Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Mój Windows Phone
Czy znajdzie się ktoś, kto wybrał Windows Phone i chciałby się podzielić wrażeniami, doświadczeniami, radościami i frustracjami?

Na rozgrzewkę pierwsze pytanie: czy zna ktoś dobrą aplikację do zbierania śladów GPS?
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
Chętnie...

Zacznę od wad systemu - trzeba być ich świadomym:
- mp3 pod dzwonki trzeba wgrywać osobno niezależnie od muzy
- głośność urządzenia jest uwspólniona dla wszystkich funkcji (w androidzie jest rozbicie na dzwonek i multimedia)
- 4 gb pamięci urządzenia to stanowczo za mało. Okazuje się że 8 gb również
- wysyłanie mmsów wymaga włączonej transmisji danych przy której system synchronizuje wszystko co się da, pobiera aktualizacje, pobiera dodatkowe dane do nawigacji (mimo że pobrana jest mapa offline)
- brakuje mi prywatnie budzika ze stopniowo wzrastającą głośnością

Odnośnie oprogramowania:
- po pierwsze to update systemu do Amber, bo jest w nim np. Data Sense, który analizuje transmisję danych i pozwala nią w ograniczony sposób zarządzać
- AccuWeather - bardzo fajna pogodynka, często mi się sprawdza. Minusem jest to, że nie aktualizuje mi się samodzielnie aktywny kafelek. Jest jeszcze możliwość włączenia apki jako aktywnego wygaszacza ekranu, z animacjami pogody.
- App Social - bardzo fajne miejsce, gdzie polecane aplikacje są sensownie pokatalogowane. Jest też możliwość śledzenia kanałów aplikacji - nie wiem do czego to przyrównać, takie coś ala programowe blogi z prezentacją nowych lub ciekawych aplikacji w formie krótkiej notatki i linku.
- Facebook - fajna apka, ciekawa alternatywa dla wersji mobilnej wersji www
- Guitarist Tuner - muszę pisać co to?
- Kafelki Łączności - czyli możliwość zrobienia kafelków dostępu tak by szybko dojść do wł/wył WIFI, BT, GPS, GSM czy transmisji danych.
- Mój Orange (Play też ma coś podobnego) - aplikacja ułatwiająca kontrolowanie profilu
- Nokia Konkursy - możliwość wygrania oryginalnych akcesoriów Nokii, ale nie znam nikogo kto by wygrał (tylko dla posiadaczy Nokii)
- QR quote Reader - bez dodatkowegko komentarza
- Skype - komunikator, z obsługą obu kamerek telefonu
- TVN Meteo - również ciekawa pogodynka, ale już bez możliwości aktywnego skafelkowania.
- Evernote - używam, ale nie jest on dla mnie intuicyjny. Brakuje opcji (przycisku ekranowego) zapisu (zapis odbywa się poprzez przyciśnięcie "cofnij"), notatki głosowe ciężko działają (częściej udało mi się je usunąć niż odsłuchać)
- Yanosik - chyba nie muszę przedstawiać? Chodzi bez problemu...

To na razie wszystko co mi jest aktualnie potrzebne. Nie znalazłem wielu aplikacji, do których przywykłem na androidzie - ani przybliżonych, ani płatnych. Nie pamiętam też już apek, na których się zawiodłem.

Z pożeraczy czasu polecam Call of Carlos (coś jak Icy Tower na PC), Dredd vs Zombies (fajna gra w izometrii), Forces of War (coś jak Farmwille - taki tasiemiec, ale interakcja z innymi użytkownikami na dużo wyższym poziomie).

Odnośnie Twojego pytania - myślę że Outdoor Navigarion może spełnić Twoje oczekiwania. Wisienką na torciku jest to, że możesz posiłkować się przynajmniej kilkoma rodzajami map od różnych dostawców - tyle że jest to program płatny.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Odnośnie pamięci to nie wina systemu tylko urządzenie moje ma 30gb plus miejsce na sky drive, chyba 5 gb gdzie automatycznie są archiwizowane fotki i na brak miejsca nie narzekam. Jeżeli chodzi o nokia konkursy to też nic nie wygrałem a kilka razy brałem udział.
U mnie dźwięk budzika wzrasta stopniowo.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Wielkie dzięki za obszerną wypowiedź, Soosa.

Soosa napisał/a:
po pierwsze to update systemu do Amber, bo jest w nim np. Data Sense, który analizuje transmisję danych i pozwala nią w ograniczony sposób zarządzać


Mam już update do Window Phone GDR3 - bardzo fajnie, że dorzucili możliwość zamykania aplikacji przez kliknięcie krzyżyka, który pojawia się na kartach aplikacji po dłuższym wciśnięciu strzałki "wstecz".

Soosa napisał/a:
- Kafelki Łączności - czyli możliwość zrobienia kafelków dostępu tak by szybko dojść do wł/wył WIFI, BT, GPS, GSM czy transmisji danych


Bez tego, to ja bez ręki. Bo pod względem szybkiej zmiany ustawień WIFI/BT/GPS/profilu WP8 jest na szarym końcu - nie wiem, czy to patenty sprawiły, że nie dało się zaprojektować menu rozsuwanego od góry, tak jak jest to w Androidzie.

Soosa napisał/a:
- Skype - komunikator, z obsługą obu kamerek telefonu
Tej aplikacji nie trzeba mi przedstawiać. Pracuję dla nich i za każdą aktualizacją, obojętnie czy jest to Android czy Windows, dostaję od znajomych feedback, że mamy to czy owo poprawić. Doczekaliśmy się nawet swojego rysunku w Dilbercie: http://dilbert.com/dyn_fi...if/strip.print/ :-)

Soosa napisał/a:
Odnośnie Twojego pytania - myślę że Outdoor Navigarion może spełnić Twoje oczekiwania. Wisienką na torciku jest to, że możesz posiłkować się przynajmniej kilkoma rodzajami map od różnych dostawców - tyle że jest to program płatny.
Wielkie dzięki, o coś takiego mi chodziło. Zainstalowałem na próbę, jak się sprawdzi, to zakupię.

Z Windows Phone 8 na razie jestem bardzo zadowolony. Szczególnie z tego, że Nokia Lumia 520 pomimo swojej "taniości" działa bardzo szybko. Samsung Galaxy Mini z Androidem 2.3.6 to przy niej kulejąca "nasza szkapa".
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
olejx napisał/a:
Odnośnie pamięci to nie wina systemu tylko urządzenie moje ma 30gb plus miejsce na sky drive, chyba 5 gb gdzie automatycznie są archiwizowane fotki i na brak miejsca nie narzekam. Jeżeli chodzi o nokia konkursy to też nic nie wygrałem a kilka razy brałem udział.
U mnie dźwięk budzika wzrasta stopniowo.

Fakt, że system na początek zajmuje połowę pamięci, kilka programów na krzyż drugą połowę to jest to wada - nie wina systemu. Inaczej - wada systemu Windows Mobile to zasobożerność, brak możliwości współdzielenia karty pamięci na zasoby aplikacji i fakt niekontrolowanego rozrastania się systemu (a dokładnie pozycji Inne).

U mnie L720 budzik dzwoni z głośnością telefonu - sprawdziłem kilka apek i nie miały możliwości wpłynięcia na stopniowy wzrost głośności. Sprawdziłem przed chwilą ustawienia Alarmów systemowych i również nie ma nic więcej poza wyborem dnia, godziny i dźwięku.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
L720 z Windowsem, telefon który bardzo polubiłem mimo, że byłem do ostatniej chwili przeciwnikiem smartfonów ...

Dlaczego nie wybierać telefonu z Windows, to w nocy będzie recytował każdy posiadacz telefonu z Androidem :mrgreen:

Moje PRZECIW:
- znikająca historia połączeń i słabe możliwości filtrowania tejże,
- mapy Nokii to niestety słabość w tym telefonie, na starej E52 na Symbianie było o niebo lepiej, ale coż taka polityka firmy,

Moje ZA:
- mimo "małych" zasobów telefon do tej pory nigdy nie sprawił mi problemów, a mam go już 7 miesięcy, wszystko działa płynnie bez przycięć, tyle że ja nie grywam na telefonie,
- minimalistyczny design też jest moim zdaniem dobry, przejrzysty ... nie zawsze należy wszystko upiększać na siłę ...
- sporo korzystam z kalendarza, mimo jego "prostoty" jest wystarczający jak dotąd,
- bardzo fajna sprawa to wysłanie sms'a w odpowiedzi na przychodzące połączenie, ustawiłem i często korzystam z tej opcji,

L720 wybrałem ze względu na baterię. Rozmawiam nie mało i nie dużo, ale zazwyczaj nie pamiętam kiedy ładowałem telefon ostatni raz, wiec jest dobrze. Inna sprawa, że polityka systemu powoduje że nie jest zasobożerny, co dotyczy również baterii.

Soosa napisał/a:
- wysyłanie mmsów wymaga włączonej transmisji danych przy której system synchronizuje wszystko co się da, pobiera aktualizacje, pobiera dodatkowe dane do nawigacji (mimo że pobrana jest mapa offline)
Można wyłączyć automatyczne synchronizacje.

Soosa napisał/a:
- Yanosik - chyba nie muszę przedstawiać? Chodzi bez problemu...
Z płatnych NaviExpert działa bez zarzutu ...

P.S. Sprostowanie do "żadnych problemów"; raz albo dwa telefon zaliczył zwis kompletny ...

P.S2. Próbowałem z L720 zrobić kamerkę internetową, ale mi się nie udało, ponoć z Androidem jest w tym względzie lepiej, tyle że to była bardziej zachcianka niż potrzeba ...
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
Cytat
Można wyłączyć automatyczne synchronizacje.

Transmisja danych to nie tylko synchronizacja. Ja problemu nie mam (pakiet 1gb), ale kolega który ma dzienny limit - już tak. W jego przypadku nawet mapa Nokii - pomimo pobranych map offline'owych, potrafi pobierać znaczne ilości danych i nie jest to tylko agps. W moim przypadku - pomimo wyłączenia wszystkich znanych mi synchronizacji (do chwili aktywacji pakietu wyłączyłem wszystko co mogło generować ruch) - wysłanie mmsa kosztowało mnie ponad 10 zł. Zaktualizował się np. sklep. Najlepszy numer wycięła mi właśnie aktualizacja Amber - telefon poinformował mnie o aktualizacji, zapytał czy pobrać teraz (grozi pobraniem danych) czy odłożyć na później, po czym 180 mb danych uszczupliło mi pakiet. I do teraz mam wrażenie że nie nagrała mi się w całości, chociaż aktualizacji dla mojego telefonu - brak.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
rysiekll,
a co z zabawą z idiotyczną czynnością polegającą na skracaniu empetrójek do 40s, żeby fon zaakceptował to jako dzwonek? A co z jednym jedynym ustawieniem dźwieku - to dla mnie totalna dyskwalifikacja. W andku jest to rozwiązane po prostu logicznie.

Ja osobiście próbowałem się przekonać do WP (mając przez parę dni lumię 920). Nie dałem rady. System mnie zwyczajnie zaczął irytować. Jestem już chyba uzależniony od Touch Wizza (najpierw w Wave, a teraz w SGS2) ;-)
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Soosa, nie wiem dlaczego Twój kolega ma takie problemy ...

Przez ostatnie 2 dni miałem włączoną transmisję pakietową non stop (miałem problemy z internetem stacjonarnym, więc się ratowałem), sprawdziłem właśnie DataSens i powiem Ci że żadna z aplikacji przez te ostatnie dni nie spuchła, mapy nawet nie drgnęły ...

Ciągle uważam, że jest to kwestia ustawień.

laaval napisał/a:
a co z zabawą z idiotyczną czynnością polegającą na skracaniu empetrójek do 40s
Wiesz co, mam do kontaktów przypisane mp3, jedna z nich faktycznie ma 40s druga ma ponad 2 minuty, więc to też uważam za wydumany problem ...

I nie twierdzę, że Windows jest lepszy. Jest inny, mnie spasował, z funkcji telefonu wywiązuje się znakomicie ... ;-)
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
Cytat
a co z zabawą z idiotyczną czynnością polegającą na skracaniu empetrójek do 40s, żeby fon zaakceptował to jako dzwonek?

również nie stwierdziłem problemu... Na idiotyzmy - jako exandoidowiec po 4 latach użytkowania różnych telefonów z tym systemem - mógłbym się policytować, ale nie o to chodzi. Systemu idealnego nie ma.

@Rysiekll
Cytat
Ciągle uważam, że jest to kwestia ustawień.

Siedzieliśmy w kilka tęgich głów nad sytuacją kolegi... :) Może pojadę dzisiaj z navi i sprawdzę - normalnie włączam ją od święta, jak zapomnę Garmina. Ale nadal pozostaje kwestia mojego równiez przypadu. Nie uznaję czegoś takiego jak instrukcja obsługi - moją metodą poznawania sprzętu jest sprawdzenie każdej najgłębiej zaszytej funkcji w menu i moje przekonanie graniczy z pewnością co do tego, że w swoim przypadku wyłączyłem wszystko co się dało (a mogło generować ruch sieciowy), zanim wysłałem najdroższego w życiu mms'a.

A poza tym posiadanie smartfona bez sensownego pakietu danych jest bezsensem :)
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
rysiekll, Soosa, znaczy się poprawili tę niedogodność z długością dzwonka. I dobrze.

A czemu nie wypowiecie się o jednym ustawieniu głośności? Jak dla debilizm do kwadratu i nie rozumiem programistów MS, naprawdę.

Soosa napisał/a:
A poza tym posiadanie smartfona bez sensownego pakietu danych jest bezsensem :)
Amen :-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
laaval napisał/a:
A czemu nie wypowiecie się o jednym ustawieniu głośności? Jak dla debilizm do kwadratu i nie rozumiem programistów MS, naprawdę.


To akurat nie jest wina programistów. Ci, gdyby mogli, to zapewne by coś takiego zaprogramowali.

Możesz zagłosować za tą funkcjonalnością tutaj: http://windowsphone.userv...lume-separately
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Kytutr, Znaczy się mam przyłączyć się do lamentu posiadaczy fonów z WP? Nie, no proszę Cię... ;-) MS i tak zrobi co mu się spodoba.

Mój wiekowy Ericsson miał inną głośność dzwonka a inną np. budzika. A nowoczesny smartfon już nie? Można i tak.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
laaval napisał/a:
Kytutr, Znaczy się mam przyłączyć się do lamentu posiadaczy fonów z WP? Nie, no proszę Cię... ;-) MS i tak zrobi co mu się spodoba.


Jak już lamentujesz na tę nieszczęsną jedną głośność dla wszystkiego w telefonie, to dlaczego nie polamentować w miejscu, które stworzył MS i z niego korzysta?

Zresztą do lamentów jest nawet aplikacja Suggestion Box: http://www.windowsphone.c...90-aeed254f3d42

Cytat
The Windows Phone Suggestion Box app allows you to provide feedback and make your voice heard to the teams building the Windows Phone application platform. Suggestions provided via the Windows Phone Suggestion Box forum and this app will be reviewed by the Windows Phone team, providing feedback to help with planning ideas and to better understand how customers are using Windows Phone.


No ale zawsze możemy zrobić, co się nam spodoba ;-)
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Kytutr, przeczytaj sobie moje poprzednie posty proszę. Nie posiadam telefonu z WP na pokładzie (miałem testowo kilka dni) i szczerze mówiąc mało mnie obchodzi czy wprowadzą czy nie, tak oczywistą rzecz jak oddzielną regulację głośności fona. Mnie WP nie zauroczył, a wręcz w pewnym momencie zaczął irytować
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Laaval, w porządku - trochę się napiąłem na "lament w próżnię".
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
laaval napisał/a:
A czemu nie wypowiecie się o jednym ustawieniu głośności?
Bo mi to nie przeszkadza? Bo we wcześniejszych telefonach nigdy nie ustawiałem różnych poziomów dzwonka? Zauważyłem, że to narzekają najczęściej użytkownicy innego/innych systemów.
laaval napisał/a:
Jak dla debilizm do kwadratu i nie rozumiem programistów MS, naprawdę.
Z takimi argumentami się nie dyskutuje ...
laaval napisał/a:
Mnie WP nie zauroczył, a wręcz w pewnym momencie zaczął irytować
Wybrałeś co innego, BOMBA! Tylko po co jednak lamentujesz nad czymś, czego nie posiadasz ...

Chyba mogę porównać WP do Pentax'a, tylko dla świadomych ZAD i WALET użyszkodników ...

P.S. Nie wybrałem telefonu a Androidem ze względu na jego zasobożerność, ale jakoś nie podnoszę tego w co drugim moim poście ....

A teraz luz :idea: 8-)
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
Soosa napisał/a:
brakuje mi prywatnie budzika ze stopniowo wzrastającą głośnością

jaki jest problem z wgraniem fadera w edytorze
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
Cytat
A czemu nie wypowiecie się o jednym ustawieniu głośności?

@Laaval - drugi post w tym temacie, mój drugi minus odnośnie wad systemu.

@b-bar01 czysto prozaiczny: zmusza mnie to do trzymania dwóch wersji utworów w telefonie, oraz zmusza mnie do zastosowania osobnego oprogramowania na PC do wprowadzenia takiej zmiany. Wielu producentów oferowało i oferuje takie rozwiązanie (nawet Nokia), a MS w tym (jak i kilku innych) miejscu stwierdził że wie lepiej co jest dobre dla użytkownika. Jest to wada systemu, z którą oczywiście można sobie poradzić, choć nie jest to rozwiązanie idealne i jest upierdliwe.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
rysiekll, OK Nie ma dyskusji. Albo dalsza dyskusja będzie jałowa. Skoro Ci się ten system podoba, to ok. Ja starałem się polubić Lumię, ale nie dałem rady. Wolę swój łasy na wszelkie zasoby android, który jak dla mnie jest znacznie wygodniejszym systemem, bez sztucznie tworzonych i niepotrzebnych upierdliwości jakie niesie ze sobą produkt od MS.

A porówanie WP do Pentaxa? No chyba niekoniecznie. Jakby Ricoh miał taką kasę jak MS, to pewnie szybko znalazł się tam, gdzie teraz jest N i C. Do Pentaxa prędzej bym porównał obecną sytację BB

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach