Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Szpileczka pytasz o stary manualny zoom typu pompka na bagnet K, Sigma 100-200/4.5 macro? Tą z Twojej stopki :?: To raczej Ty jako użytkownik opisz to szkło, a nie pytaj innych :mrgreen:
 

Szpileczka  Dołączyła: 03 Sty 2008
Tak, to ten staruszek z mojego opisu. Jako żółtodziób chciałabym poznać opinię innych użytkowników tego szkła, jeśli jeszcze ktoś je pamięta ;-) - żeby nie było :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Szpileczka jak by to Ci :?: Hmm


Masz obiektyw to proszę rób nim zdjęcia. Postrzelaj na różnych ogniskowych i przysłonach. Ponieważ w EXIF'ie nie będzie info na jakie przysłonie zrobiłaś poszczególne zdjęcia, zapisuj sobie parametry (ogniskowa, przysłona). Potem oglądnij zrobione zdjęcia na komputerze i oceń czy ostrość, kontrast, kolory Cię satysfakcjonują czy nie. Proste? Potem załóż nowy wątek w dziale obiektywy i opisz swoje uwagi co do tego szkła oraz pokaż przykładowe zdjęcia :-D
Może będziesz miała z tym niezłą zabawę, no i zrobisz coś dla forumowiczów ;-)

Innych użytkowników tego szkła może być ciężko znaleźć bo to chyba nie jest bardzo popularny obiektyw (ale mogę się mylić, i pewnie się mylę :mrgreen: )

pozdrawiam
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Witam! Mam pytanie! W domu jako, iż mam Yashica FX-3 i obiektywy do niej:
Yashica Lens 35-70mm 3.5-4.5 i Yashica Lens 50mm 1.7 mam pytanie!
Szukałem przejściówek do bagnetów tego, ale nie znalazłem, pewnie źle szukałem, a zamierzam kupić w najbliższym czasie K10D, więc takie obiektywy poza kitem zapewne były by przydatne! A ten jasny 50mm. Piszcie co myślicie i o przejściówce.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Yashica ma mniejszą odległość od bagnetu do filmu niż w bagnecie K więc nie da się raczej zrobić przejściówki Yashica/K bez dodatkowego elementu optycznego (nie znam średnic tych bagnetów dlatego piszę raczej).
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Wygląda na to, że jednak jest odwrotnie.

Lista mocowań obiektywów

Yashica ma ciut większą odległość: 45.5mm a Pentax=M42=45.46 ( w komentarzu doliczają jeszcze grubość filmu dla M42 i wychodzi 45.5 czyli dokładnie tyle samo).
plwk pewnie chodziło Ci o ten wcześniejszy bagnet Yashiki, a tutaj raczej chodzi o nowe obiektywy Yashica ML 50mm i zoom na ten sam bagnet Contax/Yashica.
Jakieś dwa tygodnie temu zastanawiałem się sam nad tym zagadnieniem bo miałem możliwość zakupienia zestawu korpus i obiektywy, a głównie chodziło mi o 400mm/5.6 w zestawie fotosnajper w wykonaniu Yashiki, bo byłem ciekaw jak tam to działa. W internecie znalazłem opis jednego gościa xtriky co do przeróbki obiektywu Yashica na bagnet K (to ten sam do którego kieruje odnośnik w dziale "Złota rączka" mówiący o modyfikacji obiektywu na bagnet OM. Zrezygnowałem jednak z przeróbki, dzisiaj oddałem kumpeli jej Yashikę z zoomem, ale wygląda, że taka przeróbka może się jak najbardziej udać, będzie to niestety jednak konwersja w jedną stronę, bo trzeba by skrócić popychacz przysłony, nie wiem też, czy nie trzeba by ciut podpiłować bagnetu obiektywu, gdybym miał rozwalony obiektyw to pewnie bym poeksperymentował, ale na tym egzemplarzu nie mogłem więc odpuściłem sobie tamten zakup (i tak nie mam gdzie swoich zabawek układać, a małżonka nie ma gdzie ubrań chować :-D ).
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Czyli trudno, nie będę próbował nie znając się rozwalać obiektywów!

Zostaje jeszcze Helios :D To przejściówkę kupię M42
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Faktycznie myślałem o mocowaniu Yashica Pentamatic.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Tutaj jeszcze ciekawsza wiadomość:
Link
gość twierdzi, że zamienił mocowanie od SMC-M 50mm/f2 z mocowaniem obiektywu Yashica ML 50mm 1:1.4 i podobno wszystko super pasowało, nie było nawet problemów z ostrzeniem na nieskończoność!
 
Bogdan Paliszek  Dołączył: 01 Kwi 2008
jako świeży nabywca K-dyszki, który szybko odkrył, że obiektyw kitowy to duuuużo za mało jak na moje potrzeby (architektura) mam takie drobne pytanko. Czy jest na forum jaki użytkownik obiektywu P-DA 10-17 ???? Miałem w ręku Sigmę 10-20- jest świetna jak na moje potrzeby (totalny amator), z drugiej strony nigdzie nie znalazłem opinii o Pentaxie 10-17, a jest jednak dyćkę tańszy no i trochę jaśniejszy...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Popytaj Żaby- a dowiesz się że to genialna portretówka jest. :mrgreen:
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
P-DA 10-17/3.5-4.5 to Fish-Eye.
 
Edas  Dołączył: 30 Kwi 2008
Jak patrze na ten obiektyw to wydaje mi sie "wdeche"

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Byłby w dechę gdyby nie to złoto :-)
 
Edas  Dołączył: 30 Kwi 2008
Też tak myśle, platyna byłaby tu bardziej na miejscu plus kilka diamentów. :D
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Czy ten "prawdziwy" złoty nie miał przypadkiem skóry zamiast gumy?
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Tak miał:
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
No właśnie. Czyli ten, co pokazał Edas, to pewnie jakaś ściema podrabiana :roll: .
 
Edas  Dołączył: 30 Kwi 2008
widzialem go na ebay - ponoc ma ze 24 karaty.
jest jeszcze jeden taki:
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Były już o tym spekulacje na forum. Są podejrzenia, że to "zwykłe" emki przerobione na "złote".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach