cezar  Dołączył: 01 Kwi 2007
  Pytanie o tele do K10
Witam wszystkich,

No i stało się. Mam kadyszkę!!! :)
Dzięki Waszym poradom zdecydowałem się na zakup w USA - wyszło 1050 USD z kitem. Niestety w sklepach sieciowych (buydig) gdzie jest taniej honorują wyłącznie amerykańskie karty kredytowe (na co zwrócił uwagę niezbyt miły pan w infolinii) więc pozostał zakup w normalnym sklepie fotograficznym, ale tak czy owak przebitka jest.
Jako że pojezdziłem troche po Stanach, miałem okazje wypróbować od razu kadyszke w warunkach polowych, między innymi focąc przyrodę w Parkach Narodowych. Radość z robienia zdjęć niesamowita, zadowolenie pełne, tylko trochę jeszcze umiejętności brak...
I tu znów mam do Was pytanie - o ile w przypadku kita nie miałem problemów z szerokim kątem to jednak 55 mm to za mało na fotografowanie szeroko pojętej zwierzyny - szczuroskoczki i kojoty zwiewały zanim zbliżyłem się na odpowiednią odległość. A więc tele musi być. Kolejny wydatek ale co tam, żone już przekonałem więc największy problem pokonany. Na allegro jest kilka ofert w miarę tanich tele z AF (bo jednak wolałbym AF), co sądzicie o tych obiektywach?
http://www.allegro.pl/ite...at_bielsko.html
http://www.allegro.pl/ite...5D_gwar_fv.html

Czy istnieją przyzwoite tele z AF (300 mm) w zakresie 600-800 PLN?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Aha i jeszcze moja uwaga do systemu trzęsienia matrycą. Moim zdaniem do bani. Paprochy trzymają się mocno mimo dłutrwałego shakingu i dopiero grucha lub patyczek jest w stanie realnie pomóc. Ale to tylko moja opinia.

Pozdrawiam wszystkich!
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wez apo
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
A co ty chcesz pstrykac takimi ciemnymi szklami? tzn ja rozmyslam o 200mm 2.8, a puki co musze sie zadowolic 90mm 2.5 :)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
cezar, przesukaj forum [zresztą już Ci podaję]
Gdzie kupić Sigmę 70-300 APO?
Sigma ..czy ... TAMRON (70-300)
Pentax 75-300 / 4,5-5,6 FA-J -opinie
Sigma 70-300 f4-5.6 APO DG MACRO
Sigma APO 170-500mm F5-6.3

najważniejsze!!!
Sigma 70-300 APO i bez APO

zajęło mi to 2 minuty, szukanie nie boli

-------------------
ps - przyznam bez bicia, nie czytałem Twojego postu, mieszam własnie xtola i z doskoku obserwuję forum. Zobaczyłem, że oglądasz aukcje sigm, to podałem linki :mrgreen:

 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
tom napisał/a:
A co ty chcesz pstrykac takimi ciemnymi szklami? tzn ja rozmyslam o 200mm 2.8, a puki co musze się zadowolic 90mm 2.5 :)

no wiesz, cimne szkła też są dla ludzi
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Pentagram napisał/a:
tom napisał/a:
A co ty chcesz pstrykac takimi ciemnymi szklami? tzn ja rozmyslam o 200mm 2.8, a puki co musze się zadowolic 90mm 2.5 :)

no wiesz, cimne szkła też są dla ludzi


ciemne szkla sa dobre do statycznych obiektow, dobrze oswietlonych, nie nadaja sie za to do sportu m.in konkursy taneczne, koncerty, itd
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tom napisał/a:
A co ty chcesz pstrykac takimi ciemnymi szklami?
Co poniektórym się udaje. Swego czasu Sigmą udawało mi się złapać zwierzynę.
tom napisał/a:
tzn ja rozmyslam o 200mm 2.8
Może od razu 300/2.8. Po co się rozdrabniać.
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
argawen, zobaczymy jak sie ceny beda ksztaltowac, narazie jedno i drugie to wydatek rzedu 8000-9000zl, a juz nie mowie o dostepnosci.. przyjdzie na to czas.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sorki tom, ale pieprzysz bez sensu.....zapewniam cie ze i ciemnym szklem 5.6 da sie zrobic troche zwierzakow....a i koncert czasem "obleciec"
co do tego co wymieniles.... czyli konkurs taneczny / koncerty..... lepiej miec jasniejsze szklo to fakt....
Niestety jasne szkla sa koszmarnie drogie - komromisem jest chocby 70-200 2.8 sigmy lub tokina 80-200 2.8
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Tetenalu ma racje. Dobry fotograf dopasuje technike do posiadanego sprzetu. N ochyba ze ktos ma nieograniczone fundusze, wtedy mozna sprzet do posiadanych umiejetnosci ;)
 
cezar  Dołączył: 01 Kwi 2007
Dzięki za informacje.
A więc ogniskowa 200 czy 300? Na ile ta różnica 100 mm ma znaczenie w praktyce?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
cezar, - oj..... :shock:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
A więc ogniskowa 200 czy 300? Na ile ta różnica 100 mm ma znaczenie w praktyce?


Pytanie za 100ptk, ciekawe kto odpowie. Michu licze na Ciebie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dżentelmeni o rozmiarach nie rozmawiają.
 
cezar  Dołączył: 01 Kwi 2007
 
Cytat
cezar, - oj..... :shock:


Kurcze no dobra, pytanie głupie troche. Wiem co oznacza różnica w ogniskowej z punktu widzenia optyki :mrgreen: Chodzi mi o aspekt praktyczny. Więc może inaczej: Jeżeli mielibyście kupić sobie jedno tele do przyrody, sportu itd. bierzecie 300 czy 200? O to mi chodzi. Bo ja nie mam doświadczenia.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
do przyrody to chyba 300mm jest niezbedne...
ALE
pamietam dosc dobrze zachwyty faceta nad sigma 70-200 2.8 i telekonwerterem 1.4x
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
cezar napisał/a:
przyrody


300/4

cezar napisał/a:
sportu


200/2.8
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
cezar napisał/a:
Jeżeli mielibyście kupić sobie jedno tele do przyrody, sportu itd. bierzecie 300 czy 200?
Do przyrody 300 przynajmniej, do sportu jasną 200 ( najlepiej 70-200/2.8, 50-135/2.8).
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Znam faceta który ma doskonałe foty dzikej przyrody (np. rysie), a jedynym szkłem które ma i uzywa to 50mm (analog, nikos F3).

a gdzieś w netu możnaby je obaczyć?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Regularnie przegladam zdjecia przyrody ozywionej na http://www.photosig.com/go/photos/browse?id=3. Przewazaja zdjecia z obiektywow 400-500mm. Cos w tym musi byc!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach