gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
Dzięki wielkie
 
kishon  Dołączył: 19 Paź 2014
Witam! Możliwe, że to pytanie już padło i po prostu nie umiem go znaleźć na forum, więc zaryzykuję wieczne potępienie i zadam je od siebie. Czy dobrze rozumiem, że kupując pentaxa K3 II nie będę mógł wyzwolić lampy bezprzewodowo, bo ów nie posiada lampy wbudowanej?
I czy ta druga seria ma jakąś większą zaletę nad serią pierwszą, oprócz pixel-shift?
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
Aby wyzwolić zdalnie lampę, niezbędny będzie zdalny wyzwalacz radiowy.
Co do innych zalet nad K3.... jeśli zamierzasz używać, to wbudowany GPS, ale ten pożera baterie.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
A ja się pochwalę własną głupotą, która na szczęście nie okazała się brzemienna w skutkach. Tak zmieniałem obiektyw, że nie zauważyłem, że nie mam mojego K-3 zawieszonego na szyi. Aparat upadł na goły beton z wysokości ok. 120 cm. Skończyło się tylko na niewielkich otarciach gripa i małym odprysku lakieru. Jednak ten sprzęt jest pancerny, ale drugi raz nie będę próbował ;-)
 
kamiqa  Dołączyła: 18 Sty 2016
 
Witam, być może zadam głupie pytanie - ale zaryzykuje. Szukam wszędzie odpowiedzi, ale nic nie mogę znaleźć.
Otóż dzisiaj dostałam swój nowiutki K3 i próbowałam podłączyć do niego obiektyw smc pentax-m 1.7 50mm - z k200d działał bez zarzutu, przy starcie pojawiał się wybór ogniskowej i wszystko śmigało, a tutaj nic nie wyskakuje a w menu opcja wyboru ogniskowej jest nieaktywna.
Powiedzcie mi - bardziej doświadczeni - dlaczego tak się dzieje?

będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
A stabilizację masz włączoną?
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Może wpierw ustaw w menu użycie pierścienia przysłony w innej pozycji niż a na ,, dozwolone " . W K-5 to było menu>C> poz 27 . K-3 nie mam ale powinno być podobnie .
 
wzorekk  Dołączył: 21 Paź 2008
Witaj,
A ustawienie w Menu/C/4 poz 27 na 2 ustaw (Użycie pierścienia przysłony)
Zobacz czy tak masz ustawione.
Pozdrawiam
 
kamiqa  Dołączyła: 18 Sty 2016
wzorekk napisał/a:
Witaj,
A ustawienie w Menu/C/4 poz 27 na 2 ustaw (Użycie pierścienia przysłony)
Zobacz czy tak masz ustawione.
Pozdrawiam


Bardzo dziękuje za wyoślenie tematu. Działa teraz elegancko :)
 
wzorekk  Dołączył: 21 Paź 2008
Proszę :)
Pozdrawiam
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
a troszkę z innej beczki - jak podpinacie obiektyw o zmiennej ogniskowej, np. 28-80 to jaką wartość wtedy ustawiacie w aparacie?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
eR Gie, to zależy na jakiej ogniskowej w danym momencie robimy :mrgreen:
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
no a jak w/w obiektyw przykładowo podepnę i ustawię "28" a zdjęcie będę robić na "35" to ..... "co stracę"? :roll:
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
Sprawdź. :mrgreen:
Można się domyślić, że w pewnych przypadkach stabilizacja będzie za słaba dla danej ogniskowej, a dla innej będzie za mocna.
 

kondrath  Dołączył: 31 Lip 2007
Witam!
Zamierzam w najbliższym czasie zakupić k-3. Mój k-50 odmówił współpracy - problem z niedoświetlaniem klatek. Dziwnym trafem gwarancja się skończyła i aparat "padł". Czy k-3 jest również obarczony błędami, które mogą wyjść po krótkim czasie użytkowania? Czy coś wiadomo o ukrytych przypadłościach tej puszki? Będę wdzięczny za opinie.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Nie sądzę by w tym segmencie takie cuda były. Co do problemu - gdzieś już o nim na forum czytałem . Można to chyba prosto naprawić. Kwestia jakiejś zworki czy coś...

[ Dodano: 2016-09-25, 20:15 ]
kishon napisał/a:
K3 II nie będę mógł wyzwolić lampy bezprzewodowo, bo ów nie posiada lampy wbudowanej?

nie ma wbudowanej , co w niczym nie przeszkadza jak masz kilka lamp - wyzwalasz nasadzoną na stopkę. Albo radiem.
eR Gie napisał/a:
jak podpinacie obiektyw o zmiennej ogniskowej, np. 28-80 to jaką wartość wtedy ustawiacie w aparacie?

jak to F/Fa to niczego nie ustawiam, jak chcę mieć stabilizację i używam A - to taką na jakiej wykonam zdjęcie. Jak zmieniam - to kolejną ogniskową. Aparat musi mieć w miarę dokładnie podaną ogniskową pracy by skutecznie stabilizować.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
kondrath napisał/a:
Zamierzam w najbliższym czasie zakupić k-3. Mój k-50 odmówił współpracy - problem z niedoświetlaniem klatek. Dziwnym trafem gwarancja się skończyła i aparat "padł". Czy k-3 jest również obarczony błędami, które mogą wyjść po krótkim czasie użytkowania? Czy coś wiadomo o ukrytych przypadłościach tej puszki? Będę wdzięczny za opinie.


Po 30 tysiącach klatek na mojej 3. ta działa nadal bardzo dobrze - i mam nadzieję, że przez kolejne 170 tys. tak będzie. ;-)
 

grober  Dołączył: 16 Lip 2010
Moja K-3 wczoraj (2 razy) i dziś (1 raz) dziwnie się zachowywała z Sigmą 10-20 4-5,6 złapała "zawiechę". Przełącznik na "OFF" nic nie zmienił. Baterii nie wyciągałem, był podpięty grip Newell z zapasowym zasilaniem. Wypięcie obiektywu pomogło.
Ze wspomnianą Sigmą nie mogłem też ustawić ostrości, słychać było brzęczenie silnika choć pierścień ostrości się nie obracał.
Ktoś miał podobne zdarzenie?
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
U mnie k-3 po 23000#na liczniku, pracuje bez zarzutu. :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach