Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
hitman1986 napisał/a:
Benek napisał/a:
TAv

Akurat to jest bardzo pomocny tryb.
Benek napisał/a:
tym samym pogrzebał na amen ideę pełnoklatkowego Pentaksa.

No jakby wszystkim tylko zależało na tym aby FF Pentaksa musiało być w stylu retro...


To też już nie domena pentaxa w zasadzie, bo całe sterowanie fuji opiera się na idei tv, tylko że zamiast rolkami to dedykowanymi pokrętłami od czasów i przysłony.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Benek - mam do Ciebie pytanie - od kiedy tak poważniej fotografujesz? Konkretniej - dużo zdjęć robiłeś analogami?

DF z manualami trochę cienko widzę - niewymienna matówka (bez rastra z klinem), brak focus peakingu...
Do tego spore gabaryty...


Dodam tylko, że analogowy Pentax Ist (pełnoklatkowy z AF i wyświetlaczem LCD na tylnej ściance!) ma wymiary 122x84x63,5mm.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Benek napisał/a:
Po prostu moim zdaniem aparat jest niezgrabny, niegustowny, kiczowaty i brzydki.
Aparat ma "zdjęcia robić", ładnie to co najwyżej powinna wyglądać modelina z taką "zawieszką" na szyi.

A tak poza tym, Df jest i tyle. Wy jesteście też.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Oj SeizeThePicture, to tak jakbyś chciał powidziec ze zona nie musi byc ładna, wystarczy zeby sprztala, prała, gotowała i wieczorem była gotowa i chętna.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Jako "pentaksiarze" powinniście po prostu go zignorować i nie zauważać, nie rozmawiać o nim, uznać za fatamorganę. Ja jako "olympusowicz" tak zaraz uczynię, tylko skończę pisać tego posta. Skończyłem :evil:
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Każda żona jest "ładna". Rzadko która nie sprząta. Większość niemalże nie pierze, ale posiada pralkę.... z resztą różnie bywa. A tym bardziej nieelegancko byłoby się zwierzać. Wróćmy do tematu jak przyjdzie czas Waldku.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Paczajta na fotkę Df'a z góry - widzicie to, co ja??? Całe jedno kółko (pierwsze z prawej) zmarnowane dla 4 literek????? :shock:

Zmarnowane! Zmarnowane! Przecież tam jest miejsce dla jeszcze przynajmniej 6 trybów, ukrytych pod jakimiś gustownymi, secesyjnymi ikonkami!!
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Ile tam jest guziczków kręciołków do ustawiania ! Zdecydowanie fajniej jest przekręcić kręciołek na ISO 3200 niż.... włazić do menu... (dedykowany przycisk + rolka też chyba mniej fajnie). Te kręciołki to chyba będzie siła tego aparatu. Cenę przemilczę.

Na zdjęciach pierwsze wrażenie robi całkiem dobre. Jednak obawiam się że będzie taki... tandetnie plastikowy. Pentax niech zrobi Z1 Digital (w kolorze piano black !).
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
wuzet napisał/a:
to tak jakbyś chciał powidziec ze zona nie musi byc ładna, wystarczy zeby sprztala, prała, gotowała i wieczorem była gotowa i chętna.

:evilsmile:
technik219 napisał/a:
Jako "pentaksiarze" powinniście po prostu go zignorować i nie zauważać, nie rozmawiać o nim, uznać za fatamorganę.

Bo co? Bo Ty tak napisałeś? No to ja napiszę, że Ty powinieneś latać machając uszami. Taka sama siła sprawcza. Jak Ci się nie podoba to wchodzić w ten wątek nie masz obowiązku przecież...
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
hitman1986 napisał/a:
Bo co? Bo Ty tak napisałeś? No to ja napiszę, że Ty powinieneś latać machając uszami.


:shock: dżizas, ludzie - skąd w tym wątku tyle złych emocji? :-/
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Mertz napisał/a:
skąd w tym wątku tyle złych emocji?

E tam "złych emocji", wyolbrzymiasz ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Palce mnie świerzbią.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
Palce mnie świerzbią.



....jeeeedzieeeszzzz - nie ma to jak dobra rzeźnia o poranku! Od razu cały dzień nabierze kolorów ;]
A tak serio - czasem mam wrażenie, że wszystkie strony zapominają o słowie/ sformułowaniu/ zjawisku zwanym "dystansem".
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
Palce mnie świerzbią.

Ja sobie poszedłem kawy zrobić :-P
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
wuzet napisał/a:
Oj SeizeThePicture, to tak jakbyś chciał powidziec ze zona nie musi byc ładna, wystarczy zeby sprztala, prała, gotowała i wieczorem była gotowa i chętna.
Aparat to kupa złomu, zmontowana w ten sposób by robiła zdjęcia. K1 też jest do bani? Do czego Ci taki sprzęt jest jeszcze potrzebny to nie będę wnikał :mrgreen: . No żeby żonę do aparatu porównywać, może jeszcze do maszyny? . Porazmawiaj ze swoją o tym przy kolacji,....to rano śniadania nie dostaniesz.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Mertz napisał/a:
skąd w tym wątku tyle złych emocji?
Z zazdrości oczywiście. Nikon odwalił kawał dobrej roboty. Ten aparat jest świetnym pomysłem, skierowanym do grupy, takich jak ja, dziwaków. Oczywiście nie kupię go, ale gdyby napisane miał na obudowie Pentax lub Canon, już stałbym w kolejce po zapisy na przedpłaty. :mrgreen:

 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
Benek napisał/a:
ten Nikon ukradł Pentaksowi palmę pierwszeństwa na retro-FF i tym samym pogrzebał na amen ideę pełnoklatkowego Pentaksa


Tym samym Nikon strzelił Pentaxowi w stopę (nie wiem ile ma stóp ten Pentax, ale to jet potwór jakiś wielostopowy) :)

Mi się nie podoba, jest zdecydowanie za wielki i taki pozlepiany. Ładnie jedynie wygląda z góry. Nie moja bajka. Retro zdecydowanie wolę w wykonaniu Fuji. Z podatkiem od nowości jest bardzo drogo. Ale na pewno znajdzie wielu entuzjastów.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
jorge.martinez napisał/a:
Palce mnie świerzbią.

Nie musisz dziękować
Pentagram napisał/a:
Nikon odwalił kawał dobrej roboty.

Tak, maksymalne otwarcie przesłony na 4 sekundy to rzeczywiście kawał dobrej roboty...

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
A nikoniarze za co skrytykowali ten korpus?

Za brak filmowania oraz za cenę, za wysoką dla domorosłego fotografa ślubnego?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
hitman1986 napisał/a:
maksymalne otwarcie przesłony na 4 sekundy
Maksymalne, to jest B.


jorge.martinez napisał/a:
Za brak filmowania
Ogromna zaleta

jorge.martinez napisał/a:
za cenę, za wysoką dla domorosłego fotografa ślubnego?
:mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach