Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Nikon Df
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Cytat
Shutter speeds 1/4000-4 seconds

Nosz kufa bez jaj... :mrgreen:

[ Dodano: 2013-11-05, 15:00 ]
Cytat
$2,749.95

:lol:
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Dizajnersko srebrny wymiata... Matryca pewnie ma cos wspólnego z D4, made in Japan

[ Dodano: 2013-11-05, 15:17 ]
Aaa ale nie filmuje... eee w takim razie szajs ;-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Nawet ładny, przerost jednak ceny nad treścią. To winna być produkcja budżetowa, taka nikononiarska pełna klatka dla mas, ale cóż - za retro wygląd się płaci.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Cepeliada. Jak chiński zegar kominkowy zrobiony z plastikowej imitacji marmuru. Kółek kółeczek tyle na nim jak bombek na choince. Co nie zmienia faktu, że ten Nikon ukradł Pentaksowi palmę pierwszeństwa na retro-FF i tym samym pogrzebał na amen ideę pełnoklatkowego Pentaksa.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Pomysł fajny ale wykonanie do d... Przy nim to już nawet K-01 jest ładny.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Dla mnie piękny :-)
 

kesek  Dołączył: 06 Wrz 2006
Takoż dla mnie. Wszystko w klasycznych miejscach i w klasycznych rozmiarach. Szkoda tylko, że pentax na nim nie pisze i nie jest ociupinkę tańszy.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Benek - ale dlaczego Pentax nie może zrobić swojego LX FX? Może pokazać, że można to zrobić lepiej, taniej i gustowniej. Nie warto się Nikonem przejmować, bo na początku dostał cięgi od internautów za cenę, małą kompaktowość oraz brak trybu wideo (nomen omen to ostatnie wychodzi na plus).
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
W końcu normalny aparat bez Widła.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
SeizeThePicture, najwyraźniej się nie znasz. Guru orzekł "cepeliada" , koniec, kropka.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
wuzet, nie jestem żadnym guru. Po prostu moim zdaniem aparat jest niezgrabny, niegustowny, kiczowaty i brzydki. To moja opinia.

Swoją drogą masz coś do dodania w tym temacie oprócz kolejnej uszczypliwości pod moim adresem?

x4rd napisał/a:
Benek - ale dlaczego Pentax nie może zrobić swojego LX FX? Może pokazać, że można to zrobić lepiej, taniej i gustowniej.
Może, ale obawiam się, że sporo potencjalnych klientów zostało już Pentaksowi zabranych przez tego Nikona. Zbyt wielu, aby projekt tego retro-Pentaksa był opłacalny. Tak to wygląda z mojej perspektywy, z murów Barad-Dur... :mrgreen:

 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Benek napisał/a:
Może, ale obawiam się, że sporo potencjalnych klientów zostało już Pentaksowi zabranych przez tego Nikona.


Sporo potencjalnych klientów to nikon d600 zabrał pentaxowi;), to odbiera już chyba tylko te pozostałe marne resztki potencjalnych klientów pentaxa. Moim zdaniem dopóki pentax nie pokaże ff to ten exodus będzie trwał, a ja pokaże to pewnie znów znajdą się nabywcy gotowi powrócić, bo pentax mam nadzieję, pójdze swoją drogą.

Ja bym widział takiego mniejszego FF pentaxa z duuużym pryzmatem;)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Acha - nie zapominajmy, że ten aparat pozbawia Pentaksa wyłączności na kolejną cechę, która była od zawsze jedną z największych zalet i wyróżników systemu. Myślę o wstecznej kompatybilności obiektywów. Ten nowy Nikon Df pozwala na używanie - bezproblemowe jak sugerują informacje prasowe - stareńkich Nikkorów. Przypuszczam zresztą, że ta specjalna dźwignia zaimpelentowana w Df trafi na stałe do kolejnych FF-Nikona.

Naleśniki już nie wyróżniają Pentaksa, nie wyróżniają go małogabarytowe puszki, nie wyróżnia go wsteczna kompatybilność... Co zostało? Zielona kropka? TAv? Kity z uszczelkami?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Benek napisał/a:
aparat jest niezgrabny, niegustowny, kiczowaty i brzydki

Zgadzam się niestety z powyższym. W pierwszej chwili nawet mi się podobał, ale czym dłużej na niego patrzę to wydaje mi się, że jeśli miał być stylizowany na retro to chyba wzorowali się na Canomaticu :roll:
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Benek napisał/a:
TAv

Akurat to jest bardzo pomocny tryb.
Benek napisał/a:
tym samym pogrzebał na amen ideę pełnoklatkowego Pentaksa.

No jakby wszystkim tylko zależało na tym aby FF Pentaksa musiało być w stylu retro...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jedyne w czym przypomina mi stare aparaty to pryzmat - podobny do FM3a. Pokrętła niby też są podobnie rozstawione .. ale to jedyne podobieństwa :roll:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No dobra, chłopaki. Reasumując, wzorem Pentaxa, Nikon strzelił sobie w kolano, pewnie mu się to nie sprzeda i zacznie upadać. Obawiam się tylko, że będzie zupełnie na odwrót. :evilsmile:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dada, ależ to oczywiste :P
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
sołtys napisał/a:
Jedyne w czym przypomina mi stare aparaty to pryzmat - podobny do FM3a.
Okleina na pryzmacie jest kul. Ale to chyba wszystko.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach