jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
Orange ma wypuścić aktualizacje do 10-tki w dwu transzach podzielonych na modele tel.
Pierwsza 14 grudzień br. druga 1 luty 2016
Aby nie być gołosłownym: Link do źródła
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Przymierzam się do przesiadki z androida i mam pytanie czy lumia 640 to dobry wybór. Może ktoś ma ten telefon i może powiedzieć jak się sprawuje. Moja zetka po dwóch latach strasznie zamula mimo prób resetowania systemu, na dodatek bateria trzyma dzień jeśli nic na nim nie robię :-/
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
irek83, mamy z narzeczoną po 640LTE, kupowaliśmy w markecie. Jestem bardzo miło zaskoczony po przesiadce z androidów. Dużo możliwości edycji zdjęć w firmowych aplikacjach Lumii, wszystkie niezbędne programy są do ściągnięcia, stabilny system, fajny wyświetlacz, bateria trzyma około 3-4dni (po pół 5 miesiącach). Naprawdę dobry telefon. Dokup od razu kartę pamięci, bo wbudowana jest skromna.

uwaga - z telefonu korzystam jak z telefonu, tzn dzwonię, piszę, czasami zdjęcie i trochę www :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Mam 640ds od wiosny

Trzyma max 2dni przy normalnym używaniu 1 dzień

Ale przy takim samym użytkowaniu Galaxy S4 trzymał pół dnia

Nie gram w gry na telefonie. Tylko przeglądarka, email, sms i telefon.

Ogólnie jestem zadowolony. Jedyny problem to kilka jasnych plamek na wyświetlaczu ale to pewnie będę reklamowal.

Ojciec tez ostatnio kupił sobie 640lte i jest zadowolony.
W pracy teraz tez ponoć u nas rozdają 640lte, ale nie wiem czy to dobra rekomendacja ;-)
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
opiszon napisał/a:

W pracy teraz tez ponoć u nas rozdają 640lte, ale nie wiem czy to dobra rekomendacja ;-)

opiszon, u mnie Samsung Galaxy Ace 2, więc chyba ze względu na telefon przeniosę się do Ciebie :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Skoro wolisz WP, to zapraszam ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Na stronie wordpresa nie ma apki dedykowanej pod windows. Pytanie - czy znacie sposób na obsługę wordpresa spod mobilnego win 8.1? Niby działa, ale peoblem zaczyna się w momencie uploadu obrazköw wyróżniających. Przeglądarka nie jest w stanie odczytać struktury plików i pojawia się komunikat, że się nie da załączyć albo po prostu nie da się bez wyświetlenia komunikatu.

Chyba jakiś emulator androida będzie potrzebny, ale to pewnie wolne będzie strasznie.
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
W ostatnim dniu starego roku padła mi moja LUMIA 920, tzn. zawiesiła się i nie reaguje na dotyk. Soft reset nic nie daje, kilka razy przywróciłem ją do ustawień fabrycznych poprzez kombinację klawiszy wyłącz/vol.+/ vol- wtedy instaluje się od nowa oprogramowanie (wykrzyknik, kółka zębate itd.) i nic, tzn. pokazuje się wybór języka ale nic nie da się zrobić bo dotyk nie działa.
Dwa razy mi się udało go na chwilę wskrzesić, dotyk zadziałał ale po kilku minutach znów to samo. Teraz wisi na dobre - dotyk martwy.
1. Czy coś jeszcze można zrobić?
2. Czy jest jakiś program testowy? Coś czytałem o aplikacji NCS ale nie wiem co i jak.
3. Jeśli nie może nikt mi pomóc, to na które forum tematyczne uderzyć, bo nie mam pojęcia gdzie są w miarę aktywne fora?
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
gezaj, a może to zamierzona awaria dzięki ciężkiej pracy sztabu inżynierów specjalizujących się w "planowaniu starzenia się produktów". Kopiuj jak najszybciej dane, zanim całkiem polegnie.
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
może nie do końca usatysfakcjonuje Ciebie moja odpowiedź, ale rozważyłbym np. to....

Myślę że ciężko będzie zdiagnozować przyczynę - poluźnioną wtyczkę sam szybko ogarniesz na podstawie filmiku. Jak nie wtyczka - cóż, sam bym wymienił digitizer.
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Przyczyna jest raczej softwarowa a nie uszkodzony digitizer, bo przed chwilą udało mi się go na 2 min. uruchomić. Po czym znów się zawiesił.
Mam tę Lumię 3 miesiące i mam jej już po prostu dość. Miałem starego Iphone`a 4 i powoli stawał się niewydolny ale działał, może powoli ale n i e z a w o d n i e. A tu co chwilę jakieś zawiechy, na apkach coś działa, nie działa działa, za chwilę samo się naprawia i inne cuda.
Telefon sam w sobie dobry, gdyby nie słaba bateria byłby super. Ale sam system WP, w mojej ocenie porażka. A byłem naprawdę pozytywnie nastawiony. Czekam jeszcze aż się pojawi możliwość aktualizacji do WP10 i jak się nie poprawi to uciekam z powrotem do jabłka, choć ceny telefonów mają chore.
Android też słabo ze stabilnością ale i tak lepiej niż WP.
To tyle moich żali. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
Mam kolejne lumie i ze stabilnością WP nie miałem do czynienia. Raz tylko właśnie Lumia 920 miała podobne objawy, kiedy nie do końca mogła zainstalować aktualizację, bo zabrakło prądu. Pomogło ściągnięcie programu na komputer do synchronizacji telefonu i przez komputer przywrócenie telefonu. W sklepie win 8 lub win 10 go znajdziesz.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Puk, puk, puk... Windowsowy wątek ucichł, ledwie udało mi się do niego dokopać. Ale może ktoś wciąż używa, śledzi rynek i jest w temacie?

Potrzebuję kupić budżetową Lumię w rozmiarze kieszonkowym. A w zasadzie dwie. Jakoś w zeszłym roku trochę poczytałem i wybrałem model 532 jako najbardziej nadający się na zastępstwo za starą 520. Wybrałem i nie kupiłem, bo były inne wydatki, a teraz widzę, że ta słuchawka zniknęła z dystrybucji saturnowo-mediamarktowej. Na allegro jest ich sporo, ale w podejrzanie niskich cenach. Pytam więc co bardziej zorientowanych: czy to co jest teraz do kupienia to faktycznie oryginalne Lumie, czy jakieś podróby? A jeśli podróby, czy to się do czegoś w ogóle nadaje, czy lepiej sobie odpuścić?
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Żadnych Androidów! Mogę ewentualnie popatrzeć na r2d2, ale też fanem nie jestem.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
A nie może być o ułamek cala coś większego?
Ostatnio dosyć mocno spadły ceny " na" Lumię 650 i 950.
Jeśli kupisz Lumię 650 w angielskim Microsoft Store zapłacisz (za darmową wysyłką) około 550zl.
A Lumia 550 to ~ 350zl .

TU małe info jak zrealizować tę transakcję.

 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Ciekawa ta 550-ka...

[ Dodano: 2016-10-01, 15:11 ]
...tylko ten Win10 na pokładzie to jakieś nieporozumienie.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Ciekawe, Androida nie chcesz, Windowsa też nie chcesz, to co ma być w telefonie? :-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Może wystarczy głośnik?
Ostatnio coś mnie nachodzi na rzucenie w kąt wszystkich smyrfonów i powrotu do odgrzebanego w rupieciarni Siemensa M65... a może da się znaleźć Nokię 6310... 8-)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Gwiazdor napisał/a:
Ciekawe, Androida nie chcesz, Windowsa też nie chcesz, to co ma być w telefonie? :-)

Windowsa chcę, ale nie 10. Wychodzi na to, że muszę poszukać czegoś z poprzedniej Lumiowej linii.
 

Acer  Dołączył: 08 Maj 2008
szybkiparowoz napisał/a:
Potrzebuję kupić budżetową Lumię w rozmiarze kieszonkowym

Daj znać jak coś kupisz czy dowiesz się czegoś nowego o tych 532 z allegro, bo mam chyba identyczne dylematy :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach