mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Powązki
Wybrałem się wczoraj po południu na Powązki. Nie byłem tam kilka lat, i przy okazji robienia zdjęć chciałem odwiedzić grób brata mojej babci, który zginął w przewrocie majowym (tylko kilka osób o ile wiem zginęło w tym przewrocie, no i on był niestety jednym z nich). Najpierw wtryniłem się na 'cywilne' Powązki, bo coś mi się zdawało, że to jest połączone:) Niestety nie. Ale w końcu dotarłem na wojskową część. Grobu szukałem ponad pół godziny, konsultując co chwila z mamą przez komórkę... w końcu się udało:)

Bardzo polecam taką wizytę ponad tydzień przed Zaduszkami. Już jesień i już trochę lampek, a prawie nikogo i można robić zdjęcia do woli. Na cywilnym troszkę osób było, ale na wojskowym to praktycznie pusto.
Potrenowałem sobie robienie ze statywu, i mimo że chwilami trochę kropiło, to było bardzo fajnie. Dzisiaj musiało być jeszcze lepiej (pogoda!) ale musiałem zbierać orzechy i palić liście na działce.

W przyszły weekend też się pewnie wybiorę...

Niestety zdjęcia takie średnie... kilkadziesiąt w nowym albumie
tutaj


A poniżej kilka o których chętnie usłyszę jakieś komentarze, krytyki itp.

Po pierwsze, które z tych dwóch ujęć lepsze?

P1.


P2.



P3.


P4.


P5.


P6.


P7.


P8.


P9.


P10.


P11.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
mumonzan, motyw z różą zajefajny.

Ja głównie odwiedzam 2. w "najstarszości" cmentarz w Polsce. O różnych porach i w różnych celach.
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
mumonzan - uwielbiam polskie cmentarze o tej porze roku, klimat jest świetny, daje do myślenia. Nawet zapach mokrych opadłych liści jest świetnym dodatkiem, który tylko potęguje wrażenia. Brakuje mi tego tutaj.

Jak dla mnie:
- bardziej p1 niż p2, ponieważ kadr jest pełniejszy, na p2 za dużo prześwituje białego nieba
- p6 - fajny klimat i kolorki, ale coś dziwnego w lewym-dolnym rogu w kadr wlazło
- p9 - super fotka z silnym klimatem, z jednym malutkim minusem - na moment schowałbym ten niebieski znicz, jakoś tak wali po oczach, chociaż może taki był cel tego zdjęcia. Podobnie w p8 (papier na środku ścieżki).
- p11 - coś jest w tym zdjęciu, ale też coś mi przeszkadza
- p5 - kotki rozczulające

Takie moje odczucia, a w ogóle to sam wybrałbym się chętnie w takie miejsce (ale tylko na plener, nie na stałe).

Pozdrawiam
b.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
lipalipski napisał/a:
Ja głównie odwiedzam 2. w "najstarszości" cmentarz w Polsce.

To znaczy który?

Bantu napisał/a:
p6 - fajny klimat i kolorki, ale coś dziwnego w lewym-dolnym rogu w kadr wlazło

No niestety, sam nie wiem co mi wlazło :-> I nie idzie wykadrować bez straty w figurze...

Bantu napisał/a:
na moment schowałbym ten niebieski znicz

No mnie się właśnie podoba taki 'dodatkowy element'. A w P8 papier przeoczyłem:(, masz rację, bez niego byłoby lepiej.

Dzięki za zajrzenie.
 

babylock  Dołączył: 23 Maj 2007
Powązki piękne. Szkoda że polski cmentarz Rosa w Wilnie coraz bardziej niszczeje. Cóż kasa kasa kasa.





 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Niezłe zdjęcia (3 najlepsze wg mnie) Trochę WB chyba do poprawy.

[ Dodano: 2007-10-29, 22:42 ]
Wywołałem wreszcie pierwszy film z ME. Niestety mało dobrego:( ale pierwsze koty za płoty...

Kilka jednak pokażę, a co:) Skaner mam bylejaki, nie znam się na tym i jeszcze skanowane z 9x13, więc nie wymagajcie za wiele:))

Domek na wodzie. Od kilku tygodni dryfuje takie coś po porcie czerniakowskim. Nie wiem co to za ustrojstwo, a nie chce mi się sprawdzać codziennie, żeby się dowiedzieć czy ktoś tego używa. Które ujęcie lepsze?





Jesień


Taką małą akcję Amnesty International spotkałem na moście Gdańskim. Chodziło o kary śmierci w Iranie, Chinach i Indiach (a może USA?).


Pierwsza jesień w opuszczonych fortach na północ od W-wy
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Podoba mi się zderzenie krwistoczerwonych liści i łagodnego, nostalgicznego nieba!

Pierwsze zdjęcie pływającego domku - fantastyczne, tylko ciut kolory (niebieski) przesadzone
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
zdecydowanie 1 zdjecie domku!
the best :-P

gdzies w trakcie przeprowadzki zginely mi zdjecia z fortow w Krakowie
pare lat temu objezdzilem z koleg wszystkie dostepne i (niedostepne ;-) )
R.E.W.E.L.A.C.J.A
musze to powtorzyc...
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
ha, tez kilka dni temu zrobilem ten domek w porcie, tylko z wrakiem:
http://algorytmy.pl/foto/index.php?id=5165
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Moim skromnym zdaniem p1 zdecydowanie lepsze od p2. Faworytem wg mnie jest p8.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Bantu, Iza, macie rację - P1 lepsze (no nawet całkiem dobre:)

Cobretti, mam wrażenie, że te obiekty tak sobie dryfują po porcie... jeszcze się tam wybiorę

cotti, diplodok, tak teraz widzę, że 1-szy domek lepszy, dzięki

I dzięki wszystkim za wypowiedzi. Po tej zmianie, że każdy ma jeden wątek, to czasem jak się coś doda, to nikt tego nie zauważa. Jakby komuś trzeba 'obudzić' wątek w tym dziale, to piszcie na PW śmiało. Pozdrawiam.

PS: cotti, fotki z dzisiejszego plenerku mi świetnie wyszły, Vivitar się sprawdził, wreszcie znalazłem sposób jak je obrabiać ale już nie dam rady ich wrzucić, pewnie jutro na picasie zawiesze...

[ Dodano: 2007-11-03, 19:15 ]
cotti robi zdjęcie:



Więcej moich z tego miejsca w galerii Fontanny na picasaweb.

[testuje budzenie wątku zgodnie z http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7314 ]
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
jakaś taka niewyraźna jestem, wiedziałam, że powinnam zacząć łykać rutinoscorbin :-)
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
No to tym razem się pochwalę:)
Udało mi się ładne tło dla łabądka. W zeszłym tygodniu szkoliłem w Gdyni i tylko jeden poranek był ze słonecznkiem (środa) i o dziwo udało mi się wstać trochę wcześniej i trochę porobić przed pracą.
Ale żeby nie było że tylko pokazuję...
Która wersja bardziej wam się widzi? Pierwsze obrabiane w ACDsee, drugie w Lightroom. (oba lekko kadrowane, stąd drobne różnice).
BTW, o dziwo jpg wyeksportowany z Lightroom jest prawie dwa razy większy od tego z ACDsee, a nawet przy powiększeniu 300% różnice są drobne, i to raczej na korzyść ACDsee (?)



 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Łabądki miodzio, chociaż rury bym się czepił. Z drugiej strony ostra jest, to może tak jak z oponą? :-P

pozdrawiam
b.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
mumonzan napisał/a:
lipalipski napisał/a:

Ja głównie odwiedzam 2. w "najstarszości" cmentarz w Polsce.

To znaczy który?

Nekropolia w Łomży.

Monika mówi: Łabądki plastyczne, a kotki słodkie.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Skoro nikt się nie pisał na wieczorne focenie, to sam poszedłem.
Najpierw na Plac Zamkowy, gdzie dziś ustawiono choinkę (taką sobie) i grali różniści.
Po pewnym czasie wszedłem na taras widokowy w wieży kościoła Św.Anny. Miałem dziki fart, bo jak tylko wszedłem, zaczęły się fajerwerki! Tuż nad głową!
No więc poniżej kilka ujęć fajerwerków:

F1


F2

F3

F4

F5

F6

F7


A tu próba powtórzenia ujęcia Izy:))
F8


A jak wracałem, na Legii ciągle grali:
F9

F10
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
Aleś miał fart z tymi fajerwerkami, łabądki też fajne:-) A ja dzisiaj fociłem nieco wcześniej cmentarz żydowski, ale zupełnie inaczej: http://algorytmy.pl/foto/index.php?k=9_1_32
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Owszem fajerwerki to było ekstra uczucie! Ostatnio ze dwa lata temu też miałem taką okazję, ale wtedy byłem ze 4 razy dalej.

Przejżałem twoje z cmentarza. Podobają mi się: 5724, 5722, 5718, 5704, 5703, 5700, 5694, 5692
I porównałem z sesją z 10.07. - teraz *dużo* lepiej. Dobry pomysł z tymi detalami. To jakimś tele czy 50 mm?

A... a ten domek w porcie czerniakowskim odholowano za most trasy łazienkowskiej. Tam całe małe osiedle na wodzie się zrobiło. Jakbyś przechodził, rzuć okiem - trzeba podejść nad sam brzeg, z Wisłostrady nie widać.
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
Będzie jeszcze okazja z fajerwerkami na nowy rok w centrum (mam taką nadzieję).
Tak, ta sesja cmentarna jest zdecydowanie lepsza, dojrzałem:-) To 50mm f/1.4 (używałem 1.6).

Domek widziałem w porcie:-) A zaglądne tam, bo mam zamiar kormorany złapać na wiśle. Tam jakieś barki są zamieszkane, może te mieszkania to też jakieś tanie budownictwo...
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Kormorany też są? Raz widziałem w porcie czaple, albo żurawie, nie odróżniam. Niestety miałem przypięte 28mm;( a były dość daleko.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach