Gregorek  Dołączył: 18 Maj 2007
Przesiadka z "małpki"
Witam wszystkich,
Jestem tu nowy :oops:

Przez kilka ostatnich lat pstrykam małpką (canon a610). W wolnych chwilach głównie tematy rodzinne, sport i makro (tuleja, soczewka, itp.).
Chyba dojrzałem do tego by kupić coś bardziej rozwojowego, oczywiście do zastosowań czysto amatorskich
Co najczęściej focę:
- zdjęcia rodzinne (imprezy, wakacje, itp.)
- zdjęcia makro
- zdjęcia sportowe (sporty wodne)
- zdjęcia nocne ze statywem

Chciałem zapytać o radę w kwestii K100/K10.

Ostatnio bawiłem się D80 z sigmą 18-200 i wydał mi się ciężki. Po 15 minutach zabawy aż mnie ręka bolała. Czy to jest normalne na początku i idzie się przyzwyczaić ?
Chyba K10 jest cięższy od D80.

Jakie szkła i lampę polecicie do moich potrzeb ?
MAKRO -> dobrej jakości obiektyw dedykowany
LAMPA ->
RODZINNE, PLENER, SPORT --> KIT + 55-200, czy może sigma 18-200, czy jeszcze coś innego ?
Zależy mi na dobrej jakości zdjęć, ale oczywiście za rozsądne pieniądze.

Pozdrawiam Wszystkich.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
Ostatnio bawiłem się D80 z sigmą 18-200 i wydał mi się ciężki. Po 15 minutach zabawy aż mnie ręka bolała. Czy to jest normalne na początku i idzie się przyzwyczaić ?
Chyba K10 jest cięższy od D80.


Nie jest cięższy, przyzwyczaisz sie.

Gregorek napisał/a:
MAKRO -> dobrej jakości obiektyw dedykowany


DFA 100/2.8 ok 2000zł

Chyba ze nie SMC to Cosine 100/3.5

Gregorek napisał/a:
LAMPA ->


FGZ 360

Gregorek napisał/a:
RODZINNE, PLENER, SPORT --> KIT + 55-200, czy może sigma 18-200, czy jeszcze coś innego ?
Zależy mi na dobrej jakości zdjęć, ale oczywiście za rozsądne pieniądze.


DUAL KIT
 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
milo napisał/a:
Cytat
Chyba K10 jest cięższy od D80.

Nie jest cięższy, przyzwyczaisz się.

Jest wyraźnie cięższy
k10 - 793g
d80 - 668g
 
Gregorek  Dołączył: 18 Maj 2007
Dla mojej żony D40 już był ciężki. Prawdopodobnie bedę się jednak skłaniał do kupna kasetki, bo jest lzejsza od K10 :roll:

Może ta Sigma 18-200 sporo waży ?
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Gregorek, ja przez dlugi czas mialem canona ixusa.. malenstfo.. ale bardzo szybko przyzwyczailem sie do lustra, moze tez dla tego ze moj zegarek automatyczny wazy wiecej niz nie jeden kompakt hehe.. a tak serio, waga ma swoje zalety, trzyma sie go pewniej.
 
kubus  Dołączył: 09 Kwi 2007
Widzę,że masz z żoną ten sam problem co i ja.Jej najlepiej pasował canon400.A dlaczego? Bo był lekki.Jeżeli to ty bedziesz robił zdjęcia to nie pytaj się żony co jej pasuje, tylko kupuj to co pasuje tobie. :lol:
 

kamciak  Dołączył: 16 Maj 2007
No bo zonie lub dziewczynie zostawia sie kompakcik z full auto i sie go czasem pozycza :)
A samemu foci lustrem :)
 
kubus  Dołączył: 09 Kwi 2007
O to, to. Święte słowa :mrgreen: :mrgreen: :-B
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
zgodze sie z przedmowcami :)
nie liczac pewnej czesci zenskiego grona na forum, lustro to meska sprawa :D
 

Crudo  Dołączyła: 09 Kwi 2007
tom napisał/a:
(...), lustro to meska sprawa :D



...jest tajemnicą poliszynela, że faceci częściej korzystaja z lustra, cokolwiek znaczyć by miało :-P
 
kubus  Dołączył: 09 Kwi 2007
Ocho. Chyba nadepnęliśmy komuś na odcisk :mrgreen: :mrgreen:
 

Crudo  Dołączyła: 09 Kwi 2007
...ależ skąd uwielbiam lustro, cokolwiek znaczyć by miało...(prawdopodobieństwo,ze jestem mężczyzną zerowe) :-P
 
kubus  Dołączył: 09 Kwi 2007
Crudo osobiście nie mam nic do kobiet.Na dowód tego stawiam :-B :-B
 

Crudo  Dołączyła: 09 Kwi 2007
...nie lubię piwa :-P
 
kubus  Dołączył: 09 Kwi 2007
My tu gadu-gadu ,a kolega czeka na odpowiedz na swoje pytanie.Osobiście to bym nie kupił sigmy 18-200. Z sigmy proponował bym ci szkiełko 17-70.Cena to około1300-1400 złociszy.Ludzi sobie je chwalą, jest jasne , ma makro i robi całkiem ładne fotki.Na forum jest temat poświęcony temu szkiełku wraz z przykładowymi fotkami
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
piwo to tez meska sprawa :-D
 
Gregorek  Dołączył: 18 Maj 2007
2-ka małych dzieci, żona - w plecaku picie, kanapki, ciuchy itd.
Sami wiecie jak to jest (no przynajmniej niektórzy ;-) )

....więci nigdy nie było miejsca na lustro.
Ale nadszedł właśnie ten czas aby kupić coś lepszego bo małpka mi już nie wystarcza.
O ile makro i zdjęcia w plenerze wychodzą z mojego a610 całkiem całkiem, o tyle zdjęcia we wnętrzach bez dedykowanej lampy to już porażka. Mnie osobiście się coś takiego zupełnie nie podoba.

Dlatego mam pytanie,
Czy mierzyć na K10 czy pozostać przy K100?
Czy K10 jest wart tych dodatkowych pieniędzy i odczuję to jakoś ?

Co do obiektywów to na początek chciałbym kupić jeden uniwersalny krótki zoom ale o dobrej jakości + lampę + jeden makro. W przyszłości dokupię jakieś tele, ale nie teraz.

O ile w kwestii lampy i makro już mi napisaliście, to proszę jakieś sugestie dot. tego pierwszego obiektywu powiedzmy do ok. 2000-2500zl.
Chciałbym aby był w miarę uniwersalny.

Tak jak napisałem na początku. Nie mam możliwości aby nosić ze sobą furę obiektywów.
Nastawiam się na 2 podstawowe + 1 makro.

P.S.
Dzieki za życzliwe przyjęcie :lol:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Dlatego mam pytanie,
Czy mierzyć na K10 czy pozostać przy K100?

Pytanie z gatunku "nieodpowiedzialnych". To znaczy - trudno na nie odpowiedzieć ;-) Albo - z drugiej strony bardzo łatwo. Bo jeśli pytasz, to znaczy, że kadyszki nie potrzebujesz. Zamieszałem, ale mam nadzieję, że zrozumiesz, o co mi chodzi :-)
Cytat
Czy K10 jest wart tych dodatkowych pieniędzy i odczuję to jakoś ?

Na pewno jest warty dodatkowych, pytanie, czy Twoich ;-) Ja uznałem, że moich jeszcze nie i kupiłem kasetkę. I tak na różne ciekawe rzeczy okołofotograficzne wydałem już chyba drugie tyle co na korpus (przez 4 miesiące). Po prostu musisz to (dodatkowe wydatki znaczy) uwględnić. Ja wiem - teraz sobie mówisz - 2 obiektywy max itd. No way ;-) A w kolejce czeka lampa, statyw, większa karta itd...
 
kubus  Dołączył: 09 Kwi 2007
2 podstawowe+1makro ,jak napisałeś, to razem 3 obiektywy.Możesz tę ilość ograniczyć do 2 kupując obiektywy posiadające funkcję makro.Moze to być np. wcześniej podana sigma 17-70mmF2,8-4,5DC MACRO + 70-300mmF4-5,6APO DG MACRO. Koszt tych obu obiektywów to jakieś 2100 zł.Jezeli nie lubisz SIGMY to możesz wybrać sobie coś np z Tamrona.
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Lutro, to nie konczace sie wydatki, ale i nie konczaca sie frajda, bo nikt i nic [prucz kasy] nie ogranicza juz twojej wyobrazni :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach