jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
matzll napisał/a:
Przy fast czas na poziomie 1/200, normal 1/100, slow 1/50 ustawia.
Jak mówię, to zależy od ogniskowej - im dłuższa, tym krótsze czasy.
matzll napisał/a:
Ciekawe czy coś się zmieni w kwestii lamp w FF
Ponoć są szanse na krótsze synchro...
matzll napisał/a:
bo w K-3II chyba nic nie ma nowego...?
Nowy jest brak wbudowanej... :-P
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Jeden z ambasadorów Pentaxa testował go na koncercie z *16-50 i stwierdził, że AF.C działa lepiej.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
espresso napisał/a:
nie wiem czy ograniczeniem nie jest rodzaj napędu w 16-50


Bardzo, bardzo możliwe. Nie wiem czy Kenneth ma dostęp już do 70-200 ale na pewno ma już K-3 II.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Ma dostęp do 70-200 i ten dłuższy też ma ale, jeszcze nie pisał jak się sprawuje.
 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
akumulatorki do K5II i K3
Jestem powracjacym synem marnotrawnym Pentaxa. Kilka dni temu już witałem się z Nikonem D750, już prawie wyciągałem kasę z portfela, ale tchnął mnie dobry duszek i pozostałem pryz moim ulubionym Pentaxie. Posiadam K5II i właśnie zamówiłem K3 i z niecierpliwością do poniedziałku lub wtorku czekam na nowy sprzęcik. Mam jednak pytanie co do akumulatorków. W K5ii wystarcza mi na ok. 1000zdjęć, a z tego co czytam w opisie K3, że jest to zdecydowanie mniej, prawie połow z tej liczby. W zw z tym mam pytanie czym różni się D-LI90P od D-LI90, bez tego 'P' na końcu. Chciałem dokupić na zapas, a mam dwa w K5 i nie bardzo się orientuję czy ten będzie pasował czy nie. Jeżeli będzie pasować, to nie mna sesnu kupować jeszcze jeden......
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
jacekni napisał/a:
Jestem powracjacym synem marnotrawnym Pentaxa. Kilka dni temu już witałem się z Nikonem D750, już prawie wyciągałem kasę z portfela, ale tchnął mnie dobry duszek i pozostałem pryz moim ulubionym Pentaxie.
To faktycznie "powrót syna marnotrawnego"... :-P
jacekni napisał/a:
Posiadam K5II i właśnie zamówiłem K3
A Ty przypadkiem nie mówiłeś coś o wyższych czułościach i ślubach? K-3 nie sprawuje się tu lepiej niż K-5II, powiedziałbym, że bez odpowiedniej obróbki sprawuje się wręcz nieco gorzej... Dodatkowo, opóźnienie lampy może być kolejną przyczyną frustracji w dziedzinie o której mówisz.
To, gdzie K-3 ma rzeczywiście przewagę, to AF-C i rozdzielczość w niskich czułościach - czyli na ślubach wiele tu nie zyskasz, jeśli w ogóle coś zyskasz...
jacekni napisał/a:
Jeżeli będzie pasować, to nie mna sesnu kupować jeszcze jeden......
Będzie pasować.
 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
Dobrze pamiętasz z tymi ślubami :-) Może to wydawać się dziwne dla niektórych, ale jednak postawiłem na Pentaxa. Wybrałem k3 jako drugie body z powodu braku filtru AA, ktrz jednak powoduje, że jakość fot jest leko na korzyść. Ale o co chodzi z tym opóźnieniem lampy, bo pierwszy raz o tym słyszę....?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
jacekni napisał/a:
Wybrałem k3 jako drugie body z powodu braku filtru AA, ktrz jednak powoduje, że jakość fot jest leko na korzyść.
No ok, w porównaniu z K-5II jest to jakaś korzyść, w przypadku IIs - żadna. Oczywiście z ryzyka zdajesz sobie sprawę i wiesz, jak sobie z ewentualną morą radzić? Żeby nie bylo jak z:
jacekni napisał/a:
Ale o co chodzi z tym opóźnieniem lampy, bo pierwszy raz o tym słyszę....?
Lampa w P-TTL odpala ze zwłoką - nieco większą niż wynika to z samego mechanizmu P-TTL.
 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
Myslę, że nie bedzie z tą zmorą większych problemów, ale praktyka to zweryfikuje ;) Chmmm, będę musiał sprawdzić więc co i jak z tą lampą. Dzięki Ci za info...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
jacekni napisał/a:
Mam jednak pytanie co do akumulatorków. W K5ii wystarcza mi na ok. 1000zdjęć, a z tego co czytam w opisie K3, że jest to zdecydowanie mniej, prawie połow z tej liczby. W zw z tym mam pytanie czym różni się D-LI90P od D-LI90


Jedna bateria wystarcza na wyraźnie mniej niż w serii 5, natomiast nie zwracałem uwagi na poszczególne oznaczenia. Zamówiłem zamienniki ostatnio i przede mną testy. Stosuje zamiennie do 3 i 5 :)

[ Dodano: 2015-06-13, 11:08 ]
jaad75 napisał/a:
To, gdzie K-3 ma rzeczywiście przewagę, to AF-C i rozdzielczość w niskich czułościach - czyli na ślubach wiele tu nie zyskasz, jeśli w ogóle coś zyskasz...


Szum widać już na ISO 1000 - 1600, gdzie na K-5 jak dla mnie podobny poziom to 2000.

Zwróciłbym uwagę na coś innego, mianowicie na multibalans bieli. Jak dla mnie jest to chyba najbardziej zaskakująca funkcja, która ma naprawdę spore przełożenie na jakość zdjęć. Szczególnie pod wieczór.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
x4rd napisał/a:
Zwróciłbym uwagę na coś innego, mianowicie na multibalans bieli. Jak dla mnie jest to chyba najbardziej zaskakująca funkcja, która ma naprawdę spore przełożenie na jakość zdjęć. Szczególnie pod wieczór.
Robisz JPG-i, albo używasz Pentaksowej wołarki? Bo wołarki niezależne o ile mi wiadomo go nie obsługują?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
jaad75 napisał/a:
Robisz JPG-i, albo używasz Pentaksowej wołarki? Bo wołarki niezależne o ile mi wiadomo go nie obsługują?


Dostrzegam różnicę na plus w porównaniu z K-5 w LR. Wiadomo, że RAWy można sobie dowolnie kolorystycznie ustawić jednak moim zdaniem zaoszczędza to jednak czasu.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
x4rd napisał/a:
Dostrzegam różnicę na plus w porównaniu z K-5 w LR.
Ja też dostrzegam różnicę na plus jeśli chodzi porównanie K-5 i K-5IIs na Adobe Standard - profile są po prostu inne, ale można sprowadzić je do takich samych. Ponieważ Multi WB nie jest póki co obsługiwany (chyba że już jest?), to kolorystyka jest praktycznie wyłącznie kwestią profilu.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
jaad75 napisał/a:
kolorystyka jest praktycznie wyłącznie kwestią profilu.
to by sie zgadzało w tym przypadku
 

killym  Dołączył: 16 Sie 2013
Bezsenność:)?
 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
Czy problem wieszającego się lustra w K3 dotyczy tylko pierwszych modeli, czy wszystkich?
Albo czy nowy soft 1.11, który usuwa tę wadę, jest już standardowo przy obecnie sprzedawanych K3?
I czy wgrywanie nowego softu na własną rękę = utrata gwarancji ?
Pytam bo planuję przesiadkę z Kr-ki, ale nie chcę wysyłać do Apollo na wgranie nowego softu
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
gawain74 napisał/a:
I czy wgrywanie nowego softu na własną rękę = utrata gwarancji ?

Nie, nie byłby udostępniany dla ogółu.
 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
plwk, dzięki wielkie. W takim razie spokojnie mogę zmieniać soft.
Od pewnego czasu zbieram się do tego zakupu, w pewnym momencie zawahałem się,
bo pojawia się K3 II z bardzo kuszącym modułem GPS.
Zdecydowałem się jednak na jedynkę. K3 zamówiona, do odbioru w czwartek :)
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Potwierdzam.

Jak wgrasz soft ze strony producenta to gwarancja jest ważna.
Można pobrać i wgrać samodzielnie lub poprosić sprzedawcę.
Co do lustra się nie wypowiem bo się nie wiesza ;)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
fanmario napisał/a:
Potwierdzam.
Poważnie? :mrgreen:
Ja też potwierdzam. :-P

Znacie jakikolwiek sprzęt elektroniczny, w którym update firmware powoduje utratę gwarancji?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach