jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Mertz napisał/a:
D700, GRD3, GR - był czas się przyzwyczaić, ostatnie 6 lat...
Tyle, że TAv jest lepszy na koncerty. Znacznie lepszy. Av z AutoISO jest bardzo dobry w dobrych warunkach oświetleniowych, choć ja akurat mam ISO zawsze na Fast - wolę, żeby podbijał mi czułość, niż wydłużał niepotrzebnie czas.
Mertz napisał/a:
Ja p... - znaczy jak? Znowu rozrzut jakościowy?
Nic niezwykłego, że światłomierz nie jest skalibrowany idealnie do 12, czy 18% - od lat się z tym spotykam i to w różnych aparatach, różnych firm. W zasadzie bardzo rzadko jest skalibrowany dokładnie, ale wcale nie twierdzę, że to musi być akurat ten problem. Sprawdzałeś, czy w RAW jest przepał? Bo to, że przeglądówka wydaje się za jasna jeszcze o niczym nie świadczy.
Mertz napisał/a:
Niezależnie od ustawień, GR rozstawia K-3 po kątach, niestety :(
Ustawianie wyższej czułości i ogólne naświetlanie wyżej w danej sytuacji, to jeszcze żadne "rozstawianie po kątach". Pokaż może jakieś porównanie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli nie przepala to co w tym złego, że naświetla na światła?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
plwk napisał/a:
Jeśli nie przepala to co w tym złego, że naświetla na światła?
Nic, to wręcz zaleta. O ile nie przepala i robi to powtarzalnie.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Pokaż może jakieś porównanie.


Machnę wieczorkiem - teraz rano zauważyłem, że mi "na dworzu", po stałym ustawieniu na -0.7, naświetla lepiej, ale muszę sprawdzić dokładniej w pomieszczeniu, bo tu miałem najwięcej problemów. Nawet jak wczoraj z wami rozmawiałem, strzelałem sobie fotki, tak z biodra, i szło różnie.

jaad75 napisał/a:
Tyle, że TAv jest lepszy na koncerty.


Tak, i nie tylko, ostatnio z tego nawet częściej korzystam. Ale czasem chciałbym, żeby aparat naświetlał z niższym ISO, jeśli widzę, że czasy trzymają się jakichś realiów, a scena nie jest zbyt dynamiczna. Po diabła 24mpx, jak szczegóły znikają w szumach.

plwk napisał/a:
Jeśli nie przepala to co w tym złego, że naświetla na światła?


jaad75 napisał/a:
O ile nie przepala i robi to powtarzalnie.


O, to, to.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
A zdarza się Wam, że czasami aparat prześwietli ewidentnie jedno zdjęcie w serii? Mi już kilka razy tak się przytrafiło. Czasem przy robieniu zdjęć seryjnych jedno zdjęcie było mocno przepalone a inne wychodziły dobrze. Ostatnio zdarzyło mi się to również przy robieniu zdjęć do panoramy. Robiłem zdjęcia w trybie manualnym i jedno było mocno przepalone mimo, że wszystkie robiłem na tych samych ustawieniach ISO, przysłony i czasu. I nie chodzi o to, że scena w tym miejscu była jaśniejsza bo nie była. Dziwna sprawa. Może ktoś ma jakieś wytłumaczenie? Przysłona się nie domknęła?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Grzenio napisał/a:
Przysłona się nie domknęła?
Całkiem możliwe, zwłaszcza w świetle problemów ze sterowaniem przysłoną w np. K-30, czy K-r. Mówisz o jednym konkretnym obiektywie, czy zdarzyło się to z różnymi?
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Grzenio, moją k trójka też tak ma, najczęściej w parze z Sigmą 18-35. Strasznie mnie to denerwuje.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Za jasny obiektyw.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
wuzet, wiesz ,że o tym pomyślałem ? Może dlatego nie ma w sprzedaży takich jasnych zoomów :-P
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Ja nie miałem takiej sytuacji, ale nie focę seryjnie, ani nie filmuję k-3 wolę użyć kamery.
Miałem natomiast zdjęcie nie do odczytu.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
jaad75 napisał/a:
Mówisz o jednym konkretnym obiektywie, czy zdarzyło się to z różnymi?
irek83 napisał/a:
Grzenio, moją k trójka też tak ma, najczęściej w parze z Sigmą 18-35. Strasznie mnie to denerwuje.

No właśnie mi też to się zdarzało tylko z jednym obiektywem a konkretnie z Sigmą 17-50/2.8.

fanmario napisał/a:
Miałem natomiast zdjęcie nie do odczytu.

Też był taki moment, że miałem sporo zdjęć nie do odczytu. Na komputerze w czytniku kart dało rady je odczytać tylko aparat ich nie chciał otwierać. Winna była karta microSD a w zasadzie adapter z microSD do SD.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Czy ten problem prześwietlania nie jest powiązany z migawką ? Może K-3 nadal ma z nią problem i czasem za wolno klapie lustrem i przez to losowo zdjęcia trafiają się prześwietlone? To nie jest odosobniony problem i w internecie też można znaleźć użytkowników K-trójki którzy o tym wspominają.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Nie uświadczyłem tego problemu, chociaż spadek fps przy niskim stanie baterii jest zauważalny w k-5. W k-3 spokój.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
x4rd, masz wgrany najnowszy firmware?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
irek83 tak, oczywiście. Nic podobnego nie zauważyłem w trójce.
 
dzidzi  Dołączył: 21 Lis 2011
Mam pytanie, a czy w K-3 oprogramowanie 1.21 wgrywa się tak samo, jak w K-5, nacisnąć przycisk MENU i włączyć aparat??
Pytam ponieważ kupiłem kilka dni temu na allegro K-3 w bardzo rozsądnej cenie i mam tam firmware 1.00, no i tak się zastanawiam nad wgraniem najnowszego firmware.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Menu narzędziowe 4 -> Inf.o oprogramowaniu
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Miałem problem z brakiem możliwości odczytu filmu nagranego na karcie o możliwości zapisu 133xSpeed Lexar Profesional -Film został zapisany ale w żaden sposób nie mogłem otworzyć tego pliku. Używając szybszej karty nie miałem już tego problemu.
Zdjęcia pojedyncze mogłem zapisać bez problemu. Zdjęcie zapisuje się ok 12sek.
 
dzidzi  Dołączył: 21 Lis 2011
plwk napisał/a:
Menu narzędziowe 4 -> Inf.o oprogramowaniu



A czy ja pytałem o to, jaką wersję oprogramowania mam obecnie czy, jak ją sprwadzić??, nie, ja napisałem, że mam Ver: 1.00.
Chciałem się dowiedzieć, jakim sposobem mam wgrać nowe firmware, ale z racji nie otrzymania żadnej wskazówki, jak to zawsze bywa w moim przypadku na tym forum to poradziłem sobie sam.
Włączyłem toto (K-3) z wciśniętym wcześniej guzikiem MENU i po sześćdziesięciu mignięciach pokazało się Complete a aparat sam się wyłączył.
No i ostatecznie mam Ver: 1.21 i nie muszę nieść tego aparatu do recyklingu.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
dzidzi napisał/a:
Chciałem się dowiedzieć, jakim sposobem mam wgrać nowe firmware, ale z racji nie otrzymania żadnej wskazówki, jak to zawsze bywa w moim przypadku na tym forum to poradziłem sobie sam.


Nie ma takiej informacji podczas ściągana jakiegokolwiek firmware ze strony producenta?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach