greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
pls2011 napisał/a:
W zasadzie to ciężko w ogóle poruszać się dziś w mediach nie korzystając z produktów gogla.

Na moje rozeznanie to Firefox i Linux nie są produktami Googla... raczej odwrotnie [Andek na kernelu Linuxa]
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Facebook też nie jest produktem gógla ;-)
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
Nie chcę się spierać i rozpoczynać zbędnych dywagacji. Odpalenie FB z anonimowym kontem celem jedynie korzystania z grupy giełda nie kosztuje nas nic i do niczego nie zobowiązuje.
Jeżeli ktoś jest przewrażliwiony na punkcie inwigilacji to musi zdobyć trochę wiedzy wtedy zobaczy , że ma ją na każdym kroku począwszy od odpalenia komputera skończywszy na wyjściu z domu. A jeżeli kilka miniaturowych reklam wyświetlanych na FB po bokach jest olbrzymim problemem to coż... nie poradzę. Przypuszczam, że chodzi o widzimisię w imię "zasad".
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
pls2011 napisał/a:
Przypuszczam, że chodzi o widzimisię w imię "zasad".

Życie - to zasady.
Jedni je mają inni nie.
Bardziej szanuję tych co je mają choć mogą wydawać się niezrozumiale niż tych co je stale naginają.
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
Wszystko obecnie podlega inwigilacji, telefony bez możliwości wyjęcia baterii, laptopy, kamery uliczne z pomiarami proporcji ciała, recepty mówiące o stanie zdrowia, preferencje, pasje - z zamówień internetowych, adresy z telefonicznych książek adresów a nawet mapy naszych podróży z GPS, geotagowania, kontakty na forach społecznościowych itp. Ogromne ilości danych oceniane są algorytmami selekcjonującymi je dla potrzeb odbiorców - np. towarzystwa ubezpieczeniowe, na podstawie karty zdrowia, zakupów w aptece czy historii wypadków, pasji mówiącej o grupie ryzyka, wie czy warto ubezpieczać nas na życie. Anonimowość absolutnie nie istnieje. Wszystkie dane są w SIECI. Jeślibyśmy chcieli uniknąć sprawdzania musielibyśmy pozbyć się tożsamości a urządzenia elektryczne ograniczyć do starej lodówki, żelazka ... no powiedzmy do urządzeń sprzed 1995 roku, z pełnym odcięciem od Internetu i telefonii komórkowej, konta bankowych - zakupy tylko za gotówkę. Oczywiście wszelkie ukrywania, typu założenia lewego konta na FB jest dla naszych potrzeb skuteczne,na naszym poziomie zwykłych konsumentów nowych technologii to wystarcza. Jednak wystarczy dosyć "kumaty" komputerowiec a i tak wszystko będzie wiedział. My zbiorowo nie sprzeciwiamy się temu bo wychodzimy z założenia że przecież i tak nie robimy niczego takiego aby się specjalnie ukrywać, tyle że przy tak kompleksowym obrazie społeczeństw manipulacja jest bardzo łatwa. Jest teoria że sztuczna inteligencja, gdyby chciała się nas pozbyć, nie musiałaby nas atakować maszynami, wystarczy że nas odpowiednio napuści na siebie i sami się unicestwimy, przez internet, algorytmem :-D . Bardzo przepraszam, nie na temat, tak mnie południe natchnęło. :-B Pozdrawiam
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Zapomniałeś o Muminkach.
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
Enzo napisał/a:
Zapomniałeś o Muminkach.

:-D Ja? O Muminkach? Nigdy!!! Mam nawet dokumentację fotograficzną i kilka rekwizytów z planu serialu animowanego o Muminkach, robiony chyba w latach 80-tych . Technika lalkowa, półpłaska, super, cacuszka. Dla tęsknie wspominających serial, specjalnie zeskanuję kilka slajdów i prześlę. Pozdrawiam ;-)
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
Grzechotnik napisał/a:
Życie - to zasady.
Jedni je mają inni nie.

Wiem wiem "zasady" żeby być z zasadami, a celu w tym żadnego.
Podchodzi to pod "zrobię na złość mamie i odmrożę sobie uszy".
Nie kupię sprzętu na którym mi zależy bo mam zasady i niech wszyscy o tym wiedzą... NO ! BASTA !
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Jeśli komuś zobojętnieją zasady, to niewiele trzeba by był niezły kwas!
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
Jaśśśko napisał/a:
Wszystko obecnie podlega inwigilacji
Dokładnie. Dodatkowo są maszyny wyłapujące słowa kluczowe. Kiedyś znajomy znajomego podał w mailu trzyliterowe słowo które jest skrótem urzędu ochrony i w tym samym dniu miał gości i zwinięte wszystkie dyski.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Jaśśśko napisał/a:
Wszystko obecnie podlega inwigilacj


Jak nikomu nie podpadles, to nikt nie bedzie trzymal danych o Tobie przez kilkadziesiat lat.
Przez kilka lat to owszem trzymaja i takie jest prawo.
BIG DATA jest za zgoda uzytkownikow, karty lojalnosciowe, czarne skrzynki w samochodzie czy teraz zgodz sie na e-dowod w komorce.
Ja ma stara nokie z symbianem i samsunga bez androida - zycze powodzenia w hackowaniu mojego telefonu. ☺
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
iwasherebefore napisał/a:
zycze powodzenia w hackowaniu mojego telefonu.

A po co hakować twój telefon jak cała jego zawartość jest w logach na centrali ? :)
Plus nagrane rozmowy i smsy.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
pls2011 napisał/a:
iwasherebefore napisał/a:
zycze powodzenia w hackowaniu mojego telefonu.

A po co hakować twój telefon jak cała jego zawartość jest w logach na centrali ? :)
Plus nagrane rozmowy i smsy.


Wiele tego nie bedzie.☺ Pewnie przez rok nie zbiora tyle danych odemnie, co udostepnia -wspolczesna-mlodziez w ciagu jednego dnia, nawet godziny.
Logow z lokalizacji tez wiele nie bedzie bo biore telefon bez karty (wiadomo samo wylaczenie/offline i tak nadaje). ☺
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
pls2011 napisał/a:
Jaśśśko napisał/a:
Wszystko obecnie podlega inwigilacji
Dokładnie. Dodatkowo są maszyny wyłapujące słowa kluczowe. Kiedyś znajomy znajomego podał w mailu trzyliterowe słowo które jest skrótem urzędu ochrony i w tym samym dniu miał gości i zwinięte wszystkie dyski.
Czyli jak na forum napiszemy ABW/BOR, to smutni panowie zapukają do serwerowni i zaaresztują nam dyski? No proszę, to wydaje mi się trochę naciągana historia z serii urban le...
Sorry zaraz wracam, ktoś zaczął dobijać mi się do drzwi...
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Michu napisał/a:
Sorry zaraz wracam, ktoś zaczął dobijać mi się do drzwi...


Poproszę te "sweet photo" z Tymi panami za drzwiami - oczywiscie Pentaxem. ;-)
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
Michu napisał/a:
Sorry zaraz wracam, ktoś zaczął dobijać mi się do drzwi...


Ha, ha, a to my stukamy do drzwi, forum Pentaxa jest tylko zakamuflowaną tajną komórką ... no dobra ... poniosło mnie :-D :-D :-D . Ale na wszelki wypadek - nie otwierać!!!
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
ktoś zaczął dobijać mi się do drzwi

Uważaj! To może być właściciel mieszkania.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Z adwokatem od znajdowania dawnych właścicieli, którzy nie żyją od hohoho i więcej lat. :evilsmile:
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Michu napisał/a:
Czyli jak na forum napiszemy ABW/BOR, to smutni panowie zapukają


Ale jak już otworzysz to się razem pośmiejecie ;-)
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Ale sie temat rozwinął :-D
Polecam rewelacyjny film "Snowden" O. Stone'a, daje do myślenia :-)
BTW, mam konto na FB, bynajmniej nie fikcyjne, i nie przeszkadza mi to w życiu ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach