mariuszelectro  Dołączył: 08 Mar 2014
Dziękuję za odpowiedzi
Jestem amatorem, ostatnio sprzedałem k-50 (byłem zadowolony), podoba mi się jakość pentaxa, więc szukam czegoś nowego.
myślę nad nowym k-50 (w sensie świeżo do kupienia) lub właśnie K3 (trochę ciężki)
a co do filmowania to jak jest, to czasem się korzysta, a trudno się ostrzy na słońcu w LCD.....
mam jeszcze jedno pytanie
czy można ustawić w k-3 takie coś:
zakres ISO-100-400
zakres migawki min 30
i zakres przesłon min 8
a resztę niech aparat sam dobierze (zmieniając wszystkie parametry w zadanych widełkach) w zależności od warunków?
W k30 nie umiałem tego ustawić......
To ze jestem amatorem nie znaczy iż początkuję (dla mnie amator to ten co nie zarabia na tym pieniędzy- tak jak ja) , fotografuje już od 30 lat zaczynając od aparatu smiena- kto wie co to?)
 

lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
Espresso, większość osób tutaj używa aparatów wyłącznie do zabawy ;)
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
mariuszelectro napisał/a:
...fotografuje już od 30 lat zaczynając od aparatu smiena- kto wie co to?)


Fotografuję od 30 lat, własna ciemnia w piwnicy. Smienę mam do dziś, nawet trzy sztuki.
romeck :)
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
była smiena 8 i 8m :-)
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Smiena to już był pełny wypas... Moja pierwsza poszka to był Druh 6x9
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
espresso, bo Smien to dużo było :evilsmile:
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
espresso napisał/a:
squonk napisał/a:
była smiena 8 i 8m :-)
Była jeszcze SMIENA 35

faktycznie, o niej zapominałem :-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Aż policzyłem - obecnie mam 8 róznych Smien :-P
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
smiena rulez!
Ale offtopic się nam zrobił!

ZLOT SMIENIARZY?
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Narado napisał/a:
Smiena to już był pełny wypas... Moja pierwsza poszka to był Druh 6x9
]

Druh i Synchro Druh były 6x6 lub 4,5x6 (4,5x6 po założeniu zasłonek).
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Mam do kolegów pytanie związane z ręcznym ustawianiem WB w K3. Problem dotyczy infrafotografii. Wszędzie zalecają zacząć od ręcznego ustawienia WB po nałożeniu filtra IR i skierowaniu obiektywu na zielony obszar (np. trawnik). Niestety, po zwolnieniu migawki pojawia mi się informacja że nie można poprawnie zakończyć operacji. Czy jest Wam znany jakiś inny sposób?
 
mariuszelectro  Dołączył: 08 Mar 2014
Mam pytanie do użytkowników k-3
Czy ktoś mógłby przybliżyć temat dotyczączych trybów programów
Tzn są do wyboru rożne priorytety wybierane na górnym pokrętle, ale ustawia się tez dodatkowo w opcjach tryb ( chyba się to nazywa p line) czy to się aby nie nakłada jakoś? (Dubluje)
Ktoś może przybliżyć ?
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Priorytety to półautomaty, ustawiasz np. dla AV przysłonę a aparat dobiera sam czas dla danego ISO i ilości światła (EV). P LINE dotyczy Programu (P na pokrętle), który sam ustawia w sumie wszystko (czas, przysłonę i ISO jeśli jest auto ISO) według zaprogramowanej charakterystyki. Jako że dla danego światła i czułości prawidłowych może być kilka par czas-przysłona to w menu możesz ustawić której pary (jakiej linii programu) ma użyć np. Priorytet wysokiej prędkości - ustawia jak najkrótszy czas żeby zamrozić ruch (np. w sporcie), priorytet MTF - ustawia przysłonę dla której obiektyw uzyskuje najlepszą rozdzielczość (dla szkieł Pentaxa których zna dane MTF), itd.
 
mariuszelectro  Dołączył: 08 Mar 2014
Makler napisał/a:
Priorytety to półautomaty, ustawiasz np. dla AV przysłonę a aparat dobiera sam czas dla danego ISO i ilości światła (EV). P LINE dotyczy Programu (P na pokrętle), który sam ustawia w sumie wszystko (czas, przysłonę i ISO jeśli jest auto ISO) według zaprogramowanej charakterystyki. Jako że dla danego światła i czułości prawidłowych może być kilka par czas-przysłona to w menu możesz ustawić której pary (jakiej linii programu) ma użyć np. Priorytet wysokiej prędkości - ustawia jak najkrótszy czas żeby zamrozić ruch (np. w sporcie), priorytet MTF - ustawia przysłonę dla której obiektyw uzyskuje najlepszą rozdzielczość (dla szkieł Pentaxa których zna dane MTF), itd.

Dziękuje, tak rozumiem, ale dla np priorytetu przysłony i migawki rownież można ustawić p-line i zapisać to w pamięci użytkownika.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
PEF vs DNG
Witam,
Ilu bitowe są PEF'y a ilu DNG pliki?
Pozdrawiam
Alek
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Alek napisał/a:
Witam,
Ilu bitowe są PEF'y a ilu DNG pliki?
Pozdrawiam
Alek


14.-bitowe o ile się nie mylę :)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
x4rd napisał/a:
Alek napisał/a:
Witam,
Ilu bitowe są PEF'y a ilu DNG pliki?
Pozdrawiam
Alek


14.-bitowe o ile się nie mylę :)

Hmm, chyba w niższych modelach DNG były 12 bitowe.... Czyli w przypadku serii jednocyfrowej chyba właśnie tak jest jak piszesz...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zależy od aparatu. W "najwyższych" puszkach są 14 bitowe, w pozostałych 12 bitowe.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Może mi ktoś powiedzieć czy K3 będzie obsługiwał kartę SD z linka poniżej?

http://www.amazon.co.uk/g...=A3P5ROKL5A1OLE
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Nie mam K-3 ale z instrukcji wynika że ta karta powinna być obsługiwana:
Cytat
Nośnik pamięci masowej:
Karta pamięci SD, karta pamięci SDHC, karta pamięci SDXC (zgodna z UHS-I), karta Eye-Fi, karta Flucard

Najwyżej będzie działać w trybie UHS-I.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach