cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
eR Gie napisał/a:
Myślicie, że w połączeniu z 3II też zagada? :roll:
Co ma nie gadac, przeciez grip do K-3 i K-3II jest ten sam...
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
ok - dzięki,wolałem się upewnić.

jeszcze jedno - producent oferuje grip z dwoma szufladkami - jedna na akumulator dedykowany, druga na akumulatorki AA?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Tak. 6xAA.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Przycisk AF Mode działa w połączeniu z pokrętłami. Wciskasz przycisk i kręcisz przednim albo tylnym pokrętłem. Zobacz na górny wyświetlacz czy się coś zmienia.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Grzenio, co Ty nie powiesz ;-)
Dzięki za chęć pomocy, oczywiście wiem jak to powinno działać i widzę że nadal nie działa choć było ok :-|
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Na pewno przycisk ten nie działa w trybie "zielonym" ale wtedy jest wyświetlany na ekranie stosowny komunikat o niedostępności tej funkcji. Jak przycisk raz działa a raz nie to najprawdopodobniej się odlutował albo styki zaśniedziały od nieużywania. Jak to mówią - organ nie używany zanika ;-) Ponaciskaj go mocno kilkadziesiąt razy to może styki trochę się przetrą i będą lepiej kontaktowały.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jak odpalam usuwanie kurzu w K-3 to nie trzęsie, nie ma żadnego ruchu ani dźwięku tylko pokazuje się napis że usuwa. W opcji startowej i wyłączeniowej też. Zepsuło się? Czy coś w ustawieniach można zmienić?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest ultradźwiękowe więc nie trzęsie.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
FraZa napisał/a:
Zepsuło się?

Przyłóż ucho, może usłyszysz cichy pisk. Tak jak napisał plwk, jednocyfrowe Pentaxy mają odkurzacze ultradźwiękowe, w niższych modelach do strząsania brudów wykorzystywany jest mechanizm stabilizacji matrycy.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
dzięki, uff, bo nie pamiętam już czy używałem wcześniej czyszczenie, mam go tylko pół roku, więc nie było pewnie potrzeby.
Rzeczywiście, słychać takie cichuteńkie kliknięcie
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Ja mam włączoną opcję czyszczenia po każdym włączeniu aparatu...
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ja jakoś wolę nie mieć defaultowo - im więcej się używa tym szybciej może się zepsuć :-|
zwłaszcza w poprzedniej wersji - tak trzęsło że aż strach
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
K10D przeżyło tak 4 lata i nadal żyje :-) , A łatwiej jest usunąć niewielką ilość zanieczyszczeń niż kolekcję z miesiąca.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
też prawda
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
To ja trzy gr. wtrącę . Przez 3-lata w k-r miałem ustawione czyszczenie matrycy po każdym włączeniu aparatu i nic się nie spsuło ;) . Fakt trzęsło nim strasznie .
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
plwk napisał/a:
Jest ultradźwiękowe więc nie trzęsie.

:)
Z ręki komuś wyrwało?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
DanielZ napisał/a:
Przez 3-lata w k-r miałem ustawione czyszczenie matrycy po każdym włączeniu aparatu i nic się nie spsuło ;) . Fakt trzęsło nim strasznie .

W tańszych korpusach pentaksa czyszczenie matrycy polega na gwałtownych ruchach matrycy i jak się teraz przekonałem w K-S2 trzęsie strasznie. Domyślnie w K-S2 czyszczenie przy starcie jest wyłączone i tak póki co zostawiłem, włączając je tylko co jakiś czas ręcznie.

Natomiast w droższych korpusach jest filtr ultradźwiękowy i objawia się tylko krótkim dźwiękiem przy włączeniu aparatu.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
W K 10D jest wyczuwalny w rękach i tak jak pisałem - 4 lata miał i ma nadal włączone czyszczenie na starcie i jest ok. W K3 myślałem że ktoś mi popsuł puszkę i nie mam czyszczenia :-P
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Faktycznie układ ultradźwiękowy pojawił się dopiero w K-7 i w moim działa bez zarzutu po dziś dzień.

Z drugiej strony w E-PL1 też niby miałem ultradźwiękowy, ale jak zdechła stabilizacja matrycy, to dosłownie rzuca matrycą po każdym włączeniu.
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
Się pochwalę, dzisiaj przyszedł mój k-3 ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach