D@dik  Dołączył: 06 Cze 2008
Klejenie stopki SCA 3701M jakim klejem się udało?
Cześć. Rzadko używam lampy, ale Metza 32M -3 czasem w kameralnych imprezach podpinam ze "stefanem". Pech chciał, że na ostatniej jakiś burak przewrócił stół aparatem z przypiętą lampą i przy mocowaniu stopka wspomniana w temacie pękła. Dobrze że puszka i szkło nie ucierpiały. Chciałem poratować stopkę, bo lampa działa, ale nijak się w sankach nie trzyma. Próby z kilkoma rodzajami klejów typu super glue guzik dały. Komuś udało się skleić plastik Metza?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jest tworzywo termoplastyczne więc spawanie lub klej dedykowany.
 

D@dik  Dołączył: 06 Cze 2008
...no właśnie: spawania 1.5cm takiego plastiku się nikt pewno nie podejmie, a klej nie wiem jaki. Widziałem klej Monolith dedykowany do termoplastycznych, ale czy on "chwyci" bo kupić za 50 parę zeta + ship i sprawdzić dopiero czy działa to średnia frajda. Może się ktoś odezwie, kto nabył doświadczenie w podobnej sprawie...
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Ja kleiłem górną obudowę gx-10 (wraz z uzupełnianiem ubytków) dwuskładnikowym klejem typu poxipol (żywica epoksydowa). Dobrze się sprawił, nie wiem jak będzie u Ciebie, ale w razie czego można go wykorzystać do wielu innych rzeczy w domu.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
U mnie nie powiodło się klejenie stopki lampy klejem typu kropelka. Natomiast znalazłem dostawcę części do SIgm (kupiłem samą stopkę za 70zł do własnoręcznego zamontowania). Może znajdziesz na pewnym portalu aukcyjnym dostawcę zamienników/częsci do swojej lampy? Albo jakąś zepsutą używkę. Ze stopką jest niestety taki problem, że są tam małe powierzchnie styku/klejenia, a duże naprężenia.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kleiłem stopkę Sunpaka, dość paskudne pęknięcie w miejscu występowania największych sił zginających. Klej dwuskładnikowy Technicoll do tworzyw. Spoina o wytrzymałości (jak twierdzi producent) stali. Nie testowałem wytrzymałości, ale wygląda dobrze i trzyma się (kleiłem nim również narty biegowe).
Przestrzegam przed kropelkami. To kleje działające powierzchniowo, a nie wszystkie tworzywa łapią z równą siłą. .
 

D@dik  Dołączył: 06 Cze 2008
Dzięki Rychu za namiar - tej firmy nie próbowałem, a znalazłem jeszcze taki http://sklep.wax.krakow.p...r_id=83&lang=pl . opis brzmi zachęcająco... Sprawdzę te Technicolle.... Jo też mom ańfachowy sztelóng :mrgreen:
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Ja dzisiaj do FGZ-540 dorobiłem protezę stopki. Metalową :-> . Oryginalny i jedyny chyba zamiennik tej części - jak na plasticzany kawałek szitu - jest stanowczo za drogi ($55 ze stykami i kabelkami).
Muszę jeszcze zalać ubytki plastikiem i dorwać jakiś poler do stali :-)
W miejscach zaznaczonych na czerwono, do stopki wspawałem 2 dłuższe śrubki M3 i skręciłem wewnątrz podstawy nakrętkami. Wzmocniłem jeszcze wkrętem z tyłu, ot dla pewności.
Trzyma się mega solidnie. Teraz, gdyby miało coś odpaść, to całe denko lampy :mrgreen:


 

D@dik  Dołączył: 06 Cze 2008
Chyba jednak przyjdzie mi taką protezę jak Philip100 wystrugać, bo klejenie nawet tym Techniqallem (do twardych plastików) nie poszło ;-( Za mała powierzchnia, żeby nawet takim spawającym klejem to dobrze trzymało... Philip100 - dziękuję za inspirację...
 
mayura64  Dołączył: 06 Lut 2014
Jak dorobienie protezy się nie powiedzie to polecam Loctite 3030. Warunkiem powodzenia jest dokładne odtłuszczenie sklejanych powierzchni :).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach