jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
ultorx napisał/a:
a ja przy tym lubię kolorki i plastykę z matryc C :lol:
Nie ma czegoś takiego. Chyba, że trzymasz się puszkowych JPG-ów.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
jaad75 napisał/a:
Ale bez porównania gorzej niż w K-5II.


W jakich warunkach odczuję przewagę nowego Safoxa z K-5II i jeszcze nowszego w K-3, poza piwnicą? Na prezentacji było tak sobie ciemno, o czym można się zorientować po exifach i w tych warunkach moja K-7 z 35/2.4 nie odbiegała zarówno od K-5 I i od K-3, jeśli chodzi o AF-S. A w każdym razie nie odbiegała na tyle, żebym mógł to zauważyć. O celności nie mówię, bo im jaśniejsze szkło, tym mniej trafień mam swoim sprzętem(często przy przeostrzaniu nie widzi różnicy 3 a 5 metrów, a przy FA50@1,4 jest różnica :mrgreen:
 

ultorx  Dołączył: 05 Kwi 2008
Cytat
Nie ma czegoś takiego. Chyba, że trzymasz się puszkowych JPG-ów.
Trzymam się puszkowych Rawów :-P i widzę różnicę :shock: ale to oczywiście subiektywne, choć może trochę wynika z faktu, że Nikon i Pentax korzystają z matryc Soniacza, i tylko autorskie oprogramowanie je różni... Canon robi własne matryce...choć pono za chwilę chce robić matryce w systemie używanym przez Sigmę :) i wtedy pewnie cuś się zmieni..
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
ultorx napisał/a:
choć pono za chwilę chce robić matryce w systemie używanym przez Sigmę :) i wtedy pewnie cuś się zmieni..

A to ciekawe, trzeba wrzucić to do "Plotek..." :)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
pawelek-79 napisał/a:
W jakich warunkach odczuję przewagę nowego Safoxa z K-5II i jeszcze nowszego w K-3, poza piwnicą?
Najbardziej odczuwalny jest skok szybkości między EV4-3, czyli powiedzmy f/2, 1/125s i ISO od 3200 w górę, ale w każdych warunkach jest dużo dokładniej powtarzalniej i pewniej.
ultorx napisał/a:
Trzymam się puszkowych Rawów :-P i widzę różnicę :shock: ale to oczywiście subiektywne
Oprofiluj puszki i nie zobaczysz.
ultorx napisał/a:
Nikon i Pentax korzystają z matryc Soniacza
Pentax korzysta z matryc Sony, Nikon ma różnych dostawców w zależności od modelu.
ultorx napisał/a:
Canon robi własne matryce...choć pono za chwilę chce robić matryce w systemie używanym przez Sigmę :) i wtedy pewnie cuś się zmieni..
To, że pracują nad matrycami trójwarstwowymi, to jeszcze nie znaczy, że podobnymi do Foveonów.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
jaad75 napisał/a:
To, że pracują nad matrycami trójwarstwowymi, to jeszcze nie znaczy, że podobnymi do Foveonów.

Trochę OT, ale dziwi mnie, że nie ma kompaktów z mniejszymi matrycami robionych wzorem kamer chyba Panasonica - 3xcmos. Byłoby to coś a'la foveon. Przy dużych matrycach pewnie miejsca by zabrakło, aby upchnąć to wszystko w puszce.
 

ultorx  Dołączył: 05 Kwi 2008
Cytat
To, że pracują nad matrycami trójwarstwowymi, to jeszcze nie znaczy, że podobnymi do Foveonów
Sami ogłosili, że to będzie rozwinięcie Foveonów

 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
ultorx napisał/a:
Sami ogłosili, że to będzie rozwinięcie Forveonów
Gdzie to ogłosili?
 

ultorx  Dołączył: 05 Kwi 2008
Cytat
Gdzie to ogłosili?
Wybacz, było to gdzieś w okolicach czerwca,jak przeczytałem zapowiedź badań w tym kierunku, więc źródła teraz nie podam..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach