Zibik  Dołączył: 29.09.2010
a ja proponuję wybrać się na spotkania organizowane przez np. Optyczne, byłem w ostatni weekend. Są przedstawiciele producentów (nie było tylko Pentaxa) z masą sprzętu który wypożyczasz i testujesz nawet przez 2 dni, no i całe stado braci fotograficznej z która można pogadać o sprzęcie.
aktualnie popatrz na
http://www.dfv.pl/digital...ca.html?id=2084

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
Zibik napisał/a:
proponuję wybrać się na spotkania organizowane przez np. Optyczne

PPD wyjdzie taniej i Pentax będzie.

Zibik  Dołączył: 29.09.2010
rozwiń proszę PPD

Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
Zibik, temat PPD rozwija się tutaj: http://pentax.org.pl/viewforum.php?f=101 :-)

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Jak Olek, to OMD5 czy OMD10 (pierwsze wersje)?

irek83  Dołączył: 10.10.2014
Omd5 ma lepszy wizjer i uszczelnienia.

Uszczelnienia to dla mnie mało istotny argument. W dodatku i tak będę podpisał różne takie cymesikowe szkiełka z rejestrem który uniemożliwia mi zastosowanie ich z bagnetem K. Ponoć pod manualne ostrzenie przewagę ma OMD10.

Mirek  Dołączył: 12.06.2006
A czemu nie chcesz spróbować Fuji? Kiedyś mówiłeś, że gdyby nie Pentax to wybrałbyś ten system.

To prawda, cenię Fuji. Ale teraz chodzi o korpus który zastąpić ma kompakta Fuji X30, będę mógł podpiąć parę małych szkiełek, a co najważniejsze chcę go zmodyfikować do fotografowania w podczerwieni. Gdybym miał wybierać puszkę systemową to Fuji dalej był by faworytem. Chociaż z x-pro2 dali nieco ciała...

irek83  Dołączył: 10.10.2014
espresso, może poprawią swój wizerunek średniakiem :-P

Myślę że w małym obrazku jeszcze pokażą pazura.
irek83 napisał/a:
może poprawią swój wizerunek średniakiem
Tyle że mam juz skompletowana szklarnię pod nasze 645... Chyba że pójdą nisko z ceną, w co wątpię. Bo szklarni taniej nie mają. Co prawda fajną...

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
Jesli chcesz uzywac ze starszymi szklami systemowymi Olka to niestety OM1, wszystko nizsze stwarza problemy :/
Z tych dwoch to OM5.

Jesli bedziesz potrzebowal to mam malo potrzebny adapter MFT/M39, lezy i sie kurzy.

pz

skaarj napisał/a:
Jesli chcesz uzywac ze starszymi szklami systemowymi Olka to niestety OM1, wszystko nizsze stwarza problemy :/
Z tych dwoch to OM5.

Jesli bedziesz potrzebowal to mam malo potrzebny adapter MFT/M39, lezy i sie kurzy.

pz

Zdaje się że OM5 nie ma funkcji peaking... Do manualnych obiektywów to miła rzecz. Masz na uwadze jakieś szczególne zalety piątki? Optyki olkowej nie planuję wcale, szczególnie starszej. Zdaje się iż adapter będzie mnie interesował pod Heliara 15. Będę się odzywał.

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
Napisalem, ze z tych dwoch. Niestety jak zaczalem glebiej analizowac temat wyszlo, ze tak naprawde to trzeba OM-1 kupic i temat odpuscilem.
A to nie bylo focus peaking, a to problemy z AF na szklach od E-systemu, a to tethering niemozliwy... Koniec koncow jestem na etapie pozbywania sie pozostalosci po E-systemie ;)

pz

axolotl  Dołączył: 01.11.2011
Zaraz bedzie em1 mark 2 i znow namiesza w systemie micro .... warto poczekac co pokaze ...

Dada  Dołączył: 01.03.2007
skaarj napisał/a:
jak zaczalem glebiej analizowac temat wyszlo, ze tak naprawde to trzeba OM-1 kupic i temat odpuscilem.
Jeszcze jest Panas. Ja akurat z mojego mikrusa jestem zadowolony. Peaking jest, sterowanie po WiFi jest, bez stabilizacji w korpusie tyle lat wytrzymałem , to za bardzo jej brak mi nie przeszkadza (a i tak mam w obiektywach). Nawet z ZD50-200 i ZD 70-300 nieźle działa.Wygląda jak zatyczka. :-P

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
Ja mam epl5. Do manuali to ma raczej za słabą ergonomię, za to idealnie sprawdza się jako zamiennik kompakta. Szczególnie w zestawie z Lumixem 20/1.7 II 😈

Cytat
Jeszcze jest Panas
starej daty jestem i preferuję stare firmy z tradycjami. Sonego i Panasa nie trawię . Jedynym wyjątkiem który akceptowałem był Samsung.

Benek  Dołączył: 18.09.2008
espresso napisał/a:
Jak Olek, to OMD5 czy OMD10 (pierwsze wersje)?

Do E-M5 masz fajny dwuczęściowy grip, świetna stabilizacja oraz uszczelnienia. Wszystkie te rzeczy przetestowałem w praktyce i jestem bardzo zadowolony. Na twoim miejscu brałbym E-M5. Mój egzemplarz tak polubiłem, że pomimo kilku podejść do zmiany korpusu (EM-5II, EM-1, GX8), cały czas mam go w użyciu. Jedyne co ma kiepskie to filmy, dlatego dokupiłem sobie jako filmowy back-up Panasa GM1 i gra gitara. :mrgreen:

Mam zamiar podpiąć w zasadzie tylko Heliara 15 oraz Trioplana od Altixa. Do innych celów służyć raczej nie będzie. Zakładam ewentualnie krótkiego zooma do wykorzystania przez szanowną... Fajny zoom to?

Skocz do: