wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Dlaczego takiej instrukcji nie ma na profilu ?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
dzidzi napisał/a:

Chciałem się dowiedzieć, jakim sposobem mam wgrać nowe firmware, ale z racji nie otrzymania żadnej wskazówki, jak to zawsze bywa w moim przypadku na tym forum to poradziłem sobie sam.

to jest forum, nie chat czy irc - nie siedzą tutaj ludzie 24/h....ja np.przeglądam forum z doskoku. Nie zawsze np.mam czas odpisać. Nie bądź sarkastyczny...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jak to nie siedzą...
 
przemomir  Dołączył: 20 Paź 2010
jaad75 napisał/a:
Av z AutoISO? To wrzuć TAv - nic na koncertach nie sprawdza się lepiej. Av z AutoISO sprawdza się dobrze w dobrym świetle.


Czy w trybie TAv inaczej mierzy światło, niż w AV?
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Witam...
Mam pytanie do kolegów użytkujących K3. Chodzi mi o usuwanie zdjęć z karty z poziomu body. W K10D po jednokrotnym wciśnięciu przycisku "kosz" usuwa się zdjęcie oglądane, po dwukrotnym usuwa się wszystkie zdjęcia z karty. W K3 pojedyńcze zdjęcie usuwa się identycznie, natomiast nie znalazłem w instrukcji nic na temat usuwania wszystkich fotek. Czyżby jedynie "format" bądź z poziomu kompa ?
 
smeagol16  Dołączył: 29 Gru 2014
W k-3 tylną rolka przybliżasz i oddalasz zdjęcia - tzn w menu idąc w tyl cofasz się od 1 zdjęcia, potem do folderu itp. W ten sposób oddalając się możesz wybierać i usuwać dane foldery ze zdjęciami
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
A (szybszej) opcji "format' nie ma?
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Możesz też usunąć zakres zdjęć.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Dokładnie tak jak mówi smeagol16, jak cofniesz się do poziomu serii zdjęć to możesz zaznaczać selektywnie całe serie / obszary.

galex jest, tylko głębiej zakopana w menu.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Dzięki koledzy :-B
 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
Mam mały problem z moim miesięcznym dzieckiem, K3. Mianowicie brak reakcji na przyciski odpowiadajace za balams bieli i wogóle wszystkie wokół przycisku 'OK'. Też ostrzenie nie za bardzo w tym czasie działa. Włączałem i wyłączałem, wyjmowałem baterię i nic. Dopiero przywrócenie ustawień poprzez reset przywraca te funkcje. Może to być spowodowane np aktyalizacją oprogramowanie do v. 1.21???? A czy możńa ją jakoś usunąć i powrócić do poprzedniej fabrycznej, czyli 1.1??? Reset nie zmienia tej wersji...
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
A czy nie jesteś przypadkiem w trybie wyboru aktywnego puntu AF, w którym przyciski te odpowiadają za jego "znalezienie" (góra, dół, lewo, prawo) ? Przynajmniej w moim K-5 tak wtedy jest ...
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
lukarch, w K3 jest tak samo. Twoja diagnoza jest chyba słuszna, to nie aktualizacja a ustawienie na tryb wyboru aktywnego punktu AF. Właśnie sprawdziłem to na swoim ( a aktualizację mam wgraną ;-) )
 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
zaraz zobaczę, jeżeli tak mówicie to chyba będzie ot właśnie to !!!
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
A może instrukcję obsługi wypadałoby przeczytać? :roll:
 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
cha cha, a ja już przerażony byłem, że czeka moje dziecko wyprawa do serwisu.... Dzięki za ratunek :-B

[ Dodano: 2015-07-21, 12:30 ]
jaad75 napisał/a:
A może instrukcję obsługi wypadałoby przeczytać? :roll:

ciekawe, co radzisz. Zawsze lubiłem czytać Twoje rady i opinie, bo były całkiem mądre, ale teraz to troche przegiąłeś. jak mam znaleźć w manualu informację akurat jak się zachowują te konkretnie przyciski, o których pisałem... Myślałem, że to forum jest m-dzy innymi właśnie po to, aby ratować potrzebujących pomocy, a nie za każdym razem odsyłać do instrukcji....
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
jacekni, instrukcje powinieneś przeczytać mimo wszystko
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jacekni napisał/a:
jak mam znaleźć w manualu informację akurat jak się zachowują te konkretnie przyciski, o których pisałem...
no i właśnie widać że nie czytałeś instrukcji - na 100% znajduje się tam opis działania wszystkich przycisków

jacekni napisał/a:
że to forum jest m-dzy innymi właśnie po to, aby ratować potrzebujących pomocy, a nie za każdym razem odsyłać do instrukcji....
jest tak, ale tylko w dziale "Pierwsze kroki z Pentaxem"; w pozostałych działach zakładamy conajmniej znajomość instrukcji obsługi aparatu
 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
Oznajmiam, ze instrukcja przeczytana, ale może nie dokładnie, bo nie potrafiłem znaleźć informacji o przyczynie braku aktywności przycisków, o których pisałem. Konia z rzędem temu i kufel dobrego browaru temu kto wie, gdzie to się znajduje.... Domyślam się, ze zaraz zacznie się nagonka na człowieka, który nie potrafi tego znaleźć i pyta ludzi, którzy wiedzą sporo nt temat, ale to takie typowo polskie.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Typowo polskie to jest zwalanie na typową polskość.

Prawy dolny róg tylnej obudowy. Przycisk ktorym możesz zmieniać karty lub wlasnie przełączać sie na wybierak punktów af.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach