Zibik  Dołączył: 29 Wrz 2010
a ja proponuję wybrać się na spotkania organizowane przez np. Optyczne, byłem w ostatni weekend. Są przedstawiciele producentów (nie było tylko Pentaxa) z masą sprzętu który wypożyczasz i testujesz nawet przez 2 dni, no i całe stado braci fotograficznej z która można pogadać o sprzęcie.
aktualnie popatrz na
http://www.dfv.pl/digital...ca.html?id=2084
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Zibik napisał/a:
proponuję wybrać się na spotkania organizowane przez np. Optyczne

PPD wyjdzie taniej i Pentax będzie.
 
Zibik  Dołączył: 29 Wrz 2010
rozwiń proszę PPD
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Zibik, temat PPD rozwija się tutaj: http://pentax.org.pl/viewforum.php?f=101 :-)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Omd5 ma lepszy wizjer i uszczelnienia.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
A czemu nie chcesz spróbować Fuji? Kiedyś mówiłeś, że gdyby nie Pentax to wybrałbyś ten system.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
espresso, może poprawią swój wizerunek średniakiem :-P
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Jesli chcesz uzywac ze starszymi szklami systemowymi Olka to niestety OM1, wszystko nizsze stwarza problemy :/
Z tych dwoch to OM5.

Jesli bedziesz potrzebowal to mam malo potrzebny adapter MFT/M39, lezy i sie kurzy.

pz
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Napisalem, ze z tych dwoch. Niestety jak zaczalem glebiej analizowac temat wyszlo, ze tak naprawde to trzeba OM-1 kupic i temat odpuscilem.
A to nie bylo focus peaking, a to problemy z AF na szklach od E-systemu, a to tethering niemozliwy... Koniec koncow jestem na etapie pozbywania sie pozostalosci po E-systemie ;)

pz
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Zaraz bedzie em1 mark 2 i znow namiesza w systemie micro .... warto poczekac co pokaze ...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
skaarj napisał/a:
jak zaczalem glebiej analizowac temat wyszlo, ze tak naprawde to trzeba OM-1 kupic i temat odpuscilem.
Jeszcze jest Panas. Ja akurat z mojego mikrusa jestem zadowolony. Peaking jest, sterowanie po WiFi jest, bez stabilizacji w korpusie tyle lat wytrzymałem , to za bardzo jej brak mi nie przeszkadza (a i tak mam w obiektywach). Nawet z ZD50-200 i ZD 70-300 nieźle działa.Wygląda jak zatyczka. :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja mam epl5. Do manuali to ma raczej za słabą ergonomię, za to idealnie sprawdza się jako zamiennik kompakta. Szczególnie w zestawie z Lumixem 20/1.7 II 😈
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
espresso napisał/a:
Jak Olek, to OMD5 czy OMD10 (pierwsze wersje)?

Do E-M5 masz fajny dwuczęściowy grip, świetna stabilizacja oraz uszczelnienia. Wszystkie te rzeczy przetestowałem w praktyce i jestem bardzo zadowolony. Na twoim miejscu brałbym E-M5. Mój egzemplarz tak polubiłem, że pomimo kilku podejść do zmiany korpusu (EM-5II, EM-1, GX8), cały czas mam go w użyciu. Jedyne co ma kiepskie to filmy, dlatego dokupiłem sobie jako filmowy back-up Panasa GM1 i gra gitara. :mrgreen:
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Pod manualne nie widzę innej opcji niż peaking. Czyli wybór między E-M10 Mark I i Mark II, ze wskazaniem na drugi. Skuteczniejsza stabilizacja, celniejszy AF i lepszy wizjer w porównaniu do E-M10 I, oraz E-M5 I. A ze zoom-ów pewnie Zuiko 12-40/2.8.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Jako użyszkodnik m43 też się wypowiem. Używałem zarówno em5 jak i em10 i ten drugi jest na prawdę maleńki, warto pomacać przed zakupem, bo może się okazać, że będzie mało wygodny, zwłaszcza z większymi i cięższymi szkłami. Natomiast jeśli chodzi o manuale to focus peaking jest wspaniałym rozwiązaniem i tu przewagę ma em10 bo ma focus peaking w przeciwieństwie do em5. Brałeś pod uwagę gx7? Ma stabilizację i focus peaking. No i w zestawie z LUMIX G 20mm / F1.7 Ⅱ ASPH kupisz go za jakieś 2300, jak nie chcesz 20 to sprzedaż ją za jakieś +/- 900 zł i masz korpus za 1400 zł :)

Co do 12-40 to z em5 używa się go najwygodniej jak jest podpięta co najmniej połówka gripa, bez gripa to szkło jest nieco za duże i za ciężkie do tego body - ale to już kwestia indywidualna.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Żaba napisał/a:
Jako użyszkodnik m43 też się wypowiem. Używałem zarówno em5 jak i em10 i ten drugi jest na prawdę maleńki, warto pomacać przed zakupem, bo może się okazać, że będzie mało wygodny, zwłaszcza z większymi i cięższymi szkłami.
10/10. Ten E-M10 jest faktycznie bardzo mały i nawet z gripem jest bardzo filigranowy. Szczerze mówiąc nie wiem jak można wygodnie ostrzyć ręcznie na tym aparacie nawet obiektywem średniej wielkości.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Między E-M5 a E-M10 różnica w wielkości jest niewielka (ok 2mm), a w przypadku E-M10 II praktycznie nieistotna. Znaczenie może mieć brak gripa bateryjnego do 10-tek. Ale ergonomię można poprawić gripem-protezą poprawiającym chwyt i zwiększającym wysokość aparatu.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
janek_wu napisał/a:
Między E-M5 a E-M10 różnica w wielkości jest niewielka (ok 2mm)
tylko widzisz na papierze, bo jak weźmiesz te aparaty w ręce to okazuje się, że em10 jest dużo mniejszy. Nie każdemu spasuje jego rozmiar. espresso no to powodzenia, myślę że spełni pokładane w nim nadzieje :)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
espresso zagadaj na forum olympusa do użytkownika o nicku apz wydaje mi się, że on ma aparat zmodyfikowany pod ir, był jakiś link ostatnio właśnie do firmy w PL która tak przerabia aparaty.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
espresso, nie myślałeś przerobić K-01? Znam jegomościa który ma go przerobionego na stałe i daje radę, muszę dopytać go o szczegóły.

https://www.flickr.com/ph...07/28829498835/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach