msiem  Dołączył: 11 Gru 2010
firmware 1.01 do k-r
instalował już ktoś może ten firmware?
www.optyczne pl/3611-nowo%C5%9B%C4%87-Nowe_wersje_firmware_dla_lustrzanek_Pentax.html
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ja bym raczej wstrzymał się z instalowaniem plików firmware nie pochodzących z oficjalnej strony Pentaksa :idea: :!:

skoro Pentax nie udostępnia tych plików publicznie to widocznie ma w tym jakiś cel
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
Bał bym się to zainstalować... A nóż widelec coś pójdzie nie tak - na gwarancji tego raczej nie zrobią w Apollo.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Fakt. To może też być jakiś tajny plan Optycznych...
A tak na poważnie, to ja też jak najbardziej odradzałbym picie z takich niesprawdzonych źródeł.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Koleżanka kilka lat temu zassała firmware z jakiejś dziwnej strony (już nie pamiętam do którego korpusu, ale prawdopododobnie był to K100D) i po upgrade wszystko wydawało sie działać do momentu próby wykonannia pierwszegoz djecia - okazało się, ze nie ma AF... Poczatkowo nawet tego nie skojarzyła z wykonanym upgradem. Na szczęście powtórzenie upgradu z wersją sciągniętą z oficjalnejs trony Pentaxa naprawiło aparat.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Marek Wyszomirski napisał/a:
naprawiło aparat
a mogła być cegła... ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
no ostatnia ze zmian moze dac niezlego kopa, czekamy az ktos sprawdzi jak wyglada w praktyce na nowym sofcie;]
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zrobione, poszło szybko i sprawnie, moje pierwsze podejście do zmiany FW :-B :-B

Różnic raczej nie widzę, aczkolwiek efekt placebo podpowiada mi nieco szybszy AF i rzeczywiście może i lepiej sobie radzi, chyba jest nieco sprawniejszy, choć na jego szybkość wcześniej i tak nie narzekałem.

Bulb działa na najwyższym ISO, ale przed zmianą tego nie sprawdzałem, więc wierzę na słowo, że to zmienili, zbyt dużego sensu zastosowania nie widzę (przynajmniej do moich pstrykaczych potrzeb).

W wątku o FW w K-5 jest wzmianka o tym, że obracanie zdjęć wciąż nie działa jak należy, w K-r zarówno przed zmianą jak i po funkcja ta działa bezproblemowo, czasem się gubi, kiedy nawet autor zdjęcia nie wie, gdzie pion a gdzie poziom, ale to mu wybaczam :evilsmile:
 
msiem  Dołączył: 11 Gru 2010
no i zaktualizowałem. wszytko śmiga w należytym porządku. AF wydaje się być szybszy.
 
kass  Dołączył: 14 Gru 2010
Dla mnie się wydaje,że ostrzenie w trymie LV działa sprawniej ale nie wiem nawet czy to poprawiali. Ach to placebo ;-)
 

IrekM  Dołączył: 23 Sty 2011
Mam wielką prośbę, czy mógłby ktoś opisać mi w punktach jak zaktualizować firmware w K-rce ? Niestety, nie znam angielskiego i trochę się gubię. Nie chciałbym czegoś spieprzyć.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
1. Kopiujesz plik fwdc208b.bin do głównego katalogu karty pamięci.
2. Ładujesz akumulator, żeby nie było niespodzianek podczas aktualizacji
3. Wkładasz kartę pamięci
4. Włączasz aparat trzymając wciśnięty przycisk MENU
5. Na ekranie pojawia się "NOW LOADING", na dole ekranu pojawi się CURRENT VERSION 1.00
UPDATE VERSION 1.01
6. Przyciskami wybierasz "YES" i naciskasz "OK"
7. Na ekranie pojawia się "UPDATING", aktualizacja się rozpoczyna. Pod żadnym pozorem nie wyłączaj zasilania. Całość trwa 90-150 sek.
8. Kiedy aktualizacja się zakończy w lewym dolnym rogu pojawi się "COMPLETE", następnie wyłączasz aparat.

Potem tylko sprawdź wersję, przycisk MENU i ON na aparacie, ale wcześniej usuń plik z karty, żeby nie pytał o aktualizację

VOILA
 

IrekM  Dołączył: 23 Sty 2011
Dzięki ! :-B
yusuf napisał/a:
1. Kopiujesz plik fwdc208b.bin do głównego katalogu karty pamięci.
(...)
3. Wkładasz kartę pamięci
(...)

Przyznam szczerze, że zrobiłem to tak:
sformatowałem kartę i nie wyjmowałem jej. Podłączyłem aparat do komputera i na zasadzie "złap i upuść" przeniosłem ten plik do aparatu. Zaktualizowałem, znowu sformatowałem kartę i wydaje się, że wszystko jest OK.
 

tobi  Dołączył: 11 Lut 2011
Dziwne, ale na stronie Pentaxa nie ma już updatu 1.01. Chyba, że ja mam jakiś problem z przeglądarką?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Chyba znaleźli babola i wycofali :-)
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Od K-5 też przez chwilkę nie było i pojawił się z powrotem.
 

stefanscorpio  Dołączył: 15 Lip 2008
Witam! Nigdzie nie moge znalezc jednoznacznej odpowiedzi czy i gdzie znajde jakis nowy (aparat ma juz trzy lata) soft do K 200 i czy taka zmiana jest korzystna.Pozdrawiam.Stefan.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
stefanscorpio, a to jest temat o sofcie do k200d?

[ Dodano: 2011-03-27, 09:46 ]
ps
http://www.pentax.jp/engl...al/k200d_s.html
 

dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
W moim krecie aktualizacja zlikwidowała występowanie hot pixeli, a było ich sporo na wyższym iso.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach