Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Parking niedaleko dworca PKP w Katowicach
Czy w odległości kilku-kilkunastu minut marszu od "głównego" katowickiego dworca jest parking, na którym za rozsądną cenę można postawić samochód na cały dzień (i odebrać go w stanie nienaruszonym)?

Ten parking między Młyńską a Dworcową znam, ale o ile dobrze pamiętam cena tam osiąga już poziom niezbyt rozsądny. No i mam wątpliwości, czy na pewno znajdę tam miejsce kilka minut przed ósmą.

Moje pytanie motywuje tym, że PKP Intercity w łaskawości swojej tak ulepszyło rozkłady jazdy, iż brakuje mi sensownych pociągów między Warszawą a Gliwicami (zwłaszcza po 17). Co gorsza, połączenia pomiędzy Katowicami a Gliwicami kiepsko się komunikują z pociągami przychodzącymi ze stolicy, a ja z tych Gliwic muszę jeszcze samochodem dojechać do Nysy. Wobec tego o wiele mniej czasu zajmie mi przejechanie większego kawałka autostradą.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Korba, może trochę obok tematu, ale nie do końca - ponoć Przewozy Regionalne deklarowały, że będą wypełniać luki w połączeniach jakie stworzyło Intercity, więc może jeszcze nie wszystko stracone w tej kwestii.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Tylko, że Przewozy Regionalne nie jeżdżą po CMK i mają spore kłopoty z przekroczeniem 100 km/h, a IC na tej magistrali udaje się nawet osiągać 160 (jak im się te szybkie konie nie popsują) ;-) ,
Ja nie chcę spędzić całego dnia w pociągach i w samochodzie - mam jeszcze nasiadówkę w Warszawie.
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Ciężko o taki parking w K-ce. Niestety.
Na zwykłym godzina od 8chyba do 17 kosztuje 1.50zł, później bezpłatnie.
 

granul  Dołączył: 29 Paź 2008
Bezpłatna jest (a przynajmniej była) Skłodowskiej-Curie, powyżej Żwirki i Wigury.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Korba napisał/a:
Czy w odległości kilku-kilkunastu minut marszu od "głównego" katowickiego dworca jest parking, na którym za rozsądną cenę można postawić samochód na cały dzień (i odebrać go w stanie nienaruszonym)?

Ja w Katowicach zawsze parkuję pod CH Silesia. Do dworca kawałek trzeba przejść ale za to parking duży i darmowy.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Dzięki za informacje. Chyba odżałuję te 30 zł i pozostanę przy Młyńskiej. Z innych miejsc, o których pisaliście, jest na tyle daleko, że można dostać solidnej zadyszki drałując na dworzec z plecakiem wypchanym komputerem i papierami. Na dodatek wrócę dość późno i wędrowanie w nocy po niektórych ulicach może być nadmiernie emocjonujące ;-) .
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
najprościej wjechać na podziemny pod Altusem (koło Spodka najwyższy wieżowiec), zwykły strzeżony jest np na Wojewódzkiej, zaraz przy torach, inne w Centrum są na Sokolskiej i Sądowej, wszystko 5 minut piechotą do dworca, oczywiście można też zaparkować za darmo ale to kilka ulic dalej, o auto bym się raczej nie obawiał
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
Jest parking strzeżony przy u.Mikołowskiej tuż przy AWF, tuż przy zjeździe z A4. Stąd jest ok 12minut od dworca PKP, można potem podjechać autobusem. Za to rano nie będziesz musiał przebijać się przez miasto.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Zgodnie z zapowiedzią nastawiłem się na skorzystanie z parkingu strzeżonego przy Młyńskiej (tuż pod dworcem). No i potem nie miałem już wyboru - musiałem skorzystać, bo nie miałem czasu na kombinowanie.
Położenie idealne, miejsca po szóstej rano do wyboru do koloru. O ósmej pewnie jest podobnie, bo parking nie kosztuje już 30zł jak dwa-trzy lata temu, ale... 60 :shock: A tym razem, choć sprawa była poniekąd służbowa, zwrot kosztów miałem ryczałtowy, a nie według rachunków :-( . Zatem następnym razem w podobnych okolicznościach będę unikał tego miejsca.
 

szerman  Dołączył: 20 Paź 2007
Odgrzebię wątek, gdzie w Katowicach można zostawić samochód od soboty rano do niedzieli wieczorem?
Jakieś propozycje?
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
szerman napisał/a:
Odgrzebię wątek, gdzie w Katowicach można zostawić samochód od soboty rano do niedzieli wieczorem?
Jakieś propozycje?

Jeśli chodzi o płatne parkowanie, to z paragrafu 4. miejskiej uchwały :

opłata za parkowanie pojazdów będzie pobierana w dni robocze, od poniedziałku do piątku, od godziny 9.00 do 16:30

Jeśli chodzi zaś o miejsce - Katowice to rozległe miasto...
 

szerman  Dołączył: 20 Paź 2007
Chodzi mi o okolice Dworca PKP lub PKS (muszę dostać się na ulicę P. Skargi). Czyli z tego wynika, że mogę bezpłatnie zostawić auto w weekend, pytanie tylko gdzie byłoby najlepiej - jakieś propozycje?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Pytanie czy rozważasz postawienie "byle gdzie" czy interesuje Cię strzeżony. Wprawdzie nie zostawiam samochodu na tak długo, ale praktycznie zawsze na ul. Kościuszki - parking wzdłuż drogi - prosto w dół do przejścia podziemnego dworca. Nie jest to dzielnica ciekawa w dni tkzw. niehandlowe, ale która jest lepsza?
Czy to ten Kaniów obok Czechowic?
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
szerman napisał/a:
muszę dostać się na ulicę P. Skargi)

Piotra Skargi to w zasadzie jeden długi parking...
Zaczyna się od przylegającego do banku ING (stoi na rogu skargi i mickiewicza) parkingu bankowego (trapez), i dalej pół ulicy po jednej i po drugiej stronie (jednokierunkowa tu. gógle wju nie chce wjechać...).
https://maps.google.com/maps?q=katowice,+piotra+skargi&hl=en&ll=50.259868,19.024179&spn=0.010618,0.021071&sll=37.0625,-95.677068&sspn=53.300127,86.308594&hq=piotra+skargi&hnear=Katowice,+Silesian+Voivodeship,+Poland&t=m&z=16&layer=c&cbll=50.260315,19.021621&panoid=6vHJlfU3doCzyWfFaxiyHg&cbp=12,321.26,,0,4.95
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Nie wiem jak teraz z przejezdnością Skargi - podobno wyburzają halę handlową.
 

szerman  Dołączył: 20 Paź 2007
rychu napisał/a:

Czy to ten Kaniów obok Czechowic?


Tak.
Dzięki za podpowiedzi. Będę wcześnie rano w Katowicach, zrobię rozeznanie i stanę gdzieś przy ulicy.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
rychu napisał/a:
podobno wyburzają halę handlową.


Bo już wyburzyli!
18 pażdziernika 2013 roku "wbito pierwszą łopatę" pod nowy Supersam.

Było to pierwsze w Polsce (!) nowoczesne centrum handlowe, babcia dzisiejszych CH.
W zasadzie Supersam to nadaje się na osobny - fotograficzny - wątek.

Było






Będzie tak


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach