x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
mirekin napisał/a:
Kiedy odwiedzałem Słowiński Park Narodowy filtr polaryzacyjny też się przydał. Po jednym dniu zdjęć był do wyrzucenia. Powbijane drobinki piasku. W ten sposób straciłem 400 pln, a nie 4000 😉.


Ale jak? Szorowałeś obiektywem o grunt czy jak? :-P
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Bywa tak :



ale nie potrzeba sztormu. Wczoraj na plaży nagle dziecko stojące ode mnie po nawietrznej wyrzuciło w powietrze całą łopatkę piachu. Zdążyłem się obrócić ale i tak miałem trochę roboty. Gdybym w tym czasie patrzył przez wizjer było by gorzej.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
espresso napisał/a:
Proponuję kolegom iść i robić zdjęcia. Nie dajcie się niepotrzebnie wkręcać w filtry.


Chyba, że to są filtry szare, wtedy tak :-B
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Tyle razy bylem na wydmach w Słowińskim i żadnego obiektywu nie uszkodziło. Ani tego za 400zł ani tego za 4000zł.
Ale może mam szczęście.

Albo po prostu obiektywy mają twardsze powłoki niż badziewne filtry UV/polar ;-)

Stawiam na to drugie...
 
mravel  Dołączył: 05 Maj 2010
jednak to byla wina UVki. Dziwne bo w takim samym zestawieniu na poprzednim body takiej hecy nie bylo.

Za to mam pytanie odnosnie hmm pixel mapping (?)
Gdzieś czytałem, że w k3 w trybie manualnego ostrzenia (np podczas filmowania) po uruchomieniu pixel mappingu (?) podswietlanie sa piksele które są w danym momencie ostre. Bardzo ulatwia to ostrzenie. Czy ktoś wie coś na ten temat, przewaliłem instrukcje i nic nie znalazłem. Nie wiem jak to włączyć.
Widziałem takie coś na canonie 6d i zrobiło to na mnie niemałe wrażenie.

ps. nie wiem czy pixel mapping to wlasciwa nazwa.
 

BartBzymek  Dołączył: 01 Mar 2015
A ja dziś odebrałem K-3 :-D , ostatnie 2 tyg rozmyślania czy aby nie zmienić systemu powodowały u mnie bezsenne noce, na szczęście na chłodno przeprowadzona kalkulacja zadecydowała. I jest ci On. :-B Tym samym pozostaje Tu na dłużej ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
mravel napisał/a:
nie wiem czy pixel mapping to wlasciwa nazwa.

To jest focus peaking, po naszemu „kontrola ostrości” i jest opisane w notatce na str. 51 instrukcji.

Cytat
Kiedy opcja [Kontrola ostrości] jest ustawiona na [WŁ.]
w pozycji [Podgląd na żywo] w menu 📷3, kontur obiektu
z ustawioną ostrością zostaje wyróżniony, co ułatwia
sprawdzanie ostrości. Ta funkcja działa w trybach AF i MF.
 
mravel  Dołączył: 05 Maj 2010
bakulik - dziekuje. Spodziewał się, że to jest to. Podświetlanie jest na "biały" kolor dlatego myślałem, że opcja ta nie działa
 
zwirlicz  Dołączył: 18 Sie 2014
Czy warto inwestować w zewnętrzny mikrofon, jeżeli tak to jaki?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
zwirlicz jeżeli coś chcesz nagrywać bardziej pro to mikrofony Rode to całkiem niezła opcja.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
zwirlicz, wbudowany mikrofon łapie sporo hałasu i szumu z aparatu, zewnętrzny zawsze jest lepszym rozwiązaniem, nawet tani. Oczywiście tak jak pisał x4rd Rode to super opcja ale nie tania. Wszystko zależy od tego jaka Cię interesuje jakość i ile masz na to kasy. Widziałem gdzieś sporo tańsze chińskie mikrofony dedykowane do aparatu.
 

Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
Pewnie oftop, ale od tygodnia mam K3kę, i dwie rzeczy na razie rzuciły mi się w oczy - pomiar światła daje maksymalnie jasne zdjęcie w porównaniu z K5, i ... bardzo ładny szum - "upakowana matryca ... tragedia" ... a tu wcale nie ma - do A4 w ogóle nie ma co się przejmować czułością, a na "cropie" jest taki fajny ~ analogowy.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Szakal napisał/a:
bardzo ładny szum - "upakowana matryca ... tragedia" ... a tu wcale nie ma - do A4 w ogóle nie ma co się przejmować czułością, a na "cropie" jest taki fajny ~ analogowy.


Też to zauważyłem. Świetnie oprogramowana matryca, poza tym - najlepsze efekty widać jednak na niskich ISO.
 

Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
x4rd napisał/a:
Też to zauważyłem. Świetnie oprogramowana matryca, poza tym - najlepsze efekty widać jednak na niskich ISO.


Nie miałem jeszcze okazji wypróbować niskich ISO - od razu poszła w bój: pomieszczenia / wieczór - i rzadko schodziłem poniżej 1600

i jeszcze jedna rzecz - fajna sprawa gromadka punktów AF w centrum, zdecydowanie lepiej sobie radzą niż pojedyńczy np. w K5 - wiadomo, często potrzebny konkretny punkt, ale w moim przypadku ostatnio świetnie się sprawdziły
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Może ktoś mi powiedzieć jaki jest najlepszy kodek do filmów z K-3.
Próbowałem różne ale albo przyspiesza mi film albo zwalnia.
Na aparacie jest ok a na kompie już wariuje .
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Coś co otwiera H.264
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
no tak ale te kodeki za bardzo mi nie działają
czy to może wina komputera
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
adi24-78 całkiem możliwe. Ściągnij sobie pakiet kodeków jak np K-Lite Codec Pack lub CCCP codec pack
 
mariuszelectro  Dołączył: 08 Mar 2014
Witam, mam pytanie
Poprzednio miałem k-50, ale chce kupić k-3
Pytanie
1) czy ten aparat ma czujnik zbliżeniowy w wizjerze ( do wyłączania LCD)
2) czy zwiększenie wagi w stosunku do k-50 jest modro odczuwałem w użytkowaniu (ok180g)
3) czy w tym aparacie dział AF podczas filmowania (choćby wolno nawet)

Jednoznacznych odpowiedzi nie znalazłem....
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
mariuszelectro

1) Nie
2) Trzeba się przyzwyczaić
3) bardzo wolno ale działa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach