andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Szkło do Canona 300D
Przez te lata bytności na forum,wiele przeczytałem ochów i echów o "taniości" konkurencyjnej optyki. Tak się złożyło,że dostałem Canona 300D ze slotem kart do naprawy. Pomyślałem sobie,że mógłbym go potem podłożyć pod choinkę któremuś młodzieńcowi z rodziny. Ale do rzeczy-nie chcę inwestować zbyt dużej kasy na obiektyw,dlatego proszę o pomoc. Czy jest jakieś szkło do Canona 300D,które jako tako rysuje i jest o niebo tańsze niż drożyzna Pentaxa ;-) ? Mam na myśli używkę w cenie pęczka rzodkiewek ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Pewnie kit byłby najlepszy. Nowe nawet chyba stabilizację mają. Ale jak tak popatrzyłem po All..... to jakoś cenowo od kita Pentaxa w dół nie odstają raczej.Popatrz zresztą sam.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Poszukaj T 17-50 mm f/2.8. Czasami można tanio kupić (ok 650 zl za używkę), lub Canon EF 50mm / 1:1,8 II za 400 zł nówkę.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Krótka odpowiedź: nie ma.

Jeśli chodzi o cenę to jest kit, plastikowa 50/1.8 i długo, długo nic. Kupowania używanej 50-ki nie poleca się ze względu na łapanie luzów, będące wynikiem użytych materiałów i tandetnego wykonania tegoż obiektywu. Kup kita za 150 zł i tyle.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Aaaaa! Czyli ta taniość w Kanonie to taki chłyt :mrgreen: Oczywiście że nie mam zamiaru inwestować w ten system,bo jedynym słusznym jest Pentax ;-) Ceny na Allehandro analizowałem i szału nie ma dla kogoś szukającego taniej szklarni.
TM_Mich napisał/a:
Poszukaj T 17-50 mm f/2.8.

Nie ma takiej opcji,bo podwoję wartość zestawu :mrgreen: Poza tym do Piąteczki nie mam tego Tamrona a do Kanona będę kupował? Zresztą kupię coś najtańszego a dalszych inwestycji niech dokonuje syn albo przyszły zięć ;-)
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Re: Szkło do Canona 300D
Koniecznie EF 50/1.8 - brak takiego szkła w takiej cenie to dla niektórych podstawowa wada Pentaksa :mrgreen:
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
modrzew napisał/a:
Koniecznie EF 50/1.8 - brak takiego szkła w takiej cenie to dla niektórych podstawowa wada Pentaksa
taaak przy odrobinie szczęścia i spokoju użytowania, być może wystarczy na te 2 lata gwarancji ustawowej :mrgreen:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
andybond, dałbyś tego Canona Maxowi i problem z głowy. Piesek się ucieszy na chwilę nową zabawką, byle tylko szczątków nie pożarł, bo może się otruć. Wiadomo to co w takim sprzęcie siedzi ? :roll:
 
BAN Sektoid  Dołączył: 26 Lut 2013
andybond,

Ef-s 17-85/4-5.6 IS USM. Używany w stanie fabrycznym w realnej cenie 600 pln. Bardzo wydajna stabilizacja, bardzo szybki i celny, niepsujący się USM.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
andybond, 18-55 wersja IS II. Optycznie lepszy od pentaxowego 18-55, niedrogi. Nic więcej nie potrzeba. Właściwie, jeśli dostaniesz poprzednią wersję z IS, też śmiało możesz brać.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Daduchna chyba podsunął najtańsze rozwiązanie-Max załatwi temat Canona w rodzinie :mrgreen:
Sektoid napisał/a:
Ef-s 17-85/4-5.6 IS USM. Używany w stanie fabrycznym w realnej cenie 600 pln.

:shock: Ja nie buduję drugiego systemu a jedynie chcę zaślepić czymś dziurę w przedniej części korpusu :mrgreen: Po informacjach jakie padały na naszym forum,myślałem że obiektywy w Canonie są tańsze od dekielków :evilsmile:
Pentagram napisał/a:
andybond, 18-55 wersja IS II. Optycznie lepszy od pentaxowego 18-55, niedrogi. Nic więcej nie potrzeba. Właściwie, jeśli dostaniesz poprzednią wersję z IS, też śmiało możesz brać.

Dzięki! Tę propozycję rozważę w drugiej kolejności po propozycji Pawełka ;-)
A tak na poważnie,to właśnie na jakiegoś kita się zaczaję.
Dziękuję za sugestie,zwłaszcza te nie przekraczające 200 zł.
 

kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
Witam!

A ja polecę jeszcze budżetowego Canona EFS 55-250mm

Szkiełko ostre, szyi nie urywa, ze stabilizacją, ładne zdjęcia robiło z Canonem 50D. Może jako uzupełnienie do tego kita 18-55 uda się dokupić (wg. mnie ten kit to dno i 3 metry mułu, odradzam, nie lubię go, pozbyłem się szybko - a 55-250 nie oddam :) ).
Obiektyw ten kupiłem używany bodaj ze 350zł w wersji "obrzyn" - spiłowana nieco część zanurzająca się w aparat - przez co podobno winietując dawał radę zdaje się z C1D.

Pozdrawiam!
 
BAN Sektoid  Dołączył: 26 Lut 2013
kris81pl napisał/a:
do tego kita 18-55 uda się dokupić (wg. mnie ten kit to dno i 3 metry mułu, odradzam, nie lubię go, pozbyłem się szybko - a 55-250 nie oddam :)


Zasadniczo Ef-s 18-55 IS II jest optycznie lepszy od pentaxowego 18-55 WR. Na ogniskowej 55 jest lepszy przy f/5.6 a w całym zakresie jest lepszy na brzegach. IMHO zalety 18-55 WR to szczelność, niekręcenie mordką i organoleptycznie sprawia lepsze wrażenie. Dla mnie to akurat pentaxowy kit ma więcej zalet, bo używam go w zakresie dolnym, a tam i tak domykam do f/11, a przy takiej dziurze to nawet słoik od musztardy działa jako tako. Oczywiście ogólnie reprezentują one poziom jak nasza liga piłki kopanej. Ostre szło to Ef-s 17-55/2.8 IS USM, moim egzemplarzem można się ciąć już na f/2.8 przy ogniskowej 55, a tam podobno jest najgorszy :) Niestety ma tą wadę, że nie chce mi się go dźwigać. Jak na spacerzooma jest upierdliwy. Dlatego jest plan stopniowego przejścia na stałeczki limitedy. Mała zgrabna elegancka biżuteria. Do takiej biżuterii dorasta się latami. Rosną umiejętności i świadomość rzeczywistych potrzeb. Rośnie też lenistwo i maleje związana z nim chęć dźwigania. Mój priorytet, to jak najmniejsza, szczelna puszka upchana ficzerami i malutkie, bardzo dobrze wykonane szkiełka. To daje tylko Pentax.
 

kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Tak więc zasadziłem się na kita IS II i z nieukrywaną satysfakcją jako Pentaksjanin muszę zdementować ploty. Kit kanonowy jest ciężko osiągalny w cenach kita pentaxowego :mrgreen: Już przy pierwszej wersji startujemy od 150 zł a ceny za wersję trzecią,sięgają naszej używki WR. Z drugiej strony dobrze liznąć choć brzegami innego systemu. Wtedy wiele bajeczek fanbojów innych systemów,jest sprowadzanych do poziomu rzeczywistości i realiów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach