add90  Dołączyła: 11 Mar 2013
  Pentax optio LS1000 zielone zdjęcia
Witam wszystkich,

Mam problem z aparatem, z nieznanej mi przyczyny nagle zaczął robić zielone zdjęcia. Zieleń jest widoczna na ekranie aparatu i po zrzuceniu zdjęć na komputer. Co może być tego przyczyną ? Aparat nie upadł, po prostu nagle podczas robienia zdjęć zaczął robić zielone fotografie. Czy przeinstalowanie software'u ma sens i jeśli tak, skąd taki wziąć ? Jeśli to jakieś wewnętrzne uszkodzenie, co ewentualnie mogło się popsuć i ile wyniesie naprawa ? Aparat ma niecały rok, z tego co wiem nigdy nie zaliczył żadnego uderzenia.

Pozdrawiam,
Paulina
 
p_ttl
[Usunięty]
może balans bieli?
 
add90  Dołączyła: 11 Mar 2013
Próbowałam, mimo wszystko zdjęcia dalej pozostają zielone. Czy ktoś się z takim przypadkiem kiedyś spotkał ? [/quote]
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
A filmiki w jakich kolorach są rejestrowane?
A fotki z użyciem lampy błyskowej?
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Póki jest gwarancja, zgłaszaj do serwisu. Wygląda na problem z elektroniką.
Lata temu miałem podobny przypadek, tyle, ze z monitorem. Może tu istnieć analogia - monitor nagle wyświetlał jeden kolor. Diagnoza serwisu - padł wzmacniacz koloru (tak to nazwali). Czyli może to być jednak problem okołomatrycowy i choć nie samej matrycy, to owej siatki (nie wiem, jak to dokładnie się nazywa) RGB, którą przechodzi światło do matrycy.
 
add90  Dołączyła: 11 Mar 2013
Witam,

wracam z pytaniami, bo aparat wciąż jest nienaprawiony. Gwarancja się już niestety skończyła. Fotki z użyciem lampy błyskowej są zielone, filmy także. Robienie względnych zdjęć jest możliwe przy przestawieniu ręcznie balansu bieli w trybie "P"(robię zdjęcie białej kartce i zapisuję ustawienia), ale i tak kolory są przekłamane, widoczny jest wtedy różowy kolor na jasnych obiektach, szczególnie na "przepaleniach" od światła. Zdjęcia są zielone kiedy karta jest włożona do aparatu i kiedy jest wyjęta.Czy ktoś kiedyś spotkał się z takim przypadkiem i ma pomysły, co padło ?

Pozdrawiam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
add90 napisał/a:
Czy przeinstalowanie software'u ma sens i jeśli tak, skąd taki wziąć ?

Na stronie Ricoha do tego aparatu nie jest dostępny. Oddaj do serwisu do wyceny kosztów naprawy. Może w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania jest jakiś sprawdzony zakład naprawiający cyfrowy sprzęt foto?
 
add90  Dołączyła: 11 Mar 2013
plwk napisał/a:
add90 napisał/a:
Czy przeinstalowanie software'u ma sens i jeśli tak, skąd taki wziąć ?

Na stronie Ricoha do tego aparatu nie jest dostępny. Oddaj do serwisu do wyceny kosztów naprawy. Może w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania jest jakiś sprawdzony zakład naprawiający cyfrowy sprzęt foto?

Dziękuję za odpowiedź. Chyba faktycznie udam się do serwisu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach