Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
No to masz radochę... Gratuluję :-B

[ Dodano: 2016-01-18, 10:55 ]
Psiaki to wdzięczny temat.... A masz co fotografować :-D

[ Dodano: 2016-01-18, 10:59 ]
Popatrz na to
https://alicjazmyslowska.wordpress.com/portfolio-2/
I obejrzyj to:
https://www.youtube.com/watch?v=gAjg5EdUICQ
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
Tak. Widziałem.
Szału nie ma dup... nie urywa ;)
Zdjęcia no fajne ale mnie nie aż taka postprodukcja nie kręci.
Poza tym Border Collie czy Owczarek Australijski typ Amerykański przez swoje wielkie różnokolorowe oczy są bardzo fotogeniczne ;)
Narado napisał/a:
No to masz radochę... Gratuluję :-B

[ Dodano: 2016-01-18, 10:55 ]
Psiaki to wdzięczny temat.... A masz co fotografować :-D

[ Dodano: 2016-01-18, 10:59 ]
Popatrz na to
https://alicjazmyslowska.wordpress.com/portfolio-2/
I obejrzyj to:
https://www.youtube.com/watch?v=gAjg5EdUICQ
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
Narado napisał/a:
Popatrz na to
https://alicjazmyslowska.wordpress.com/portfolio-2/

Jak dla mnie, te zdjęcia to dramat..
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
DanielZ gratulacje!
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Pyrek, słusznie zauważyłeś "jak dla mnie...." , bo jak dla mnie to mało 19-to latków może pochwalić się takim portfolio ....
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
Wiek nie ma nic do rzeczy - zdjęcia są dobre, albo nie..
W tym przypadku, landrynkowej słodyczy jest tak dużo, że od samego patrzenia cukier we krwi mi się podniósł.
Do tego ilość rozmycia, mimo powszechnie panującej ogłupiałej mody na małą GO,
spowodowała odstawienie masła przy śniadaniu.
 
jarekwyd  Dołączył: 01 Wrz 2014
Jak dla mnie świetna dziewczyna a materiał na youtube dał mi do myślenia na temat dbania o sprzęt. O czyszczeniu matrycy już było wyżej. A może macie inne porady jak dbać o korpusy i obiektywy. Zmartwiło mnie trochę jak powiedziała,że w jednym z obiektywów padł silniczek. Można temu jakoś zaradzić przedłużyć żywotność?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jarekwyd napisał/a:
Zmartwiło mnie trochę jak powiedziała,że w jednym z obiektywów padł silniczek. Można temu jakoś zaradzić przedłużyć żywotność?
jeżeli SDM to niestety nawet nieużywanie nie pomaga :evilsmile:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
jarekwyd napisał/a:
Zmartwiło mnie trochę jak powiedziała,że w jednym z obiektywów padł silniczek. Można temu jakoś zaradzić przedłużyć żywotność?

Teraz największym problemem jest mróz, więc warto ograniczyć zmiany obiektywów i pamiętać, aby po powrocie do ciepłego pomieszczenia pozwolić sprzętowi łagodnie dojść do temperatury pokojowej razem z torbą, aby wilgoć się nie skropliła na sprzęcie (+ kilka woreczków pochłaniających wilgoć do plecaka/torby).

Nie mniej silniki ultradźwiękowe są dość awaryjne i dotyczy to nawet pierścieniowych USM, HSM itp.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Pyrek, kwestia gustu ... mnie jej zdjęcia się podobają. A wiek ma do rzeczy, to kwestia warsztatu, wypracowania własnego stylu. Wielu uważających się za alfa i omegę fotografii to ludzie którzy zrobią poprawne technicznie zdjęcie ale żadne z nich nie wyróżnia się niczym z pośród tysięcy innych fotek. Jej fotki mają jej własny, specyficzny klimat i na pewno są rozpoznawalne. To że Tobie się nie podobają- masz do tego prawo, ale na pewno nie są to złe foty.A "powszechnie panująca ogłupiająca moda na małą GO" jako jeden ze środków budujących klimat zdjęcia trwa od początków historii fotografii.
jarekwyd, to tania, budżetowa 50-tka. Niezbyt szczelna i na to trzeba uważać. Nie polecam sypania piasku na niego ;-) .
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
opiszon napisał/a:
jarekwyd napisał/a:
Zmartwiło mnie trochę jak powiedziała,że w jednym z obiektywów padł silniczek. Można temu jakoś zaradzić przedłużyć żywotność?
jeżeli SDM to niestety nawet nieużywanie nie pomaga :evilsmile:
Innymi słowy: w kwestii zawodności jest niezawodny.
 
jarekwyd  Dołączył: 01 Wrz 2014
a jeżeli śrubokręt?
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Hałasuje, ale silnik jest w body...
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
jarekwyd napisał/a:
a jeżeli śrubokręt?

Chyba raz w życiu widziałem uwalony silnik w korpusie w jakimś nikonie. Silniki DC też mają póki co bardzo dobrą opinie.
 
jarekwyd  Dołączył: 01 Wrz 2014
Dobra rada z woreczkami pochlaniajacymi wilgoć. Jutro wybieram się przetestować tamrona więc podrzuce do torby skarpete z ryżem:)
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Najlepiej czystą :-P
 
jarekwyd  Dołączył: 01 Wrz 2014
Czyste zostały tylko dziurawe
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
No to nici z ryżu.... pozostają kasztany...
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Pewnie brak smarowania :-B
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Cytat

Może już było... Od kilku dni obserwuję przypadłość w postaci ciemnych klatek. Wyzwalając migawkę słyszę jak by bardzo szybki ruch lustra/migawki. Może niskie temperatury -5, lub zardzewialo coś, bo długo K3 nie używałem.


Używałem swojego k-3 ostatnio przez około 2 godziny przy minus 10 stopniach i żadnego problemu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach