modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
magnum napisał/a:

Pocieszające jest to co mówisz bo oznacza że mój problem z jakością zdjęć nie wynika tylko z braku umiejętności ale ma w tym duży udział sprzęt kutry posiadam.

Nie widziałem Twoich zdjęć, możesz przy okazji jakieś wrzucić i opisać w czym jest problem :)
Po prostu kombinacja portret + wbudowana lampa + stary manual + koniec końców "kit" nie wydaje mi się zbyt szczęśliwa... Wbudowaną lampą walisz tylko na wprost, chyba sam widzisz jak zdjęcie potem wygląda. Wbudowana lampa + stary manual bez styków = lampa zawsze wali pełną mocą, tu też chyba efektów tłumaczyć nie trzeba. W świetle zastanym portrecik 50ką da się bez problemu zrobić, ale jak piszesz zależy Ci na szybkości więc duża wprawa w ostrzeniu ręcznym wskazana, tym bardziej przy małej GO. A kit jak kit, dobre szkiełko ale ciemne, choć oczywiście nie każdy portret musi absolutnie izolować postać z tła ;)
magnum napisał/a:

A cha czyli wcale nie do końca ten obiektyw jest taki manualny jak się spodziewałem :-)
A przysłoną można sterować z poziomu body czy korpus otrzymuje tylko informacje?

Przysłoną można sterować z poziomu korpusu, jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi...
 
rafix777  Dołączył: 27 Lut 2010
Czy Pentax SMC M 50mm f1.7 to tani i w dechę obiektyw? Czy jest to dobry zakup za stosownie niską cenę? I czy zdjęcia powalą znajomych, jak to mówił Pan trochę wyżej. Czy lepiej zbierać na 1.4 albo coś podobnego?
Pozdrawiam
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
M 50mm f1.7 to jest tani i w dechę obiektyw,ale jak pisał wcześniej modrzew
modrzew napisał/a:
duża wprawa w ostrzeniu ręcznym wskazana,
.
Na początku możesz być rozczarowany efektami ostrzenia ręcznego,ale potem obiektyw odwdzięczy się bardzo.
Jednak mając jakiś czas M 50/1.7 i A 50/1.7 ,wybrałem ten drugi,trochę wygodny jestem,wprawdzie trochę brakuje af,ale na to przyjdzie czas ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
RiceHigh zrobił swój własny ranking szkieł Pentaksowych na cyfrze.
Ciekawa lektura, bo dość dużo szkieł i parametrów ocenia:

RiceHigh's Subjective Ratings on Pentax (AF) Lenses on Pentax (APS-C) DSLRs

Pamiętajcie, że to ranking subiektywny!
 
Charli1902  Dołączył: 19 Maj 2008
Witam.

Obiektyw "kitowy" w K100d jest w DECHE! (przynajmniej jak dla mnie) ;-)
http://c.wrzuta.pl/wi1846...ff/0/untitled-1

Pozdrawiam

 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Charli1902 napisał/a:
Obiektyw "kitowy" w K100d jest w DECHE!
http://kordian69.wrzuta.p...ksz/3NXkWcP6m3c
A co tam jest 'w deche' ?
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Witam
Mam jedno pytanie: czy można kupić w dechę obiektyw Tamrona wysyłkowo?

Wiem, że nic nie zastąpi własnoręcznego sprawdzenia puszki wraz z obiektywem ale niestety z powodu kiepskiego miejscowego rynku (Irlandia) mam związane ręce i mogę polegać tylko na sprzedaży wysyłkowej.
Planuję na dniach nabyć k-7 (regulacja AF) i jestem ciekawy czy można zakupić wspomnianego Tamrona 17-50 wstępnie sprawdzonego z inną puszką Pentaxa - czy regulacja załatwi ew. rozbieżność czy lepiej dać sobie spokój i zakupić na razie kit WR (planowany back up na gorszą pogodę) lub DA 17-70 ze Stanów?
 
mat  Dołączył: 01 Gru 2009
Michciu76 napisał/a:

Planuję na dniach nabyć k-7 (regulacja AF) i jestem ciekawy czy można zakupić wspomnianego Tamrona 17-50 wstępnie sprawdzonego z inną puszką Pentaxa


Witam
jestem ostatnio nałogowym obserwatorem rynku obiektywów (niespodziewany przypływ gotówki) i znalazłem na allegro ofertę Cichego

http://allegro.pl/tamron-...1333953621.html

Twierdzi, że sprawdza obiektywy pod względem ostrości - ale z porównania cen za ten obiektyw u innych sprzedawców, ten trud wycenia na ok 200 zł

PS. właśnie straciłem dziewictwo na tym forum :) Pozdrawiam niniejszym wszystkich penataksiarzy
PS2. nie znam Cichego :)
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Sprawa się rozwiązała - i tak zakupiłem K-7 z kitem bo w tej cenie nie warto było nie brać.
Nadal nie wiem czy da radę sprawdzić obiektyw z inną puszką Pentaxa a sprawę ew. rozbieżności FF/BF załatwi korekta AF z puszki ale to już nie jest pilne - kupię Tamrona jak przyjadę do Polski, ew. zakupię wysyłkowo DA17-70.
 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
Zanim zadam pytanie, parę słów o doświadczeniach. Za młodu sporo fotografowałem, lustrzanki 35 mm i 6x6, ciemnia. Potem lustrzanka analogowa Olympusa z niewymiennym zoomem, później Dimage 200 KM. Do czasu Olympusa nie było dla mnie innej możliwości niż ostrzyć ręcznie, (a mam poważną wadę wzroku). Nie było innej możliwości - więc się ostrzyło ręcznie i dawało radę.

Teraz zamówiłem K5 z 18-55 WR (myślę, że jutro będę miał). Jako, że już się spłukalem i na droższy obiektyw czas jakiś mnie nie będzie stać, zerkam na manualne obiektywy Pentaxa ze starych aparatów, różne SMC M. Powiedzcie proszę:
-- Czy w trybie Manual wszystko będzie działało OK?
-- Zauważam ogromną niechęć koleżeństwa do ręcznego ustawiania ostrości na matówce. Czy to naprawdę takie trudne w obecnych czasach?

Pozdrawiam serdecznie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
astal napisał/a:
Czy w trybie Manual wszystko będzie działało OK?

Z ograniczeniami - pomiar światła tylko punktowy i centralnie ważony, bez styków nie działa PTTL.
 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
Czyli po prostu jak w starych analogach. Cena mała, ograniczenia są.

Dzięki!
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
astal napisał/a:
Zauważam ogromną niechęć koleżeństwa do ręcznego ustawiania ostrości na matówce.
Lenistwo po prostu. :-P Fakt, że wizjer jest mniejszy i brak mikrorastra i klina na matówce zadania nie ułatwia. Ale nie jest to niemożliwe. Matówkę mozna wymienić, a co najmniej zastosować muszelkę O-ME53 i daje radę.
 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
Szkoda, że posiadacze lustrzanek Zenith nie wiedzieli iż na gładkiej matówce się nie da ;)
(No ale rozumiem, AF jest łatwy, przy moich oczach dobry AF to zbawienie).
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
astal napisał/a:
lustrzanek Zenith nie wiedzieli iż na gładkiej matówce
Oj to bardzo stare Zenity masz na mysli. Nowsze miały co najmniej mikroraster.
astal napisał/a:
AF jest łatwy
Tjaaaa.... Powiedz to właścicielom niektórych obiektywów z założenia posiadających BF, lub FF w standarcie. :mrgreen:
 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
Dżizas! BF i FF? Jest gdzieś tutaj jakiś słowniczek?
(Aaaa, Front Focus i Back Focus? Już wiem co dolegało Dimage ;))
Cytat
Oj to bardzo stare Zenity masz na mysli. Nowsze miały co najmniej mikroraster.
To już wiesz ile mam lat :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zenit B, starszego nie miałem, miał już matówkę z mikrorastrem.

[ Dodano: 2011-03-22, 19:27 ]
astal napisał/a:
To już wiesz ile mam lat

To można z oczu wyczytać.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
astal napisał/a:
To już wiesz ile mam lat
Młodziak jesteś. :mrgreen: Zenita S używałeś ?
 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
Dada napisał/a:
astal napisał/a:
To już wiesz ile mam lat
Młodziak jesteś. :mrgreen: Zenita S używałeś ?

W moim wieku pamięć nie ta :-D Tego co nie miał mikrorastra. Oprócz tego Start 66S, ale tam przynajmniej duża matówka. Praktica to już był wypas... i się raczej nie psuła :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Moje zenity się nie psuły, TTL mam do dzisiaj.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach