mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Też nie zauważyłem, aby ceny SMC jakoś spadły. A wracając do 20-40, ciekaw jestem jak wypadnie w porównaniu do Sigmy 18-35.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Nie wiem czy ma sens takie porównanie. Nie chciałbym iść z tą Sigmą na wycieczkę, natomiast miłośnik ślubnej rozrywki wybierze Sigmę, dodającą mu światła i powagi. ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
U mnie warzywniakach ceny za smc spadly.
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Pentagram napisał/a:
Nie wiem czy ma sens takie porównanie. Nie chciałbym iść z tą Sigmą na wycieczkę, natomiast miłośnik ślubnej rozrywki wybierze Sigmę, dodającą mu światła i powagi. ;-)


Doskonały obrazek, świetną ostrość od f1.8, szybki i pewny AF i jak to ja nazwałem na swoją potrzebę "stałkowość"...Jak nabędę to chyba zrobię specjalnie na forum porównanie z FA31/1.8(jeżeli uda mi się ponownie pożyczyć), parę osób może się mocno zdziwić. bo z takimi "cudami" jak DA21 nie ma sensu porównywać. Żeby nie było miałem do czynienia już z S na puszce od C.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Mówią, że Pentax to ograniczony system. A tu dla każdego coś się znajdzie. Dla jednego wspaniała Sigma, dla drugiego Limited i wszystko gra.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Pentagram napisał/a:
Nie chciałbym iść z tą Sigmą na wycieczkę, natomiast miłośnik ślubnej rozrywki wybierze Sigmę, dodającą mu światła i powagi. ;-)
Ja tam śubow w ogóle nie robię, a też bez wahania wybiorę Sigmę. Również na wycieczkę. Mógłbym się zastanowić się nad 20-40/2-2.8 jeśli byłby tak dobry optycznie jak Sigma i nawet droższy od niej, tylko dlatego, że wygląd Limitedów mi się podoba.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
jaad75 napisał/a:
bez wahania wybiorę Sigmę. Również na wycieczkę.
Cieszę się. W takim razie, z niecierpliwością czekam na zdjęcia z Twoich wycieczek. :->
 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
Pentagram napisał/a:
A tu dla każdego coś się znajdzie

Od dłuższego czasu pożyczam z Sigmy Centrum (raz/dwa na rok) kolejny egzemplarz lub model na wyjazd (3 dni lub 2*3 dni). Za każdym razem jestem lekko zdegustowany pracą pod słońce. Ostatnio w Paryżu musiałem strzelać 2-3 zdjęcia więcej by mieć pewność, że coś trafie bez blików,flar itp. Miałem 8-16 i to nówka sztuka. Byłem pierwszym posiadaczem danego egzemplarza. Dlatego rolę "KITA" pełni u mnie krótka *
Dodatkowo często bagatelizowany WR też ma dla mnie znaczenie. Aparat leży w piachu, przy wodzie - mocno chlapany, w śniegu. Z drugiej strony te 20-40 ciut wąsko i ciemno.
Ja piszę do Mikołaja, że byłem w tym roku grzeczny, nikogo nie biłem, nikogo nie oplułem, dziewczyn nie szczypałem i nie wrzucałem im robali za sukienkę więc chcę, muszę dostać 16-50 /2.0 DC WR i kropka
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Witek napisał/a:
Za każdym razem jestem lekko zdegustowany pracą pod słońce.
Których szkieł? I w porównaniu czym? DA*16-50?
Witek napisał/a:
muszę dostać 16-50 /2.0 DC WR i kropka
Na to nie ma akurat najmniejszych szans.
 

janpa  Dołączył: 23 Lis 2009
jaad75 napisał/a:
bez wahania wybiorę Sigmę. Również na wycieczkę.


Tak sobie myślę, że to Sigma a nie Limited powinna być uszczelniana biorąc pod uwagę ilość potu ściekającego z czoła, którą zapewni na górskiej wycieczce :-P
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
janpa napisał/a:
którą zapewni na górskiej wycieczce :-P
Bo wycieczki są tylko "górskie"? :evilsmile:
Poza tym, dla mnie, to pół kilo więcej (z plecaka wypadnie 31Ltd), to żadna różnica. A może i nawet nie tyle, bo prawdopodobnie nie będę brał ze sobą również DA12-24, czyli cała różnica, to byłoby aż 35g... :roll:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pentax nie ma szans aby optycznie był równy Sigmie 18-35.
Owszem wygodny będzie ale cena zabija.
Dodatkowo niestandardowe mocowanie filtra 55 mm powoduje konieczność zakupu nowego kompletu filtrów lub redukcji.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Markus napisał/a:
Pentax nie ma szans aby optycznie był równy Sigmie 18-35.
Szanse ma (oczywiście na porównywalnych przysłonach), ale nie wygląda, żeby jakość była tu najwyższym priorytetem - to zbyt kompromisowe szkło.
Markus napisał/a:
Owszem wygodny będzie ale cena zabija.
Cena jest ok, jeśli byłby bardzo dobry optycznie od pełnej dziury.
Markus napisał/a:
Dodatkowo niestandardowe mocowanie filtra 55 mm powoduje konieczność zakupu nowego kompletu filtrów lub redukcji.
A to to już w ogóle mało istotne.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
Pentax nie ma szans aby optycznie był równy Sigmie 18-35.
Skąd ten sąd?
Markus napisał/a:
Dodatkowo niestandardowe mocowanie filtra 55 mm powoduje konieczność zakupu nowego kompletu filtrów lub redukcji.
Koszty porażające.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Każdy gram jest ważny a filtry i pudełka to pewnie nic miejsca nie zajmują i nic nie ważą ?

Koszt dobrego polara w różnych rozmiarach też się liczy.

Nikt na wycieczkę samego limiteda chyba nie zabierze ?
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
wuzet napisał/a:
SMC teraz są w sporo niższych cenach. Jeśli komuś nie zależy na HD, to warto się przyjrzeć cenom.
U nas niestety odwrotnie, przymierzam się powoli do DA 15 i z tego co obserwuję, to smc zamiast tanieć to jeszcze drożeje :shock: zacząłem się zastanawiać czy nie warto poczekać na ten z powłokami HD..

Wracając do DA 20-40 - mogło by się na roadmapie Pentax'a pojawić teraz coś pokroju 10-20 F4 :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
markus napisał/a:
Każdy gram jest ważny a filtry i pudełka to pewnie nic miejsca nie zajmują i nic nie ważą ?
Ważą tyle, co nic, ale ja na przykład w ogóle nie używam.
Markus napisał/a:
Koszt dobrego polara w różnych rozmiarach też się liczy.
W rozmiarze 55mm? A cóż to za koszt? Poniżej $100 za B+W... Zresztą, jak powiedziałem uważam wszelkie filtry za zbędne. Również CPL nie używam (z wyjątkiem zadań specjalnych, ale te trafiają mi się raz na parę lat).

 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
Markus napisał/a:
Każdy gram jest ważny a filtry i pudełka to pewnie nic miejsca nie zajmują i nic nie ważą ?

Ile tych filtrów potrzebujesz :?:
Nie używam żadnych, poza ND do filmowania, więc jak dla mnie to nic nie ważą :lol:
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Ja ostatnio fotografuję tak, że jedną część trasy wycieczki pokonuję z DA40, a drogę powrotną z DA21 (lub na odwrót). Oczywiście pod warunkiem, że wracam tą samą trasą. Teoretycznie żonglowanie dwoma małymi stałkami nie powinno być problemem, ale najczęściej lata koło mnie dwójka dzieci, a poza tym (co pewnie przeważa) - jestem leniwy ;-) Także Sigma 18-35 byłaby dla mnie rozwiązaniem. Z drugiej strony nie chce mi się targać 1,5 kg na szyi (aparat plus obiektyw). Także sam nie wiem...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
:shock: Jaki ma sens porównywanie Sigmy do Pentaksa? Przecież podobnie jest z 30/1,4 (chwilowo nieobecną) i 40/2,8 - każde z nich ma swoje zalety i wady i każde z nich warto mieć do określonych celów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach