Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Grzechotnik napisał/a:
Jest tanie rozwiązanie i się nawet sprawdza.
...


Bozia również polecał podobne rozwiązanie więc coś w tym jest i jest to temat do przemyślenia.
Pod warunkiem jednak że będę miał możliwość umieszczenia go na sensownej dla mnie wysokości.
Przyklęknąć jeszcze mogę ale kłaść się już nie będę:-)
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
A to już sam musisz rozważyć co i kiedy.
W ogólnym rozrachunku wolę się położyć na 2 tys metrów, niż targać na tą wysokość dodatkowe 4 kilogramy :).
Co nie znaczy, że nie biorę w góry ciężkiej krowy, bo biorę i to często. Zresztą po to głównie kupiłem swój statyw, że mogę go rozłożyć stabilnie praktycznie w każdym miejscu, nawet w szczelinie skalnej.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Ja mam 2 statywy: jeden duży Gitzo z drugim wachlowałem się długo próbując różne małe stołowe etc, etc (2 małe stołowe Sliki zostały jako podstawki pod lampy), ostatecznie "do walizki" i na lekkie dzwiganie (chocaż plecak spokojnie daje sobie umocować duży statyw 70cm) zakupiłem statyw Benro z serii flat. Już 4-sekcyjna wersja aluminowa (teraz mam wersję karbonową) + mała glowica kullowa Manfrotto spokojnie utrzymywała k-5 z gripem i da 12-24 na nocnych fotkach. Nie zabieram jedynie kolumny centralnej, przykręcam glowicę bezpośrednio do statywu.
 
maxis  Dołączył: 22 Paź 2008
Też przymierzam się do zakupu mobilnego statywu. Skłaniam się do SLIK PRO 723CF CARBON.
Posiada ktoś może, lub używał tego modelu? Ciekaw jestem opinii.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
maxis napisał/a:
Też przymierzam się do zakupu mobilnego statywu. Skłaniam się do SLIK PRO 723CF CARBON.

maxis - chyba mamy trochę inną definicję "mobilości" :-) ten Slik to tormalnej wielkości statyw (długość po złożeniu 56cm, po rozłożeniu 166cm - 3 sekcje - generalnie bardzo fajny - tylko że my tu o innych statywach mówimy :-)

Chodzi tu o takie jak najmniejsze i najlżejsze, nawet stołowe :-)

Wątek o normalnej wielkości stawywach jest tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=8399
 
maxis  Dołączył: 22 Paź 2008
W porównaniu z Sherpą, którego mam to jest mobilny. :-)
Mobilny nie musi być mały. Poszukuję statywu pełnowymiarowego, ale względnie lekkiego i kompaktowego po złożeniu.
Jego waga to wg. specyfikacji 1,4 kg, a długośc po złożeniu ok 44cm.
Statyw będzie używany również ze średnim formatem, więc konstrukcje bardzo lekkie i bardzo kompaktowe raczej odpadają.
Jeśli ktoś ma inne pomysły to proszę o sugestie.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
No dobra..., przyznaje się, wbrew ukrytym sugestią kupiłem BK777 :oops:

Nigdy co prawda nie miałem profesjonalnego/dobrego statywu więc nie wiem jak wiele temu co kupiłem brakuje.
Ale porównanie z tym co miałem... nawet nie będę tego opisywał.
Tak pokrótce łączenie sekcji na gwint wydaje się dobrym pomysłem.
Do wykonania nie mam zastrzeżeń. Oczywiście nie mam pojęcia jak to będzie wyglądać po roku.
Po złożeniu jest naprawdę bardzo mały 35cm z głowicą.
Wydaje się ciężki ale to raczej złudzenie ze względu na małe wymiary. Można było oczywiście zaszaleć i wziąć z karbonu ale troszkę się takiej wersji obawiam. Chodzi o to że aluminium jest jednak trudniej podrobić niż karbon ;-)
Jeżeli karbon to tylko markowy od sprawdzonego producenta.
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
Odgrzewając wątek (ach ten lęk przed zakładaniem nowych ;-) )
I na mnie przyszła pora żeby poszukać ultra mobilnego statywu.
Wymagania mam oczywiście duże, a pieniędzy mało ;-)
Moje kryteria:
1) Mały !!!- po złożeniu najlepiej max 30cm (absolutny max to 35cm- większego w torbie nie zmieszczę)
2) po rozłożeniu ok 100cm (ok 80cm jestem w stanie przeboleć)
3) najlepiej głowica kulowa
4) cena w bliskich okolicach 200zł (ale tych bardzo bliskich ;-) )

Statyw będzie dźwigał x pro 1 z jakimś szkłem (najczęściej pewnie 18mm) więc nie musi być demonem nośności :->

to co znalazłem:
1) Cullmann nanomax 400t- złożony 35cm i max rozłożenie do 80cm, ale poza tym wydaje się solidny
2) Slik sprint mini II- złożony niby 30 cm, ale nie wiem czy nie + głowica... no i cena już trochę za duża
3) Velbony z serii ultra w rozmiarze S (np. Velbon Ultra Luxi SF-cudo)- byłyby chyba idealne, ale nigdzie nie można ich dostać (starsze wersje)
4) Vanguard nivelo 204 - wyglądałoby że jest idealny, ale trochę przeraża mnie ta plastikowa głowica- nie wiem czy utrzyma coś więcej niż kompakt- nigdzie nie znalazłem informacji czy można ją wymienić (cena też nie najlepsza)
5) Vanguard nivelo 214- 35cm po złożeniu, ale głowica jw. Za to można go dostać w super cenie teraz 136zł !!!

Myślałem też o statywach zupełnie mini, ale tu ciężko będzie z wysokością do 80cm

Jak macie jakieś rady to bardzo chętnie przyjmę bo nie mam gdzie tych sprzętów pomacać, a ze stron sklepów to wiele człowiek się nie dowie.

Jak najbardziej biorę pod uwagę sprzęt używany, tylko rynek wtórny jest w tym przypadku b. mały :-(

P.S kopiąc znalazłem jeszcze Cullmann 200T- to byłby mój faworyt (złożony 28cm!), ale nigdzie nie dostępny :cry:
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
Ten wygląda faktycznie zachęcająco (patrzyłem już na ten model, ale cena zwykle była wyższa).
Teraz coraz bardziej się skłaniam do Cullmana z serii Magic- jest esencją kompaktowości ;-)
Tylko muszę zapolować na jakąś używkę...

[ Dodano: 2016-02-25, 20:11 ]
No i upolowany :-) Jedzie do mnie zza zachodniej granicy Cullmann Magic 3 :mrgreen: Jak dotrze to zobaczymyco to jest warte...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach