modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Podobnie, 5 godzin przy -15 do -12 stopni i wsio korekt działało. Aparat cały czas albo w rękach albo zwisający na pasku, bez chowania do torby.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Sorry za wrzutkę ale może komuś się przydać. Przez 2 doby do pobrania i rejestracji bezpłatnego konwertera plików video, pobierania plików video, łączenia plików itp.
http://sharewareonsale.co...-converter-sale
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Narado, Mamy takie magiczne miejsce, wrzucaj tu
pentax.org.pl/viewtopic.php?t=9858&start=640
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Szukałem tego magicznego miejsca ale widocznie jest zbyt magiczne bo nie znalazłem go a jak sądzę wielu kolegom może ten link się przydać. Może to kwestia pory i zmęczenia ( u mnie jest 2.15 w nocy) a zależało mi na tym aby link był dostępny jak najszybciej ze względu na ograniczenie czasowe.
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
espresso napisał/a:
Może już było... Od kilku dni obserwuję przypadłość w postaci ciemnych klatek. Wyzwalając migawkę słyszę jak by bardzo szybki ruch lustra/migawki. Może niskie temperatury -5, lub zardzewialo coś, bo długo K3 nie używałem.

Tez zauważyłem kilka tygodni temu w moim k-3 podobne dziwne zachowanie, chaotyczne "klekotanie" lustra. Ale wtedy dużego mrozu nie było. Pomógł restart, ale dopiero z wyjęciem baterii i policzeniem do 30, inaczej się "miotał" - zrzuciłem to na jakiś bug oprogramowania a nie sprawy techniczne.
Przedwczoraj na mrozie ponownie zaklekotało, ale tylko raz, w serii, później pracował jak najbardziej poprawnie - czarnych "ramek" nie miałem. Mam nadzieję że to nie jest sprawa rozwojowa.
 
drfidel  Dołączył: 11 Mar 2015
Oby się nie okazało, że to taki sam lub podobny wał konstrukcyjny jak w K-30 i K-50.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Odpukać mój k-3II jakoś tego nie miał... Może poprawili.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
MAX581 napisał/a:
Odpukać mój k-3II jakoś tego nie miał... Może poprawili.
Generalnie K-3II są młodsze niż K-3 więc jeśli wada pojawia się po jakimś czasie to jeszcze "nic straconego". :roll:
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Po mniej więcej jakiej ilości zdjęć wykonanych pojawił się Wam ten problem ?
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
Około 11000 ramek
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Mam niecałe 8.000 czyli wszystko przede mną. Hm ... zobaczymy.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Eeech, przeleci ani się obejrzę... :evilsmile:
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Mój ma ponad 13 000 i jedną zwiechę na samym początku.
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
U mnie wszystkie zdjęcia wyszły bez zastrzeżeń, nawet się nie przejąłem bo później pracował w absolutnym porządku. Gorzej było za pierwszym razem gdy "zaklekotał" serią - troszkę stres, bałem się że "migotanie komór" - ale jak po twardym restarcie wrócił do normy to się uspokoiłem. Mam go od kwietnia - gwarancja na dwa lata - jakby coś wyskoczyć poważnego to mam jeszcze rok.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
espresso napisał/a:
W exifie mam informacje prawidłowe (takie jak przy poprzednim lub następnym ujęciu, ale obraz czarny....
Faktycznie, brzmi to trochę podobnie do opisu problemów z niektórymi K-x0, a wcześniej K-r.
 
dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
Mam pytanie dotyczące sterowania lampami za pomocą lampy wbudowanej. W starej mojej k20d była opcja, żeby w trybie wireless nie odpalało flasha. W K-3 znalazłem, że do tego służy podopcja wireless > control (w odróżnieniu od master). U mnie niestety w obu przypadkach flash doświetla, o wiele lepsze efekty daje tryb master z -2 ev niż "control", który bardzo widać na zdjęciach.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
dr_Fell, http://acon-photo.com/?page_id=24 i po kłopocie ....
 
dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
Zdaję sobie sprawę, że można sterować w inny sposób - ale zastanawia mnie, że coś co działało dobrze w K20D nie działa w K-3. To kupiony sprzęt używany i chcę też wiedzieć, czy to nie awaria jakaś ;)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
dr_Fell, a nie jest przypadkiem tak, że używasz znacznie wyższych czułości, niż używałeś z K20D?
W trybie Control zawsze był błysk wbudowanej tyle, że tak słaby, że teoretycznie nie brał udziału w ekspozycji - teoretycznie, bo wystarczyło, że czułość była większa i/lub dystans krótszy i już dało się zauważyć udział...
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
dr_Fell napisał/a:
...ale zastanawia mnie, że coś co działało dobrze w K20D nie działa w K-3...
Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie działanie włączonej lampy K-20D to prawidłowe działanie, a działanie włączonej lampy w K-3 to niedziałanie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach