Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Greentrek, chodzi o zestaw do fotografowania. Jakie ma znaczenie fakt, czy ma komorę lustra i co z tego wynika. Liczą się wymiary.
Wymiary szkieł - rzeczywiście, dałem inne szkło niż opis - na szybko przygotowywałem screeny. Ale różnica między 12-60 a 14-140 jest minimalna i wynosi 4mm:
Zrzut ze strony firmowej Panasonika

Możemy zamiast Pentaksa 17-70 wziąć Sigmę 18-250 (zakres zbliżony do m43 14-140), ale wymiary Sigmy są zbliżone do Spacerzuma Pentaksa.
Co do używalności. Czasami stosuję 14-140 z GX7 i w żaden sposób nie narzekam na komfort obsługi. GM dałem jako ciekawostkę i przy okazji najmniejszy aparat (większy jest nawet Pentax Q), który świetnie się komponuje z naleśnikowym 12-32.

Zrzut ze strony Camera size

Nikogo nie zamierzam przekonywać do tego, że mniejszy aparat jest lepszy. Każdy z nas ma własny styl pracy. Ale nie twórzmy miejskich legend w oparciu o własne wyobrażenia.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Michu napisał/a:
większy jest nawet Pentax Q


Q10, bo pierwszy Q był nieco mniejszy od wersji Q10 ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Może kogoś zainteresuje chiński bezlusterkowiec z 2 obiektywami za 500 $ ? ;-)

http://www.gearbest.com/p...175.html?wid=11
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Jak bym miał kupić bezlusterkowca to zastanowił bym się nad sony A6000 z kitem, plus przejściówka na PK wyszło by około 2550PLN. Optycznie kit to nie będzie pewnie dzida ale malutki i od 16mm. Przez przejścówke działała by moja 50 w manualu :D
http://camerasize.com/com...623,327.68,ha,t
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Znajoma chce kupić Sony A 6500 i zapytała mnie czy to dobry wybór. A ja nie wiem.
Dziewczyna jest trenerką agility i aparat ma być używany głównie na treningach i zawodach. Ze specyfikacji wydaje się, że aparat byłby odpowiedni, bo szybkość fotografowania 11 lub 8 kl./sek, i bufor pojemny, i stabilizacja i możliwość wyciągania z filmu pojedynczych klatek.Podobno dobry jest też tryb filmowania. Jest to o tyle ważne, że biegi są filmowane a następnie analizowane błędy popełnione przez zawodników. Wadę jaką obecnie dostrzegamy jest brak uszczelnień a wiadomo, że i treningi i zawody odbywają się również przy niesprzyjającej pogodzie.
Pytanie brzmi: czy po tym aparacie można się spodziewać jeszcze jakiś wad, które by go w istotny sposób dyskwalifikowały dla celów do jakich ma być przeznaczony? Czy ewentualnie jakiś inny bezlusterkowiec lepiej by się nadawał do takich zastosowań? Czy ktoś z forumowiczów ma rozeznanie i mógłby się wypowiedzieć, doradzić? Z góry dziękuję, szczególnie za wskazanie wad.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
O kurcze, zobaczyłem ile kosztuje A6500 i przeżyłem szok :shock:
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Że tani w porównaniu do fuja x-pro2? No może szokować ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Ostatecznie kupiła coś tańszego - Fuji XT 20. Macałam - leciutkie, cichutkie, szybkie. Dla mnie trochę za małe, chociaż nie mam dużych łap. Trochę kusi ale nie widzę obiektywu, który nadawałby się do fotografowania zawodów na hali. Musiałoby to być ok. 70-200mm, f2,8. Może źle szukałam?
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
Z Fuji masz 50-140/2.8 - to dla pełnej klatki mniej więcej odpowiednik 70-200. Jeśli chcesz mieć 200mm na APS-C, to chyba w systemie póki co nie ma jasnego zooma - tylko ciemne.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
140 czy nawet 150 mm na APS-C to za mało do tego zastosowania. Mam obecnie Sigmę 50-150 f2,8 i przynajmniej 50mm brakuje. Mam też najnowszą wersję P 55-300 i zakres jest O. K. ale nadaje się tylko na zawody pod chmurką, na halę jest za ciemny.
W tym Fudżiku spodobała mi się możliwość ignorowania czy omijania przeszkód w trybie ciągłym autofokusa (nie wiem jak to się fachowo nazywa). Widziałam coś takiego w Canonie 7D Mark II ale ta puszka waży prawie 1kg. Na razie zostaję przy tym co mam ale to maleństwo trochę mi namieszało w głowie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jest tryb śledzenia. W najnowszych pentaksach też to jest.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
plwk - w których modelach?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chyba od K-5 II.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
podbijam wątek :-) który bezlusterkowiec nadawał by się do fotografowania ptaków ? I jaki teleobiektyw - ogniskowa powinna być ( a raczej ekwiwalent dla pełnoklatkowego ) minimum 300 mm , najlepiej 500.... Jest coś takiego w sprzedaży ( sony A9 odpada - mam tylko dwie nerki :mrgreen: )
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
To taka przenośnia była tylko :-) Sony A9 kupię jak cena zejdzie poniżej 3000 pln :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach