Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
unbreakable napisał/a:
Dstan napisał/a:
Ja na chwilę zmieniłem system na nikona ;) ale wróciłem bardzo szybko :)


To jest ciągły dylemat, wiele razy się z tym spotkałem że jak zaczniesz robić zdjęcia to tylko C lub N. Mimo wszystko P nie odstaje od konkurencji w dziedzinie APS-C może szklarni brakuje powyżej 70 mm. A teraz ucichł kolejny komentarz, że nie ma FF w stajni P i już jest. Niech się dzieje . . .


...a ja byłem w P, potem w N, jestem znowu w P - i najchętniej znowu wróciłbym do N lub zasmakował w C.
Pentax to dość męczący system, daje radę przy założeniu, że się człowiek już trochę zna i ma niejaką wprawę. Klimat forum to jedno, codzienność fotograficzna to drugie - to tak w kwestii Waszego "dobrego samopoczucia" ;)
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Aktualizacja firmware ver. 1.3

http://www.ricoh-imaging....gital/k3_s.html
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
unbreakable napisał/a:
Aktualizacja firmware ver. 1.3
czyżby kolejne szkła z PLM w drodze? ;-)
 
marek57  Dołączył: 12 Lis 2012
Aktualizacja firmware ver. 1.3 . Miałem problem z instalacja. Opis zdarzenia. Na kartę 4 Gb sformatowaną wgrałem nowe 1.30 . Po uruchomieniu wgrywania pokazywał się napis o aktualizacji który migał. Następnie po jakimiś czasie przestał migać napis o wgrywaniu tak czekałem kilkanaście minut. nic nie świeciło się na aparacie martwy.
Wyjąłem pamięć aparat nie uruchamia się. Wkładam jeszcze raz raz pamięć z 1.30 aparat uruchomił i pokazuje ,że jest wgrane 1.30. Wyciągam pamięć i aparat nie startuje. Wkładam inną pamięć to samo. Władam jeszcze raz pamięć z 1.30 aparat startuje udaje mi się zainstalować jeszcze raz pokazuje , że wgrywam 1.30 na 1.30 miga napis o aktualizacji , następnie pokazuje się napis , że zaktualizowało się pomyślnie . Następnie wyłączyłem aparat . Po tym uruchomił się normalnie z 1.30 robiłem dziś zdjęcia- działa bez problemu. Najadłem się strachu . Na szczęście finał pozytywny. Pozdrawiam forumowiczów . Marek

 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
marek57 napisał/a:
Aktualizacja firmware ver. 1.3 . Miałem problem z instalacja. Opis zdarzenia. Na kartę 4 Gb sformatowaną wgrałem nowe 1.30 miałem . Po uruchomieniu wgrywania pokazywał się napis o aktualizacji który migał. Następnie po jakimiś czasie przestał migać napis o wgrywaniu tak czekałem kilkanaście minut. nic nie świeciło się na aparacie martwy.
Wyjąłem pamięć aparat nie uruchamia się. Wkładam jeszcze raz raz pamięć z 1.30 aparat uruchomił i pokazuje ,że jest wgrane 1.30. Wyciągam pamięć i aparat nie startuje. Wkładam inną pamięć to samo. Władam jeszcze raz pamięć z 1.30 aparat startuje udaje mi się zainstalować jeszcze raz pokazuje , że wgrywam 1.30 na 1.30 miga napis o aktualizacji , następnie pokazuje się napis , że zaktualizowało się pomyślnie . Następnie wyłączyłem aparat . Po tym uruchomił się normalnie z 1.30 robiłem dziś zdjęcia- działa bez problemu. Najadłem się strachu . Na szczęście finał pozytywny. Pozdrawiam forumowiczów . Marek


Co nowego wnosi ten nowy soft?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
pawelsko napisał/a:
Co nowego wnosi ten nowy soft?

Jest przecież napisane na stronie :
Cytat
* Corresponded to [KAF4 lens mount] that is equipped with an electromagnetic diaphragm control system.
Enable new lens HD PENTAX-DA 55-300mmF4.5-6.3ED PLM WR RE to shoot stable by updating firmware.
* Improved stability for general performance.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Nie lubię tego robić. Aktualizuję tylko kiedy niezbędnie trzeba. Jeśli będę miał KAF4 to pewnie będę musiał.
 
wedkarz8  Dołączył: 22 Lis 2009
Dzień dobry.

Bardzo proszę o podpowiedź jak wgrać do Pentaxa K-3 firmware 1.30. Kartę pamięci z wypakowanym plikiem włożyłem do aparatu, po wciśnięciu przycisku menu włączam aparat i na ekranie ciemno :-( - podświetla się tylko górny wyświetlacz. Powtarzałem kilkakrotnie i nic się nie dzieje. Z firmware 1.21 nie miałem problemu. Da się to jakoś zrobić :cry: ?
Z góry dziękuję za pomoc.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
To tłumaczyć google translator :

Zapewnienie sformatowaną kartę pamięci SD do aktualizacji oprogramowania.
Pobierany plik jest samorozpakowujący. Następujący plik jest pobierany.
• Fwdc220b.bin: To jest zaktualizowany firmware.
Skopiuj powyższy plik Firmware [fwdc220b.bin] do katalogu głównego na karcie SD.
Jeśli komputer nie posiada gniazdo kart, można skopiować plik aktualizacji firmware poprzez włożenie karty SD do aparatu, a następnie podłączając aparat bezpośrednio do komputera.
Włóż akumulator D-LI90 do aparatu i potwierdzić, że bateria jest pełna wskaźnikiem poziomu naładowania baterii, a następnie wyłącz aparat.
Włóż kartę SD (aktualizacja przygotowany w kroku 1) do aparatu (slot 1) i zamknij pokrywę karty.
Włącz zasilanie aparatu podczas naciskania przycisku MENU.
"Aktualizacja oprogramowania aparatu" pojawia się na monitorze LCD.
Ver: 1,00 / 1,01 / 1,02 / 1,03 /1.10 / 1,11 / 1,20 / 1,21 1,30 → będą wyświetlane.
Naciśnięciu przycisku sterowania, aby wybrać "Start" i nacisnąć przycisk "OK".
"Teraz w załadunku" pojawia się na monitorze LCD i rozpoczyna się remont.
Proszę nie robić pod żadnym pozorem przełączyć wyłączyć zasilanie przed zakończeniu aktualizacji.
Gdy aktualizacja zostanie zakończona, zostanie wyświetlony napis "COMPLETE" w lewym dolnym rogu monitora LCD, a następnie wyłącz aparat.
Wyjmij kartę SD z aparatu aktualizacji.
* Potwierdź wersję firmware z wyżej [Jak sprawdzić wersję].

:evilsmile:
 
wedkarz8  Dołączył: 22 Lis 2009
Fajnie by było. Tak robiłem z 1.21 i bez problemu się wgrało. Chciałem też podłączyć aparat do komputera kablem USB ze złączem micro /dołączony do K-x/, ale ten wtyk micro nijak nie chce się wtyknąć :-/ . Gdy go dopieszczę w imadle to pewnie zrobi się za cienki :cry: .
Dzięki za odpowiedź.
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Do k3 musi być usb 3 micro B
 
wedkarz8  Dołączył: 22 Lis 2009
Witam ponownie.

Nie wiem dlaczego, ale na innej karcie fajnie poszło .
Mogłem tak od razu :oops: .
Przepraszam i pozdrawiam.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
wedkarz8 a sformatowałeś w aparacie tą na którą instalowałeś swój soft?
 
wedkarz8  Dołączył: 22 Lis 2009
Obydwie formatowałem w aparacie. Na wcześniejszej robiłem zdjęcia i była kilkakrotnie przenoszona do czytnika komputera, a ta na której dobrze poszło siedziała w aparacie od czasu jego zakupu i nie była jeszcze używana. Być może coś nie kontaktowało.

Zrezygnowany wędkarz.

[ Dodano: 2016-11-30, 22:43 ]
Oczywiście każda z nich wkładana była w slot nr 1.
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Z podziękowaniem dla zakupów grupowych. Powoli zaczynamy nabywać sprzęt, który ,,zakupogrupowicze" wystawiają do sprzedaży.
Właśnie nabyłem k3 - 11 tys. przebieg migawki za 2300 :-) (jeszcze na gwarancji).
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
I to też jest świetny pomysł. Spora grupa przesiada się na K-1, to po co im szkła tylko pod cropa :?:
Może założyć temat "Sprzęt w dobre ręce przygarnę, pozostanie na Forum naszym..." ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
greentrek, to rzeczywiście niezły pomysł. Tylko musiałyby to być ogłoszenia w stylu: "mam trochę sprzętu do upłynnienia. Kontakt tylko via PW lub mail". Bo inaczej to nie przejdzie . Giełda została zlikwidowana. :-( Pzdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
greentrek napisał/a:
Spora grupa przesiada się na K-1, to po co im szkła tylko pod cropa

Bo zostawiają w rodzinie / na zapas drugi aparat :-P .
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Wiele osób na pewno będzie chciało sprzedać.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
powalos napisał/a:
greentrek, to rzeczywiście niezły pomysł. Tylko musiałyby to być ogłoszenia w stylu: "mam trochę sprzętu do upłynnienia. Kontakt tylko via PW lub mail". Bo inaczej to nie przejdzie . Giełda została zlikwidowana. :-( Pzdr.

Temat giełdy był już wiele razy wałkowany, zawsze z tym samym skutkiem. Na innych forach przez tego typu giełdy przechodzą znacznie większe pieniądze i nikt jakoś szat nie drze. Ale nie ma się po ze ścianą zderzać ;-)
Giełda to ogłoszenia typu "Sprzedam coś, za ileś tam". Natomiast deklaracje "Przygarnę osierocony sprzęt, szczegóły adopcji via prywatny mail" w żaden sposób nie "obciąża moralnie" Administracji. Myślę że temat do rozważenia :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach