_Ciapek_  Dołączył: 02 Cze 2010
Przesiadka na cos mniejszego.
Witam, już jakiś czas nie jestem na bieżąco ze sprzętem dlatego proszę o pomoc. Chciałbym zrobić przesiadkę z K-m na coś mniejszego, bo ostatnio gabaryty lustra zaczęły mi przeszkadzać podczas górskich wycieczek. Tylko co wybrać?

W miarę możliwości nie chciałbym tracić ergonomii, do dobrego się człowiek przyzwyczaja :-P . Jeśli chodzi o szkła, to na początek nowego systemu wystarczający będzie jeden zoom w podobnym zakresie co kit lub coś szerszego, nie zależy mi tak bardzo na długim końcu. Budżet na takie zakupy to około 2500zł. Na co patrzeć, bezlusterkowce, mikro 4/3, może coś jeszcze innego?

Będę wdzięczny za każdą pomoc.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
NX300+18-55+Lightroom4 i jeszcze ci zostanie 500 zł na drobne wydatki.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jeżeli Samsung i do tego
_Ciapek_ napisał/a:
nie chciałbym tracić ergonomii, do dobrego się człowiek przyzwyczaja
to bardziej odpowiedni od NX300 będzie "Samsung WB2200F SMART Camera" ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
_Ciapek_, Przyjrzyj się bezlusterkowcom panasonica w m4/3
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Ja tam stwierdziłęm, że jak iść na małość i przede wszystkim lekkość w górach to wybrałem NX1000, który był lub jest na naszej giełdzie w śmiesznej cenie na gwarancji. No i oczywiście 2 stałki. Kupiłem trzecią ale jednak 20mm wystawiłem,w myśl zasady, że powyżej 2 stałek to już lepiej zooma. "Ergonomiczny" bezlusterkowiec z zomem, względem k-m to chyba nie jest zysk wart zachodu. Takim płaszczakiem też się nie foci najgorzej. Ja super ergonomii potrzebuję raczej w reportażu.

A jeśli cena nie jest istotna to m4/3 też będzie super.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
_Ciapek_ napisał/a:
Chciałbym zrobić przesiadkę z K-m na coś mniejszego
W miarę możliwości nie chciałbym tracić ergonomii
Na początek nowego systemu wystarczający będzie jeden zoom
Budżet na takie zakupy to około 2500zł.

Powyższe kryteria spełnia NEX-6 http://www.redcoon.pl/B40...e?refId=skapiec
Świetny aparacik, z jedną z najlepszych matryc na rynku. Posiada wizjer, bezcenny w warunkach słonecznych, wg. mnie warto rozważyć ten model, dopóki jest dostępny.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
janek_wu napisał/a:
Powyższe kryteria spełnia NEX-6 ...
Nie spełnia. Samym korpusem zdjęcia nie zrobisz.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
janek_wu napisał/a:
Powyższe kryteria spełnia

z wyjątkiem "ergonomiczności" :-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Aparat ergonomiczny i mały (mniejszy od k-m) to byt nieistniejący w naszej rzeczywistości.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
m4/3 - jeśli chcesz coś małego i wizjera nie potrzebujesz:
1) Panas GX1 z PZ 14-42 X VARIO (ca 2300 zł)
2) Olek E-P3 względnie E-PL3 (ca 1500 z kitem)

jak z wizjerem zostaje G5 - aparacik mega, tylko DR ma średni ;-) z kiciakiem ca 2000 zł

osobiście wolałbym Olka ze względu na IS w body i lepsze (bo w ogóle bedące lajjw) LV (w tym genialny Live Bulb)

no i do m4/3 przejściówkami zapniesz niemal wszystko
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Może Pentax Q? ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Generalnie na te chwile najtrafniej wejsc w m4/3 ze wzgledu na duzy wybor akcesoriow i szklarni na pierwotnym i wtornym rynku. Z wizjerem za zblizona kwote mozna kupic Panasa G6 - wizjer bdb jakosci, zblizony do tego co jest w duzo drozszym Olku E-M5, dwa kolka sterujace, Wi-Fi (wcale nie taki gadzet jak sie uzywa do tetheringu i zrzutu zdjec bezposrednio po zrobieniu na komp po sieci), spore mozliwosci dostosowania przyciskow zewnetrznych. A jak cos malutkiego to Olek E-PL5 z wbudowana stabilizacja i nowa matryca niewiele odstajaca jakoscia od APS-C do tego korpus metalowy. Przed zakupami produktow Olympusa, warto poudzielac sie na polskim forum i dolaczyc do klubu :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
_Ciapek_, ile zyskasz przesiadając się z Kx na inny system?
Jak już to wybrać jakąś zaawansowaną paupkę. G10-15 Canon?
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Benek napisał/a:
janek_wu napisał/a:
Powyższe kryteria spełnia NEX-6 ...
Nie spełnia. Samym korpusem zdjęcia nie zrobisz.
Rzeczywiście, mój błąd, w takiej sytuacji pozostają jedynie bezlusterkowce bez wizjera (jak w.w. NX300 lub NX1100).

Cytat
z wyjątkiem "ergonomiczności" :-)
Ergonomia to pojęcie względne, dla jednych ergonomiczny jest Q7, a dla innych dopiero D4. :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Janku_Wu - miałam kxa, mam 5N, więc wiem o czym mówię - ergonomiczność to najgorsza rzecz w Sony.
Ale ma inne zalety [duża stosunkowo matryca; z 16mm, którego nie ściągam właściwie jest naprawde malutki; robi ładne zdjęcia :D ] - i dlatego na razie nie zmieniam go na nic innego.

Oczywiście IMVHO.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
"Coś mniejszego" to korpus + obiektyw. Popatrz jaki system bezlusterkowy oferuje najszerszą gamę małych obiektywów.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Zostaw sobie K-m i kup jakiś sensowny kompakt - np Olympus XZ-2 (od 1200zł). Będziesz miał ergonomię lustrzanki i wagę kompaktu ;) O jakość zdjęć się nie martw - obecne zaawansowane kompakty potrafią naprawdę sporo.

arQ napisał/a:
jak z wizjerem zostaje G5 - aparacik mega, tylko DR ma średni ;-)
DR faktycznie nie zachwyca, ale na każdym ISO wyższy niż w K-m autora wątku ;-)
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
sylwiusz napisał/a:
Z wizjerem za zblizona kwote mozna kupic Panasa G6
a tu bym polemizował, bo zakup G5 zdaje się IMHO sensowniej wydaną kasą, G6 za wiele nie wnosi do obrazu względem poprzednika no 5
_Ciapek_, ;-) przejdź się do Galerii Magnolia albo Pasażu Grunwaldzkiego np. do sklepu foto na "A..." i pomacaj co Ci bardziej pasuje, znajdziesz i GX1 i G5 :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
arQ napisał/a:
sylwiusz napisał/a:
Z wizjerem za zblizona kwote mozna kupic Panasa G6
a tu bym polemizował, bo zakup G5 zdaje się IMHO sensowniej wydaną kasą, G6 za wiele nie wnosi do obrazu względem poprzednika no 5

Roznice sa nieduze, to fakt. Niemniej jednak zawsze troche nowszy sprzet, dostajesz jednak te ciut wiecej no i w jednym ze sklepow online mozna G6 w dual kicie (14-42mm+45-150mm) kupic za 2500 zl, wiec sie oplaca ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
sylwiusz napisał/a:
w jednym ze sklepow online mozna G6 w dual kicie (14-42mm+45-150mm) kupic za 2500 zl, wiec sie oplaca ;-)
Fajna oferta, fakt.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach