vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
FF?
Witam ponownie :)

Oby tym razem tez to byla moja wina :D
Tak sobie przegladam forum, i co chwila o FF, badz BF.
Wiec z czystej ciekawosci zrobilem test ( tak jak to opisali na http://www.focustestchart.com/chart.html).
I o le dobrze robilem, to mam FF, bo wyraznie widze 10mm- 20mm ( przed 0 czyli tam powinno byc '-' :P ).
Problem w tym ze jakos nie mam zaufania do swojego testu :)
Jest jakis inny test, inna metoda na sprawdzenie tego? A moze gdzies takie rzeczy mozna sprawdzic?
Byle by nie jechac do trojmiasta, troche daleko z lubuskiego :]
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
moja rada, zostawic to w cholere ;] , tak dlugo jak aprat robi zdjecia, tak dlugo jest przydatny
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
byc moze za bardzo sie czepiam :) albo zle test robie :) ( postaram sie zamiescic fotke ).

Zastanawia mnie jak to ma sie do makro fotografi, jezeli AF zle trafia. Chyba ze bede recznie ostrzyl.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Zastanawia mnie jak to ma się do makro fotografi, jezeli AF zle trafia

Nijak, bo przy makro nie używa się AF ;-)

[ Dodano: 2007-05-19, 13:21 ]
Coś link do fotki nie bangla.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
juz podaje linki:

robiona wczoraj w nocy, ok 2 , wiec moze nie byc to najlepszy przyklad
http://web.linuxdevel.net/~safin/sg100861.jpg

i powtorka dzisiaj:
http://web.linuxdevel.net/~safin/sg100871.jpg
( 55mm, 1/125, f8 -- o ile dobrze pamietam :) ).

@bEEf
Tez tak myslalem, ale wolalem zapytac :) ( wczesniej robilem tylko na canonie macro ).
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
pierwsze fota chyba cala jest ruszona

a co do drugiej to nic nie da sie stwierdzic bo jest duza glebia ostrosci, i kartka tez troce krzywo

a dopiero jak sobie kupisz np jasna 50ke to sie przekonasz. ja po kilku pierwszych probach i zalaniu sie potem stwierdzilem ze mam to w d... i nie robie jakich glupich testow. jesli ff/bf nie wychodzi na normalnych fotach to jest ok i sie nie przejmuj
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Pytanie może głupie, ale czy FF/BF jest to przypadłość aparatu czy obiektywu? Innaczej ujmując, czy jest możliwe, że z jednym obiektywem aparat będzie miał FF a z innym BF. Względnie z jednym obiektywem będzie mniejszy a z drugim większy FF(BF)?

Czytałem testy obiektywów na optyczne.pl i bodaj w dwóch przypadkach autor pisał o FF lub BF w odniesieniu do obiektywu a nie aparatu.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
NIezbadane są przypadłości sprzętu. Ten sam obiektyw może dobrze chodzić z jedną puszką, by paść z drugą. I analogicznie ta sama puszka może mieć FF/BF z jednym szkłem, by z drugim, takim samym trafiać w punkt.
Osobiście myślę, że to przeznaczenie na zasadzie doboru naturalnego - wiesz, ta demagogia o dwóch połówkach pomarańczy, mentalnym porozumieniu dusz, astralnym posłannictwie, etc, etc...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
a.d.a.m, tak jak sztuka rodzi się dopiero w relacji artysta -> widz, tak FF/BF rodzi się w relacji puszka -> obiektyw ;-)
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
bEEf napisał/a:
a.d.a.m, tak jak sztuka rodzi się dopiero w relacji artysta -> widz, tak FF/BF rodzi się w relacji puszka -> obiektyw ;-)


Tiaaaa.... tylko jak te relacje są nie najlepsze to chciałbym wiedzieć kogo wyrzucić z domu... puszkę czy szkło :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Starą wyrzuć.
To zawsze pomaga.
 
HaMtAr0  Dołączył: 10 Gru 2006
[ot]
Wyjaśni mi ktoś terminy FF i BF?
[/ot]
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
FF - Final Fantasy - taka gierka japońska.
BF - skrót od Beef.Photo - mój nick na piccassaweb.

A tak w ogóle, to czasem warto trochę poszukać... ;-)
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=2988
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
F Fprzód / Bardziej Ftył.
Chodzi o ustawienie ostrości rzeczywistej w stosunku do tej, którą ustawił aparat.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
HaMtAr0 napisał/a:
[ot]
Wyjaśni mi ktoś terminy FF i BF?
[/ot]
opcja szukaj, albo od razu czytać dział FAQ - tam jest pewien magiczny wątek ...
Michu, pięknie to wyjaśniłeś! Muszę wspomniany przed chwilą wątek uzupełnić o tę interpretację :mrgreen:
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
juz mi przeszlo :) i tak jak fotka bedzie zla to moja wina a nie sprzetu :D
Po jednym wyjsciu na miasto ( w dzien ) i juz widze jak slabiutko... :-?
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
kwestia prawy :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach