Gregorek  Dołączył: 18 Maj 2007
Słuchajcie,
Byłem dzisiaj z moją żonką w MM i oglądaliśmy aparaciki.
Pentax ma zdecydowanie najlepiej wyprofilowaną puszkę do moich dłoni (dla żony każdy jest dobry :lol: . ) Pasuje mi zarówno i K100 jak i K10.
Co prawda nie było "profesjonalnej" obsługi w tym sklepie, aby włączyć i zademonstrować aparaciki, więc pozostało pomacanie na sucho. Mam jedno spostrzeżenie.
D40 miał chyba jaśniejszy wizjer, czy może się mylę.
Zarówno w K100 jak i K10 widziałem w wizjerze taką jakby "morę". Jakby ktoś spryskał szybkę wizjera czymś przeciw odblaskowym. Też to macie w swoich ?
Poza tym miałem wrażenie że okular K100 jakby ogranicza pole widzenia (tak jakby zaokrąglał brzegi kadru), czego nie było w K10. Zdawało mi się ?

K10 ma dodatkowy nastaw pod spustem migawki - do czego on jest ?
Poza tym aparaciki (jeden i drugi) super - już mi ślinka cieknie :-P .

Czy ten obiektyw 17-70 sigmy jest dużo lepszy od kita?

[ Dodano: 2007-05-19, 18:56 ]
Jaką kartę polecacie do K100/K10. W małpce mam 2GB Kingstona Elite Pro.
Wystarczy na początek pod względem szybkości zapisu, czy kupować coś innego ?
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
moim zdaniem matowka w k10d jest bardzo jasna! i super sie nia kadruje
pokretlo pod spustem - jest regulowane z poziomu menu, slozy do zmiany czulosci, czasu otwarcia i wielkosci migawki, a takze korekty ekspozycji, kit to kit - nie ma senus ich porownywac

[ Dodano: 2007-05-19, 19:02 ]
ja kupielem wczoraj sandisk ultra ii 4gb - miesci sie jakies 230 rawow, srednio 3h pstrykania na jakies imprezie typu koncert, wystarczy zeby zrobic 35 wartych uwagi zdjec ktorymi sie mozna potem pochwallic :)
 
Gregorek  Dołączył: 18 Maj 2007
Czyli to co mam w K10 pod migawką będzie K100 schowane w menu ?
Tak naprawdę to nie chce mi się nigdy grzebać po menu, aby zmieniać podstawowe ustawienia. Rozumiem że pod tym wzgędem K10 będzie bardziej ergonomiczny od K100.

Jaką rolę pełni więc kółko pod kciukiem ?

...ale dzisiaj gorąco
Mój zimny :-B już prawie pusty.
 
kubus  Dołączył: 09 Kwi 2007
W dziale KORPUSY CYFROWE są WAŻNE TEMATY.Tam znajdziesz instrukcję obsługi po polsku do k10 w PDF-ie.Po zapoznaniu się z nią będziesz już wiedział do czego służą poszczególne pokrętła i przełączniki.Zyczę przyjemnej lektury to tylko 235 lub 236 stron :mrgreen: :mrgreen: A tak na szybko przednim pokrętłem (pod palcem wskazującym) ustawiasz czas migawki i wartość kompensacji ekspozycji.Tym pokrętłem pod kciukiem ustawia się przysłonę i czułość, a w trybie odtwarzania służy do powiększania zdjęcia lub jednoczesnego wyświetlania wielu zdjęć :-B
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
kubus, zdaje sie ze gregorek czytac nie potrafi :P napisalem mu przeciez wyzej, co sobie moze ustawic pod tym pokretlem :-P
 
kubus  Dołączył: 09 Kwi 2007
Po lekturze instrukcji albo będzie już wszystko wiedział o obsłudze k10 ,albo zgłupieje do reszty :mrgreen:
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Praktyka czyni mistrza :) - ja po tygodniu juz menu na pamiec znalem :-D po nocach mi sie snilo hehe
 
Gregorek  Dołączył: 18 Maj 2007
Czytać potrafi, potrafi...
Pierwsze pytanie dot. pokrętła pod spustem migawki, a drugie pod kciukiem
A instrukcję poczytam dziś do poduszki :mrgreen:
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
po spustem to raczej nie pokretlo, raczej przelacznik - wylancz, wlacz, przymknij przyslone
pod tym przelacznikiem masz pokretlo
pokretlo masz tez z tylu
oba sa regulowane z poziomu menu - mozesz dowolne wspomiane funckje pod nimi ustawic
 
kubus  Dołączył: 09 Kwi 2007
Przyjemnej lektury :-D :-B
 
Gregorek  Dołączył: 18 Maj 2007
Zdecydowałem.
Kupuję K10D + lampę 360 + + sigma 17-70 na początek.
:mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
udanych kadrów i dobrego światła :-D
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Gregorek, gratki. Jak na początek, masz zestaw super-wypas. Koniecznie wpadnij za jakiś czas pochwalić się fotami ;-)
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
mam nadzieje ze to nie bedzie nastepny utrwalajacy na zielono niebo egz pentaxa :P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach