waskiwidze  Dołączył: 22 Mar 2007
[waskiwidze] moje zdjęcia / można mieszać z błotem...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Ładne zdjęcia. Nie ma co mieszać z błotem. Tylko jedna mała uwaga - a nie dało by się tego wszystkiego posegregować w jakieś albumy tematyczne, tylko wszystko do jednego wora? Tak za jednym razem, to ciężko przejść przez 44 zdjęcia. Zanudzasz ilością.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
[info dla waskiwidze - już wiem o co chodzi. :mrgreen: ]


Opinia:
nr 2 - natura jest strasznie kiczowata... ładne ujęcie
nr 4 - dobra kompozycja, nieco balans mi się nie podoba, ale to może być wina mojej kalibracji. Ogólnie zdjęcie dobre
nr 11 - ciekawe, fajnie grają kolory. podoba mi się
nr 13 - ładne, trochę szkoda, że ucięty jest liść, może lepiej byłoby kadrować w pionie? Wówczas ładne zielone tło i całkiem przyjemny bokeh dałyby 100% szczęścia. Ale ładna jest GO i za to masz +
nr 22 - świetne! dobry pomysł, ładna realizacja
nr 24 - tu przyczepię się do przepalenia w lewym górnym rogu, szkoda, bo cała reszta bylaby jak w nr 22 :-D
nr 27 - fajne ale *
nr 28 - bardzo, bardzo mi się podoba [ta pochyłość to naturalna, czy krzywiłeś kadr?]
nr 33 - dobre, gdyby nie to, że już widzieliśmy, na TKT edycja pt: DWA byłoby świetne - czerwień i zieleń- ostrzegawcze kolory - dobre! i kształt-świetne [z góry uprzedzam, że nie przyjmuję na TKT ani tej, ani podobnych kompozycji :mrgreen: ]


* to mój główny zarzut, wiele kadrów jest poucinanych co psuje kompozycję.

Widać, że masz ciekawe pomysły. Nie zniechęcaj się, mam nadzieję, że wytrwałość wynagrodzi Ci z czasem efekty w działaniu.
Co do czasu jaki czekałeś aż ktoś odpowie - niestety nie zawsze ludzie mają czas napisać coś o zdjęciach, zwłaszcza, że jest ich kilkadziesiąt. Trzeba byc cierpliwym.

[ Dodano: 2007-03-27, 19:22 ]
pawelek-79 napisał/a:
Tak za jednym razem, to ciężko przejść przez 44 zdjęcia. Zanudzasz ilością.
ooo widzisz, to co napisałem powyżej - za dużo na raz! :mrgreen:
 
waskiwidze  Dołączył: 22 Mar 2007
to nie tyle niecierpliwosc co obawa. taki troche dziwak ze mnie. jestem totalnym amatorem i nie znam dobrze fotografii od strony technicznej( zasad kadrowania etc ) wiem ze to nie wrozy dobrze na przyszlosc, ale raczej nie wiaze z fotografia przyszlosci ( niestety). pozdrawiam

[ Dodano: 2007-03-27, 19:40 ]
i wyznaje dziwna w dzisiejszych czasach zasade, ze nigdy nie robie zbsolutnie nic ze zdjeciami po ich zrobieniu. nienawidze obrobki cyfrowej
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Cytat
i wyznaje dziwna w dzisiejszych czasach zasade, ze nigdy nie robie zbsolutnie nic ze zdjeciami po ich zrobieniu. nienawidze obrobki cyfrowej

To zależy, co nazywasz obróbką cyfrową. Pewnego etapu nie przeskoczysz, czyli obróbki surowych danych z matrycy. Masz 2 możliwości:
1 - zrobisz to sam
2 - zrobi to za ciebie aparat (JPG)
 
waskiwidze  Dołączył: 22 Mar 2007
bez przesady:] chodzi mi o manipulacje obrazem z poziomu komputera czytaj: fotoszopy i pochodne
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
hmm, pod powiększalnikiem nie dopalasz? Czasem tak, podobnie jest z krzywymi w RAWie.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
mi sie zdjecie nr 4 szczegolnie podoba
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
waskiwidze napisał/a:
to nie tyle niecierpliwosc co obawa. taki troche dziwak ze mnie. jestem totalnym amatorem i nie znam dobrze fotografii od strony technicznej( zasad kadrowania etc ) wiem ze to nie wrozy dobrze na przyszlosc, ale raczej nie wiaze z fotografia przyszlosci ( niestety). pozdrawiam

[ Dodano: 2007-03-27, 19:40 ]
i wyznaje dziwna w dzisiejszych czasach zasade, ze nigdy nie robie zbsolutnie nic ze zdjeciami po ich zrobieniu. nienawidze obrobki cyfrowej


kadrowanie to nie jest zasada techniczna. to jest podstawa jakiejkolwiek sztuki graficznej :)
ale nie jest tak źle,

po pierwsze - jak mówili, za dużo na raz zbyt różnych tematów

po drugie - do prezentacji zdjęć poza wakacyjnymi czy testami picasa mało się nadaje (ten nawał klawiszów wokoło rozprasza, wg mnie)

po trzecie - obróbka cyfrowa to mus jak robisz cyfrówką. nie ma że nienawidzisz czy co. na kliszy też byś tak mówił ? robie negatyw ale daje do wywołania do labu i pod frontiera odbitki trzasnąć?
brzmi to tak samo głupio jak np "nie lubienie poezji ze względu na światopogląd"

e,niestety jeszcze głupiej:)

chyba oczywiście że nie zamierzasz nigdy robić ze zdjęciami nic więcej niż wrzucanie ich na picasse.. bo jak chcesz je wywołać, to photoshop pod pache i do boju
 
waskiwidze  Dołączył: 22 Mar 2007
wiekszosc z nich mam wywolanych. lubie format 13x18. prezentuja sie duzo lepiej niz na monitorze.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
no dobra, tak naprawdę można nic nie robić poza pstrykaniem i mieć b.fajne zdjecia :)))
(dlatego sobie kupuję w kwietniu polaroida !)
 
waskiwidze  Dołączył: 22 Mar 2007
tak choc opanowanie manuala jest podstawa.podstawowa zasada w cyfrowkach jest to, ze na ustawieniach auto wyjdzie nam wszystko to czego na naszym zjeciu nie chcemy:)moim zdaniem klucz do udanego zdjecia to 10%aparat, 20% umiejetnosci, 20% szczescie, 50% pomysl.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
nie było jeszcze OT, więc zacznę"
Cytat
(dlatego sobie kupuję w kwietniu polaroida !)

guerilla,masz za dużo kasy? :-P Ale pomysł fajny, czemu nie [ale ja bym to wolał jako prevki do studio, chociaż teraz jak jest cyfra... po co takie drogie prevki].
Dobra, jak już kupisz i coś srobisz, to musowo zeskanuj i pokaż [skanowanego polaroida nie widziałem, chętnie zobaczę]
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cytat
dlatego sobie kupuję w kwietniu polaroida
eee a widziałes zdjęcia z polaroida?? Używałem takiego jak pracowałem w irlandi północnej i generalnie uwazam że jest to porazka, jakość gówniana pod każdym wzgledem. Chyba że mówimy o zupełnie różnych rzeczach tak dla pewności chodzi ci o cos w tym stylu http://www.allegro.pl/ite...awde_warto.html ??
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Oooooooooo!
Dlaczego wycofałeś swój album? Chciałem jeszcze raz go przejrzeć. Czy może segregujesz zdjęcia w grupy tematyczne? Mogłeś przynajmniej na razie zostawić dotychczasowy album :(
 
waskiwidze  Dołączył: 22 Mar 2007
dokladalem pare zdjec. wole uklad zostawic tak jak jest. odpowiada mi ta mieszanina kolorow. lubie tez ukladac rzeczy kolorystycznie:)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ogólnie zdjęcia fajne, rzeczywiście nie ma co mieszać z błotem. najbardziej podobają mi się nr 2, 4 i 6. OOO, i znowu zdjęcia zniknęły. W związku z czym się przyczepię ;-)
Przeszkadza trochę ten chaos, przydałoby się to jakoś uporządkować wg jakiegoś klucza. Klucz pt. chaos jakoś mi nie pasuje. Przypomina mi sie tak żydowski szmonces: "Wy to tutaj nazywacie burdel? Jak mój dziadek miał przed wojną siedemnaście burdeli, to tam był taki porządek!". Poza tym kwiaty trochę za ciasno kadrowane, przydałoby się troche więcej przestrzeni. Zdjęcie brązowych liści jest fajne, szkoda tylko, że ten dolny liść jest ucięty.

[ Dodano: 2007-03-27, 23:16 ]
Roztkliwiło mnie to "We are sailing...", od razu mi się skojarzyło z przepięknym "Sailing to Philadelphia" Knopflera
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Hmm, ja nie widzę żadnych zdjęć... :-(
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Widać komentarze się autorowi nie spodobały, to wziął i zabrał ;-)
 
waskiwidze  Dołączył: 22 Mar 2007
djack a ja uwielbiam "sailing" Roda Stewarta. chyba jednak zachowam moje zdjecia dla siebie i bliskich. czasem mam fajny pomysl, czasem uda sie go wykonac. moze dlatego je zdjalem z galerii publicznej, ze wiekszosc z nich jest bardzo osobista, inne sa dedykowane...zbyt duzo dobrych nieaktualnych wspomnien jest z tymi zdjeciami zwiazanych..wspomnien ktore nie wroca niestety. wybaczcie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach