hijac3k  Dołączył: 13 Maj 2007
Przekonaliście mnie ;-)
Pierwszym moim zakupem będzie w związku z tym body K100D+kit, oczywiscie jak dozbieram trochę grosza...
Czytając forum zauwazylem, że jesli chodzi o nowe aparaty, serwisy aukcyjne (sami wiecie jakie) nie są najtańszym źródłem tego sprzętu. Pozostaje mi zatem śledzenie promocji w MM (jakies 10rat 0%) lub sklepy internetowe.

Czy zaobserwowaliscie np. wzrost cen aparatów przed wakacjami. Obawiam się, ze dopiero wtedy uzbieram potrzebna sume i zastanawiam się, czy trochę nie przepłacę?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
piotr_luk, szybki jestes :-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
tak mi się akurat trafiło

a poza tym ceny fajne i źródło najpewniejsze z pewnych
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
dobra dobra. przyznaj sie, ze tylko czekales na okazje aby zablysnac :-P
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
rozszyfrowany :oops:
 

LukD  Dołączył: 25 Wrz 2006
tom napisał/a:
beef, problem w tym ze ten 'tekst' w matowce co pokazuje m.in potwierdzenie ostrosci - wogule tego cholerstwa nie widze

bEEf napisał/a:
Jeśli tego u Ciebie nie ma, być może chodzi o to, że potwierdzenie z manualnymi szkłami trzeba włączyć osobno w menu

Ta opcja to: "FI with S lens used"
pozdr
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
z mojego doświadczenia -kupiłem k100 +kit i ten kit to prawdziwy kit po włożeniu PENTAX-M 1.7 / 50mm kupiony
2 lata temu w komisie za 50 zł z k1000, jak i TOKINA RMC 80-200mm z allegro 200zł ,różnica duża a czytając różne testy które chwalą to coś mam mocno odmienne zdanie bo to sprzęt dla tych co nigdy nie mieli żadnego aparatu a chyba tacy nie kupują k100
 
tab  Dołączył: 15 Maj 2007
cypis napisał/a:
Pisałem o początkowym zestawie dla amatora, który nie musi upajać się żyletą na 100 proc. powiększeniach i nie musi mieć napisu asahi pentax na obiektywie.


Na forum nikona ktoś narzekał, że jeden z bardzo drogich nikonów nie ma żylety. Pobrałem i wyostrzyłem lekutko zdjęcia z tego nikona i wtedy wyszła klasa tego aparatu. Fotki nie są ostre ale rejestrują mnóstwo 'informacji'. Niech ktoś spróbuje wyostrzyć sobie fotkę z kompakta masakra. Nie trzeba wydawać majątku na PS. Wystarczy unsharp mask, levels i filtry które oferuje Gimp. Cyfra to jednak coś innego. Tym czym kiedyś była ciemnia teraz jest PP tylko nie z każdej cyfrówki da się tyle samo wycisnąć.
Jeśli chodzi o pytanie autora wątku to trzeba postarać się wyśrodkować. Obiektyw, który jest mi niezbędny i minimum, jakiego oczekuję od body.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach