po złapaniu ostrości na 2.8 możesz już zmieniać dowolnie przysłony i obiektyw nie będzie już kręcił pierścieniem ostrości? Mi obiektyw notorycznie po wybraniu przysłony 5.6 lub większej przestawia ostrość powodując wyraźny BF. Obiektyw już dwa razy był w serwisie i nie naprawili tego.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Wgrał już ktoś Może nową aktualizacje 1.21 ciekawy jestem czy poprawili już ten błąd z tym wyświetlaczem bo nie wiem czy mam wgrać czy jeszcze czekać :-)
 

bigjack  Dołączył: 22 Paź 2010
adi24-78 napisał/a:
ciekawy jestem czy poprawili już ten błąd z tym wyświetlaczem

Głównie po to ukazała się ta aktualizacja.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Gdyby to kogoś interesowało, to 16 minutowy filmik udało się nagrać bez problemów. Najwięcej problemów sprawiło mi później skrócenie tego filmu - avidemux nie potrafił pociąć tego pliku bez przekodowywania ścieżki audio. Skończyło się na użyciu edytora wybudowanego w aparat.

Jednak na przyszłość chciałbym mieć możliwość pocięcia filmu na kawałki na komputerze - zna ktoś jakiś darmowy program do ucinania filmików? Interesują mnie tylko programy, które potrafią to zrobić bez rekompresowania filmu.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
W VirtualDub można usuwać fragmenty filmu i można ustawić "Direct Stream Copy" dla Audio jak i dla Video.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Makler, a sprawdzałeś czy VirtualDub dorobił się natywnej obsługi plików MOV? Bo jak ostatnio się nim bawiłem, to pliki MOV były wspierane tylko za pośrednictwem AviSytntha, a to już nie pozwalało na sesnowne użycie Direc tStream Copy.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
LDevil, widzisz ... zapomniałem że k-3 w MOV nagrywa. Jak tak to nie kojarzę w tej chwili :-/ .
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Zainstalowany i tym razem jest w porządku.
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
Czy może mi ktoś wyjaśnić dla czego k-3 jest tańsza od k-5IIS ?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Ostatnie które były w sprzedaży miały niższą cenę , chyba ~2800. Te które teraz widnieją w porównywarkach wyskoczyły z ceną z czasów premiery , jeśli fizycznie są w tych sklepach bo "sprawdź dostępność " często oznacza brak .
No i giełdy nima a ta regulowała rynek;)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
gezeb napisał/a:
No i giełdy nima a ta regulowała rynek;)
:-B :-B :-B
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
gezeb napisał/a:
No i giełdy nima a ta regulowała rynek;)


A to się uśmiałem setnie - w punkt :-B
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Mam pytanie do posiadaczy K-3 - czy menu jest identyczne jak w K-5II? A może inaczej - czy oba aparaty mają te same funkcje?
W K-5II brakuje mi bardzo możliwości ustawienia maksymalnego czasu migawki, np na 1/60s przy trybie Av. Pamiętam, że było coś takiego w Nikonie.
No i porażać mnie zaczyna bieda w ustawieniach flasha, coś na co nie zwracałem uwagi wcześniej...
Czy K-3, ew. K-3II, jest tutaj jakimś krokiem naprzód względem K-5II?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
matzll napisał/a:
W K-5II brakuje mi bardzo możliwości ustawienia maksymalnego czasu migawki, np na 1/60s przy trybie Av. Pamiętam, że było coś takiego w Nikonie.
W Pentaksie masz maksymalny czas związany z ogniskową obiektywu i Auto ISO z opcjami Slow, Normal i Fast. To lepsze rozwiązanie, bo nie ustawia Ci najdłuższej migawki w Av na sztywno.
matzll napisał/a:
No i porażać mnie zaczyna bieda w ustawieniach flasha, coś na co nie zwracałem uwagi wcześniej...
Czy K-3, ew. K-3II, jest tutaj jakimś krokiem naprzód względem K-5II?
Ustawienia flesza są takie same z wyjątkiem możliwości użycia wbudowanej w M, co bywa pomocne przy dumb slave'ach.
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Dzięki za odpowiedź.
jaad75 napisał/a:
W Pentaksie masz maksymalny czas związany z ogniskową obiektywu i Auto ISO z opcjami Slow, Normal i Fast. To lepsze rozwiązanie, bo nie ustawia Ci najdłuższej migawki w Av na sztywno.

Czy lepsze to nie wiem, ale fakt - "działa". Przy fast czas na poziomie 1/200, normal 1/100, slow 1/50 ustawia.

Ciekawe czy coś się zmieni w kwestii lamp w FF, bo w K-3II chyba nic nie ma nowego...?
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
Cytat
Ciekawe czy coś się zmieni w kwestii lamp w FF, bo w K-3II chyba nic nie ma nowego...?

Tak . Brak wbudowanej sugeruje możliwość żonglowania wieloma modelami .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach