Jareks  Dołączył: 24 Sty 2010
[K-5] Czerwone kropki na matrycy
Witam! Zakupiłem niedawno kapiątkę i w czasie przeglądania zdjęć zauważyłem nieregularne czerwone kropki zawsze w tym samym miejscu. Nie pomaga mapowanie pikseli w ostrzeżeniu o kurzu tego nie widać. Proszę o pomoc w diagnozie.
 
jorguś71  Dołączył: 12 Lis 2010
Ja tam żadnych czerwonych kropek nie widzę. Daj kropa może - to będzie coś widać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Widać bad piksel.
 
jorguś71  Dołączył: 12 Lis 2010
plwk napisał/a:
Widać bad piksel.

Masz rację. Na lewo od środka koła. Zauważyłem go dopiero po ściągnięciu i powiększeniu zdjęcia. Ma chyba większy wymiar niż jeden piksel (9?) - cóż -6,5 dioptrii robi też swoje ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Aparat nowy czy używany? Ma jeszcze gwarancję?
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Ciężko cokolwiek zauważyć i ocenić na takim zdjęciu.
Wstaw cały kadr albo wycinek w skali 1:1.
 

Jareks  Dołączył: 24 Sty 2010
Dzięki za zainteresowanie. Dodam że na zdjęciu zrobionym z zasłoniętym obiektywem nic nie widać. Wstawiam crop z innej fotki.

[ Dodano: 2013-10-26, 21:56 ]
A aparat nie jest nowy, przebieg około 6000, na gwarancji jeszcze do kwietnia 2014
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wygląda podobnie do tego:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=41878

Tam winny był laser.
 

Jareks  Dołączył: 24 Sty 2010
Poprzedni właściciele aparatu mają zespół grający na imprezach, coś czuję że laser wchodzi tutaj w grę, pewnie uszkodzenie powstało nieświadomie, ale ja chyba mogę pożegnać się z naprawą gwarancyjną. Zostaje się pogodzić i nie zwracać uwagi (można użyć klonowania :-/ ) albo oddać aparat sprzedającemu, co tu robić ?
Jarek dzięki za info.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Po co trzymac aparat ktory ma wade, jest sens? Jesli jest taka mozliwosc oddaj aparat. K5 jest i bedzie wysyp, weszly nowe modele wiec ludzie sie beda pozbywali.... Kupisz inny egzemplarz...

Pozdrawiam.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
W tym wypadku też bym polecał zwrócenie aparatu, jeśli tylko jest taka możliwość.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Oddaj. Niech stary właściciel się martwi. Może mu to naprawią w ramach gwarancji. Niech się tylko nie przyznaje do zabaw z laserem...
 

Mateusz-P  Dołączył: 20 Paź 2013
Sprawdź jeszcze ten przebieg w photoMe coś mi się nie chce wierzyć w te 6000 po fotografowaniu imprez
 

zlaskovik  Dołączył: 13 Maj 2008
Możesz zażądać obniżenia ceny.
 

Jareks  Dołączył: 24 Sty 2010
Już po sprawie, oddałem aparat. Długo myślałem nad oddaniem aparatu, bo cena dobra i wymarzony model, ale z tą drobną wadą nie mogłem się oswoić ani do niej przyzwyczaić, chociaż kilka ruchów myszką w prostym programie graficznym załatwiało sprawę to jednak nie to. Obeszło się bez problemów. Nowy k-5 II już zamówiony :mrgreen: tylko z jednym kitem, ale nowy. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie. Pozdrawiam jareks
 

Mateusz-P  Dołączył: 20 Paź 2013
Z czystej ciekawości możesz mi podesłać/podać linka do nieobrobionej foty prosto z aparatu?
 

Jareks  Dołączył: 24 Sty 2010
A z którego aparatu ?
 

Mateusz-P  Dołączył: 20 Paź 2013
tego na którym były kropki;)
 

Jareks  Dołączył: 24 Sty 2010
Witam! Wstawiam linka nie wiem czy będzie ok korzystam z tego pierwszy raz
http://k.5.patrz.pl
 

Mateusz-P  Dołączył: 20 Paź 2013
Jest ok, dzięki ;]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach