technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Nikon FM2
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zdecydowanie lepiej, jeśli zamiast linka, który nic nie mówi da się jakiś opis tworząc nowy wątek. To nie jest tłiter!
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Przecież i tak każdy może sobie sam otworzyć linka. Czy mam przepisywać wszystko i zamieszczać?
tref napisał/a:
To nie jest tłiter!
Nie krzycz, wiem :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Tym się różni forum od linkowni, że oprócz linków jest dyskusja. Na temat pierwszego postu mogę podyskutować tylko w taki sposób:

Bardzo ładny, klasyczny link zaczynający się standardowo od http bez "s" (cytat z klasyki ciśnie się na usta). Niestety nie wiem, czy jest długi (sic!), bo automat forum uciął go po 25 znakach. Z końcówki zaś widzę, że ktoś postanowił skorzystać z rozwiązania M$. Temat zaciekawił mnie bardziej niż urwana fraza "20...". Nie znając zatem tematu jakiego link dotyczy, po wejściu na stronę do której prowadzi skupiłem uwagę na technikaliach i okazało się, że budowano na WP.

Koniec tej ironii, mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodziło :-)
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Hybryda bez wideo przy zachowanym OVF? Bardzo dziwne rozwiązanie...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Nikon FM2 like design
16.2MP 36x23,9 full frame sensor (same as in the D4?)
SD memory card
2016-pixel RGB image sensor
9-cell framing grid display
3D color matrix metering II
Native ISO range: 100-12,800 (incl. ISO 50 and ISO 108,200)
5.5 fps for up to 100 shots
3.2" LCD screen
Battery:EN-EL14
Dimensions: 143.5 x 110 x 66.5mm
Weight: 765g
It will come with a new AF-S Nikkor 50mm f/1.8G lens (again, not clear what mount the new lens will have)
The announcement will be in the next 2-3 months, but it could happen as soon as next week during the PDN PhotoPlus show in New York. Stay tuned for more details.

Update - few additional specifications that will clarify some of the questions in this post:


Standard F-mount
Pentaprism viewfinder (meaning the camera will not be mirrorless)
The camera will meter even with non-AI lenses down to full aperture
The camera will ship with a new special edition Nikkor 50mm f/1.8G lens to match the look/design of the body
The camera will have physical controls and excellent build quality (which explains the 765g weight)
Expeed 3 processor
Same sensor as in the Nikon D4
Nikon calls it a "hybrid" camera - not sure what exactly they mean with that
The announcement most likely will take place in the next 1-3 weeks
No video recording capabilities


Bez nagrywania video? :( Nikon się pogrąża.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
x4rd napisał/a:

...
Bez nagrywania video? :( Nikon się pogrąża.


Ale z funkcją robienia zdjęć. A to już dużo :)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
tref napisał/a:
Na temat pierwszego postu mogę podyskutować tylko w taki sposób:
Babciu, i po co to wszystko ;-) Nastukałeś się paluchami po klawiszach, wysiliłeś swoją elokwencję, aż ci się temperatura podniosła, a można było jednym ruchem palca przejść do tematu i zobaczyć o co chodzi. No i po co to wszystko? Śmieszne to.
tref napisał/a:
Koniec tej ironii, mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodziło
Nadaremnie. Nawet nie starałem się.
Michu - mnie by było szkoda czasu i energii na szukanie takich bzdetów. Ale jak cię to rajcuje, to cóż...
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Od wielu lat pojawiają się głosy, że Pentax powinien coś takiego wypościć, że to mógłby być naprawdę duży sukces. Mała "retro" lustrzanka, bez zbędnych bajerów (typu filmowanie), tylko to co naprawdę potrzebne, taka Leica M9 ale na bazie np. Pentaxa MX.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Sebastian napisał/a:
Od wielu lat pojawiają się głosy, że Pentax powinien coś takiego wypościć, że to mógłby być naprawdę duży sukces. Mała "retro" lustrzanka, bez zbędnych bajerów (typu filmowanie), tylko to co naprawdę potrzebne, taka Leica M9 ale na bazie np. Pentaxa MX.
I od lat pojawiają się słuszne głosy, że taka lustrzanka-gadżet sprzedałaby się na świecie w ilości 250-270 sztuk, nie zarabiając nawet na półroczną pensję dla portierów w siedzibie głównej Ricoha/Pentaxa (właściwe skreślić). A na pewno doprowadzając do bankructwa odział foto firmy Ricoh/Pentax.

Kolekcjonerzy mają już na rynku retro-zabawkę dla siebie - mówię o Leice. Ci mniej zamożni i bardziej przywiązani do marki Pentaksa mogą sobie kupić Pentaksa Q.

Moim zdaniem na drugą markę brak miejsca w półce sprzętowej pt. Retro-FF.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Benek napisał/a:
[...] I od lat pojawiają się słuszne głosy, że taka lustrzanka-gadżet sprzedałaby się na świecie w ilości 250-270 sztuk, nie zarabiając nawet na półroczną pensję dla portierów w siedzibie głównej Ricoha/Pentaxa (właściwe skreślić). A na pewno doprowadzając do bankructwa odział foto firmy Ricoh/Pentax.

Kolekcjonerzy mają już na rynku retro-zabawkę dla siebie - mówię o Leice. Ci mniej zamożni i bardziej przywiązani do marki Pentaksa mogą sobie kupić Pentaksa Q.

Moim zdaniem na drugą markę brak miejsca w półce sprzętowej pt. Retro-FF.


Dlaczego gadżet? Porządne narzędzie do normalnej pracy.
A skąd ta pewność, że 250 sztuk? Zobacz jakim sukcesem okazało się (wcale nie tanie przecież) Fuji X100 nawiązujące stylem do dawnych dalmierzowców typu Yashica GSN.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Sebastian napisał/a:
Dlaczego gadżet? Porządne narzędzie do normalnej pracy.
Lustrzanka Retro-FF to przecież gadżet, droga zabawka, nie narzędzie służące codziennej pracy. Jaki odsetek profesjonalnych fotografów używa Leiki? Jaki odsetek posiadaczy Leiki używa tego aparatu na codzień - fotografując w parku swoje dzieci, robiąc fotki zachodowi słońca na plaży we Wladysławowie, albo dokumentując miejski festyn poświęcony patronowi głównej ulicy? 0.002%? W przypadku Retro-FF Pentaksa byloby to 0.0001% ogółu fotografujących.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Benek, dla Twojej wiadomości - Polska to nie jest cały świat i zachowania tutejszych klientów nie przekładają się 1:1 na zachowania Amerykanów, Japończyków, Chińczyków czy nawet mieszkańców innych części Europy. Zadziwia mnie Twoja pewność siebie w formułowaniu daleko idących i kategorycznych opinii.
Dosyć stara wiadomości z sierpnia 2011 roku - Leica sprzedała około 30000 sztuk M9 w ciągu 2 lat, co daje mniej-więcej 40 sztuk dziennie.
http://leicarumors.com/20...9-cameras.aspx/

 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Benek napisał/a:
Jaki odsetek posiadaczy Leiki używa tego aparatu na codzień - fotografując w parku swoje dzieci, robiąc fotki zachodowi słońca na plaży we Wladysławowie, albo dokumentując miejski festyn poświęcony patronowi głównej ulicy? 0.002%?


U, a ja czytając tu i ówdzie, to i owo odniosłem wrażenie, że posiadacze Leiki używają tego aparatu zawsze i wszędzie a nawet noszą ze sobą w torbie na co dzień. Przecież tego nie kupują ludzie z mentalnością "kupię bo drogie, mam i chwale się, ale lepiej schowam i nie będę używał bo się zniszczy a to drogie." o-\
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Sebastian napisał/a:
Od wielu lat pojawiają się głosy, że Pentax powinien coś takiego wypościć, że to mógłby być naprawdę duży sukces. Mała "retro" lustrzanka, bez zbędnych bajerów (typu filmowanie), tylko to co naprawdę potrzebne, taka Leica M9 ale na bazie np. Pentaxa MX.


Dokładnie tak. Sam to wiele razy pisałem.
I ten projekt Nikona bardzo mi się podoba.
Po prostu stary analog z matrycą FF i sprawniejszymi opcjami ustalania ekspozycji no i wielu ludzi miałoby sporo radości w tym hobby.
Widze tu 2 linie - 1. tradycyjna lustrzanka i alternatywnie z wizjerem elektronicznym i AF ale obie z obsługą starych szkieł.
No i ten ostatni aspekt w Pentaxie przecież wygląda najlepiej od lat.
Niestety marnuje się na jakieś entry DSLR gdzie wizjera nijak używac do MF.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Sebastian napisał/a:
Zadziwia mnie Twoja pewność siebie w formułowaniu daleko idących i kategorycznych opinii.
To co piszę, to przecież tylko moja opinia, piszę to co mnie się wydaje. Mogę wyrażać swoją opinię, czy nie mogę? :-D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Benek napisał/a:
Jaki odsetek profesjonalnych fotografów używa Leiki? Jaki odsetek posiadaczy Leiki używa tego aparatu na codzień - fotografując w parku swoje dzieci, robiąc fotki zachodowi słońca na plaży we Wladysławowie, albo dokumentując miejski festyn poświęcony patronowi głównej ulicy? 0.002%?
nie wiem jak to wyglada w wielkim świecie typu Barad-dur, ale w moim małym mieście bardzo wielu laLKarzy używa swoich M na co dzień. Wystarczy przespacerować się w miejsca, gdzie bywają.

Co tu dużo gadać, na naszym forum jest najmniej dwóch fotografów używających lalek codziennie i do wszystkiego co fotografują.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
tref napisał/a:
Co tu dużo gadać, na naszym forum jest najmniej dwóch fotografów używających lalek codziennie i do wszystkiego co fotografują.
Rozumiem, że mają cyfrowe FF? I jaki ostatecznie stanowią odsetek forumowiczów? 2 na 9400 zarejestrowanych użytkowników to jakieś 2 promile z hakiem. Powszechność użytkowania rzeczywiście powala. Nie odniosę się niestety do realiów mazowieckich miast i miasteczek, bo nie są mi znane.

Co do jednej rzeczy muszę zmodyfikować swój sąd. Na półce Retro-FF jest jeszcze miejsce dla czegoś tańszego od Leiki. Ale to coś musi mieć logo nieco bardziej rozpoznawalne niż Ricoh-Pentax i musi być koncernem o nieco większym budżecie niż rzeczony Ric-Pen.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Ilość fotografów z cyfrową (FF) leiką na forum pentaksa jako wyznacznik popularności firmy w skali kraju. Kraju, który raczej do reprezentacyjnych pod względem finansowym/rynku foto jest raczej średni.

To nawet nie potrzebuje złośliwego komentarza, broni się samo :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach