emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
plwk, Zależy jaki dowódca i jakie bażanty ;-) Największym sukcesem było wyjść z takim stopniem, z jakim się weszło (na praktykę). To się udało tylko dwum. Jednemu, bo jego mama pracowała w sztabie, drugim byłem ja (bez protekcji). :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tam gdzie ja byłem na praktyce to trzeba było się bardzo okrutnie starać, aby na wyjście nie dostać awansu.
A fotobank się przydaje. Ostatnio korzystałem ze swojego na PPD :-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Michu napisał/a:
I wszystko pięknie i ładnie, tylko że z braku potrzeby, nie dokupiłem HDD. I leży toto prawie nie używane - co najwyżej czasami jako czytnik. Pewnie niedługo dokupię do niego twardziela, ale...
Mam na zbyciu Fujitsu 40GB, jeśli mowa o dysku 2,5". :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wiesz - zakup to nie problem. Problemem dla mnie jest to, że tego i tak nie wykorzystam. Ale dzięki za propozycję.
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
Uzywam przenosnego dysku 80GB od firmy pixo.de. Prosto z karty na HD. Wbudowane Akku przy codziennym ladowaniu 1GB, trzyma prad 2 tygodnie. Polecam.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
@JSW
mozesz podac cos wiecej o pixo.de, i gdzie , po ile kupiles?
znalazlem strony w j. niem, a z jezykow ludzkich znam poza ojczystym tylko angielski :)
 

Azakiel  Dołączył: 18 Maj 2007
W związku ze zbliżającymi się wakacjami nad jeziorem i kupnem K10 :-D postanowiłem uwiecznić jak najwięcej miłych chwil :-D

Kupiłem dwie 1GB karty sandiska EXTREME III (chcę focić w rawach , jpgi z k10 nie są najwyższych lotów pomijając juz kwestię zalet pozniejszej obróbki formatu RAW ). Ale oczywiscie 2gb to smiesznie mała pojemnosc na wakacje na wsi (a jesli juz focimy w rawach to wogóle pomyłka) ..pomyslalem więc o fotobanku


Przejrzałem wiele ofert róznych fotobanków (szukałem czegos w miarę taniego z mozliwoscią pracy z kabla i z akumulatora) i zdecydowalem się na ten model

http://www.qcool.cn/EnProductShow.asp?ID=73

zamówiłem model z 80gb dyskiem

poniżej opis po polsku (cytat z allegro):

----------------------------------------------------------------------------

Obsługa i parametry:

* 2.5" Dyski twarde z 3 wolnymi slotami dla kart pamięći
* Aluminiowa podświetlana obudowa
* Obsługa 44 typów kart pamięci w tym 4GB MD, 2G MS, 2G SD & x'D etc.
* Wyświetlacz 2" LCD, z niebieskim podświetleniem oraz widocznym panelem w dni słoneczne
* Wyświetlanie wszelkich informacji na ekranie lcd
* Dotykowany ekran
* Szybkie i proste kopiowanie danych z kart pamięći na dysk twardy
* Automatyczny wyłącznik
* Zabezpieczenie podczas kopiowania przy słabej baterii
* Wydajny akumulator 1500mAh zapewnia wielogodzinną bezproblemową pracę
* Narzędzia do formatowania powyżej 32GB to FAT32 in WinXP
* Super szybkie formatowanie dysku i kart pamieci
* Możliwość partycjonowania dysku

* Współpraca z systemami Windows i MAC
* Certyfikaty CE, FCC, VCCI, C-Tick, BSMI, ROHS
* Kompatybilość z Intel, VIA, NVIDIA, SIS, SLI chipset


Model

Qcool TS
Chipset

SCMC
Wyświetlacz

2.0" LCD blue back light w/mirror effect
Obudowa

Aluminiowa z elementami plastikowymi typu rim
Wyjścia kart

3 gniazda kart, obsługa 44 typów
Dysk twardy

Możliwość włożenia 2.5" IDE(PATA) HDD do 120GB
Interface

USB2.0 / USB1.1 kompatybilny
Szybkość trasferu danych


* USB1.1 Max 12Mbps (do 12MB/s)
* USB2.0 Max 480Mbps (do 60MB/s)

Zasilanie


* Wewnętrzne: 1200mAh 3.7v Li-ion akumulator
* Zewnętrzne: 100-240v~, 50-60Hz, 0.5A AC ładowarka

Pobór prądu

Depends on intergrated HDD
Wymiary

115(D) x 80(W) x 25(H) mm
Waga

250g(bez HDD)
System plików

Fat32 / NTFS (host mode)
System operacyjny

Win98 / ME / 2000 / XP / OS9.x / OS10.x
Zawartość opakowania


* QCool TS enclosure
* Carring case
* User manual
* Software driver CD
* USB cable
* AC adapter
* Screw package
* Battery box (optional)

Opakowanie


* Retail box size :
* Carton size : 36(D) x 43(W) x 38(H) cm , 42pc/CTN
* G.W. : 27KG

------------------------------------------------ koniec cytatu

Jak juz potestuję to skrobnę na forum czy był to dobry zakup czy kolejny bubel (jak kupiony ostatnio skaner Plusteka...ostrzegam nigdy więcej plusteków)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vertiico - odnośnie Plusteków trzeba było na forum zapytać.
Jeśli zaś chodzi o fotobank, to moim skromnym zdaniem o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zakup używanego laptopa 12". Małe to, poręczne a na wyświetlaczu spokojnie więcej zobaczysz niż na LCD aparatu. A i wstępną obróbkę będziesz w stanie przeprowadzić.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Małe to, poręczne a na wyświetlaczu spokojnie więcej zobaczysz niż na LCD aparatu. A i wstępną obróbkę będziesz w stanie przeprowadzić.

po co robic to w terenie/na wyjezdzie?
fotobank jest po to, zeby zrzucic zdjecia i dalej cieszyc sie pobytem. Zdjecia wywoluje sie PO powrocie :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale w terenie możesz od rzu sprawdzić, czy jest guud i po prostu traktować owego laptopa jak bank pamięci. 12" sąwielkości (po złożeniu) kartki A4. Więc, nie jest to tragedia.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Michu napisał/a:
Ale w terenie możesz od rzu sprawdzić, czy jest guud i po prostu traktować owego laptopa jak bank pamięci. 12" sąwielkości (po złożeniu) kartki A4. Więc, nie jest to tragedia.


Ale moze nia byc :mrgreen:
Taki komputerek moze lezec co najwyzej na kwaterze - bowiem wycieczkowe bieganie z dodatkowym tonazem ok. 3kg wcale nie musi byc przyjemne.

W dodatku, nawet jesli juz ktos to popelni, to moze sie potknac na problematyce muzealnej, gdzie bagaz wiekszy od damskiej torebki nalezalo zostawiac w szatni - a szatnie nie sa najbezpieczniejszym miejscem do przechowywania nawet starych notebookow.

Druga kwestia to np. taki Disneyland, gdzie zanim wejdziesz, to w dobie zagrozenia wampirami i terrorystami przeswietlaja wszystko co wnosisz. Fotobank wkladasz do kieszeni i przechodzisz przez bramke. Facet z notebookiem w takim miejscu bedzie zawsze wygladal inaczej, wiec o rewizje osobista nie bedzie trudno :mrgreen: - a to zbedna strata czasu.

Czasami wycieczki sa rowerowe - wez wtedy takiego notebooka na rower :mrgreen: Fotobank w kaburze na miekkim brzuchu ;-) ma wieksze szanse na przetrwanie wycieczki.

Fotobank jest rozwiazaniem zawsze tanszym w zakupie.

Oczywiscie, mozna wysnuc argument na minus, ze jak cos male to latwiej:
a/ zgubic,
b/ zrzucic,
c/ zapomniec w domu :mrgreen:

PS.
Czekam na test kolegi tego nowego fotobanku. Szczegolnie interesuje mnie czas zrzutu danych z karty.

[ Dodano: 2007-05-27, 09:57 ]
Michu napisał/a:
Ale w terenie możesz od rzu sprawdzić, czy jest guud i po prostu traktować owego laptopa jak bank pamięci. 12" sąwielkości (po złożeniu) kartki A4. Więc, nie jest to tragedia.


Ale moze nia byc :mrgreen:
Taki komputerek moze lezec co najwyzej na kwaterze - bowiem wycieczkowe bieganie z dodatkowym tonazem ok. 3kg wcale nie musi byc przyjemne.

W dodatku, nawet jesli juz ktos to popelni, to moze sie potknac na problematyce muzealnej, gdzie bagaz wiekszy od damskiej torebki nalezalo zostawiac w szatni - a szatnie nie sa najbezpieczniejszym miejscem do przechowywania nawet starych notebookow.

Druga kwestia to np. taki Disneyland, gdzie zanim wejdziesz, to w dobie zagrozenia wampirami i terrorystami przeswietlaja wszystko co wnosisz. Fotobank wkladasz do kieszeni i przechodzisz przez bramke. Facet z notebookiem w takim miejscu bedzie zawsze wygladal inaczej, wiec o rewizje osobista nie bedzie trudno :mrgreen: - a to zbedna strata czasu.

Czasami wycieczki sa rowerowe - wez wtedy takiego notebooka na rower :mrgreen: Fotobank w kaburze na miekkim brzuchu ;-) ma wieksze szanse na przetrwanie wycieczki.

Fotobank jest rozwiazaniem zawsze tanszym w zakupie.

Oczywiscie, mozna wysnuc argument na minus, ze jak cos male to latwiej:
a/ zgubic,
b/ zrzucic,
c/ zapomniec w domu :mrgreen:

PS.
Czekam na test kolegi tego nowego fotobanku. Szczegolnie interesuje mnie czas zrzutu danych z karty.
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
vertiico napisał/a:
@JSW
mozesz podac cos wiecej o pixo.de, i gdzie , po ile kupiles?
znalazlem strony w j. niem, a z jezykow ludzkich znam poza ojczystym tylko angielski :)


Strona pixo.de ma angielska wersje jezykowa.
tutaj tez:
http://cgi.ebay.de/160-GB...1QQcmdZViewItem
 

Azakiel  Dołączył: 18 Maj 2007
Opisany wyżej przezemnie Fotobank Qcool i PENTAX k10 z kitem już dotarły :-D , w tym tygodniu mam urwanie głowy ale pokrótce mogę napisać że:

skopiowanie zapełnionej na maxa 1 GB-ej karty SD (SanDisk - Extreme III) trwa 12 minut 42 sekundy. Mam na mysli oczywiscie kopiowanie z karty do fotobanku a nie z fotobanku do kompa.

Jak tylko będę miał więcej czasu (np w weekend) to wrzucę na forum dokładniejszy test urządzenia i jakieś fotki.

P.S. Nie mogłem się bardziej zająć K-10tką (totalny brak czasu w tym tygodniu - praca) ale jestem bardzo miło zaskoczony wykonaniem/jakością body, spodziewałem się czegoś bardziej "tandetnego" a jest naprawdę solidnie (ergonomię przycisków i pokręteł możnaby ofkors poprawić w paru miejscach ale jest nieźle)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
co do laptopa to odpada :) nie lubie laptopow :)
a z drugiej strony co za duzo kompow to nie zdrowo :) i lapciaka jakbym mial juz kupowac to do pracy, a taki fotobank by mi towarzyszyl podczas podrozy chocby w gory, i w zyciu nie udzwigne lapa, aparatu, obiektywow,( sprzetu), jedznia itp itd :) przeciez to by bylo ciezsze ode mnie :mrgreen:

na razie czekam az mi przysla karte ( moja kingstona ultimate apdla ), konwerter, szukam obiektywu tele , badz stalki ok 100, ale to musze jeszcze przemyslec. I fotobank jest dobrym rozwiazaniem, wszedzie moge go zabrac.

No i oczywiscie cena lapa ( ok 5 tys - mac ) tez duzo ( tak wiem wiem ze sa tansze lapy, ale ja potrzebuje mocnego sprzetu z racji wykonywanego zawodu, i kompilacja jakby miala trwac pow 2 h to ja dziekuje, a mac jest ladny maly, i jakby nie patrzec na bsd system robiony, choc i tak debian tam bylby) .

Poczekam na testy :)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
A używał ktoś iPoda jako fotobanku? Wiecie może jak to się sprawdza?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Stachu, iPod (masz chyba na myśli wersję z twardzielem) nie ma czytnika kart. Nawet nie ma portu USB mogącego służyć , jako host dla cyfrówki. Jedynym rozwiązaniem jest specjalny adapter USB dla cyfrówek. Pan z salonu twierdził, że dla każdej. Śmiem wątpić. Przy cenie tego iPoda trochę to mało wygodne.
Już lepszy jest pewien model Creativa, który ma czytnik Compact Flash. Wystarczy adapter SD->CF i można hulać.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
http://www.cdrlab.pl/news...art+SD+dla+iPOD'a.html

:)
zalezy jak ci sie podoba :) mi osobiscie sie podoba iPod shuffle, a reszta : ipod i ipod nano juz nie :)
A czy sie nadaja to nie wiem, ja wolalem tam system sobie zainstalowac :)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
emigrant napisał/a:
Jedynym rozwiązaniem jest specjalny adapter USB dla cyfrówek.

Właśnie o takie coś mi chodzi. Bawiłem się iPodem video i muszę przyznać, że mi się spodobał (i to nie letko ;-) ). Zastanawiałem się tylko, czy dobrze by spełniał rolę banku na zdjęcia podczas kilkutygodniowych wyjazdów bez komputera.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tylko z pewnością nie ma możliwości podglądu RAWów.
Lepiej zainteresuj się Epsonem:
http://www.epson.pl/product/campbell/index.htm
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Na razie się nawet nad tym nie zastanawiam (jednak to trochę kosztuję). Kiedyś myślałem o iPodzie z monochromatycznym wyświetlaczem z funkcją fotobanku.Głównie chodzi mi o odtwarzacz mp3 z dobrą jakością dźwięku. Bank na zdjęcia to byłby tylko miły dodatek.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach