b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
Kytutr, he he :mrgreen: piasku nie trzeba używać, przy ruszaniu nie włącza się ASR a przy hamowaniu ABS, ale pamietam czasy gdy w Maluchu woziło się worek piachu w bagażniku, w zimę dla "poprawienia" trakcji. W O1 nie trzeba :mrgreen:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Kytutr napisał/a:
b-bar01 napisał/a:
auto jeździ jak tramwaj po szynach
Chcesz powiedzieć, że trzeba sypać piasek pod koła? ;-)
Zapewne rytmicznie stukają. ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Robert K. napisał/a:
Żeby daleko nie szukać: wspomniana niedawno w wątku Dębica Frigo 2.
Przyczepność na mokrej nawierzchni ma C (bardzo popularna klasa, choć wiele jest modeli w klasie niższej) a wiesza się na niej psy. Jednocześnie poleca się inne marki/modele, które również mają klasę C w tym parametrze.
Więc już nie wiem, czy opinie (a jest ich wiele) są tak niewiarygodne, czy też etykieta jest mocno naciągana...
Frigo 2 jest na rynku o wiele dłużej niż etykiety. Czy to jest cały czas identyczna opona (np. skład mieszanki) - pojęcia nie mam. Np. aktualna Passio 2 ma trochę inny bieżnik niż kilka lat temu - stąd mogą się brać rożne opinie o tej samej (przynajmniej z nazwy) oponie...

[ Dodano: 2016-11-16, 13:11 ]
Update: okazuje się, że bieżnik Frigo2 został zmieniony w 2015. Teraz jest taki sam jak w Sava Eskimo 3+ ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Jakieś nowe fajne zimowooponowe odkrycia w tym roku? Macie już wszyscy zmienione ogumienie?
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Mam wyznaczony termin w poniedziałek. Przyszły :->
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Kytutr napisał/a:
Jakieś nowe fajne zimowooponowe odkrycia w tym roku?
Nokian WR D4. Nienaturalnie cicha. ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Zbynio napisał/a:
Nokian WR D4. Nienaturalnie cicha. ;-)
Na postoju każda opona jest cicha ;-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Kytutr napisał/a:
Na postoju każda opona jest cicha
Ale ta jest nienaturalnie. Prawdopodobnie ma ujemne decybele. ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Już na Roztoczu byłem na zimowych. Mam jakieś Pirelli, niestety głośne.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
plwk napisał/a:
Mam jakieś Pirelli


Ja mam jakieś gudjery.... ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Zbynio napisał/a:
Ale ta jest nienaturalnie. Prawdopodobnie ma ujemne decybele.

Nie słyszysz, bo rdza tak głośno w nadkolach chrupie. U mnie Yokohamy kolejny sezon.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Radio naprawia wszystko. Puszczam głośniej. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja od 3 tygodni.
Kolejny sezon BF Goodrich GForce Winter.

Nic o nich nie powiem bo są dla mnie transparentne.
I dodatkowo ostatnio jeżdżę autem tak często jak robię zdjęcia więc prędzej auto mi ulegnie biodegradacji niż opony ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja zmieniałem w ubiegły piątek. Drugi rok, Klebery Krisalp HP3. Jak dla mnie dość ciche i skuteczne.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Nokian WR D3. Troszkę mniej pewnie niż Blizak LM30/LM32 ale dużo lepiej niż Viking SnowTech 2. Te ostatnie po 1 sezonie zdjąłem i sprzedałem - bałem się jeździć. A oponiarz polecał...
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Zbynio napisał/a:
Kytutr napisał/a:
Na postoju każda opona jest cicha
Ale ta jest nienaturalnie. Prawdopodobnie ma ujemne decybele. ;-)


Potwierdzam. I pod względem generowanego hałasu i pod względem trakcji mogę polecić. W mojej M6 od samego początku. Niestety, nie będzie mi dane zaprezentować, bo na Chabówkę nie jadę :-(
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
RPM napisał/a:
Viking SnowTech 2. Te ostatnie po 1 sezonie zdjąłem i sprzedałem
Ja tak miałem kilka lat temu z Dębicą Frigo. Tylko nie po jednym sezonie, a po dwóch miesiącach i nikomu nie sprzedałem, bo nie chciałem mieć człowieka na sumieniu.
Podobno na śniegu to dobrze jedzie, ale na zimnym suchym asfalcie każde rondo brałem lekko bokiem. Ale o tym już tu gdzieś pisałem.
Teraz w jednym aucie, co to głównie jest na miasto, mamy całoroczne GoodYear, modelu nie pamiętam, a w drugim Dunlop SP Winter Response 2 założone w ostatnią sobotę (to chyba ich ostatni sezon będzie). Z jednych i drugich zadowoleni.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
PiotrR napisał/a:
Podobno na śniegu to dobrze jedzie

Potwierdzam.
PiotrR napisał/a:
ale na zimnym suchym asfalcie każde rondo brałem lekko bokiem

Potwierdzam.
Dlatego jak kupiłem coś innego, to byłem zdziwiony, że nie czuję różnicy między letnimi a zimowymi.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Falken EuroWinter, miło się mi na nich jeździ.
A na razie jeszcze letnie Kormoran Gamma B2, głośne, ale bardzo dobrze trzymają się drogi, nawet poniżej zera stopni (sprawdzone kilka razy, oczywiście kiedy nie ma śniegu).
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Podjechałem w dwa miejsca, gdzie od ręki zmieniają. W obu z 15 aut w kolejce (przed 9tą rano). W dwóch kolejnych miejscach tylko umawiać się, za tydzień...Jutro próba nr 2. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach