Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
12 milionowe kompakty
Walka na miliony jednak trwa. Po Sony także Casio i Panasonic mają swoje dwunastki. Matryce malutkie bo o przekątnej 1:1,7 cala na które upchnięto 12mln światłoczułych sensorków. Czy jest to sens? Wynika,że tak-jakość odwzorowania poprawia się mimo wszystko ze wzrostem pikseli/tonalność, dynamika, szczegółowośc/ oprócz szumów. te matryce 1:1,7 cala zapowiadają chyba atak na rozmiary fizyczne matryc i być może drodzy pentaxowcy doczekamy się za jakis czas powszechnych pełnoklatkowych DSLRów i to prędzej niz nam się wydaje/ postęp technologiczny=spadek kosztów produkcji/
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ciekawe, kiedy to się skończy.
A te 12 MPxl, to chyba ZIPem upchneli.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Nie, młotkiem.
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Przypatruję się poczynaniom firmy Casio i zadziwia mnie. Nie kojarzy się jako potentat/ chyba w zegarkach/ ale co rusz lideruje w zastosowaniu xxl pikseli, obniżaniu do zerowych wartości opóznień migawki, stosowaniu dziesiątków programów tematycznych, wyszukanym desingiem. Aha! stosują w swoich kompakcikach łamańce smc Pentax, teraz pod swoja nazwą. Gdybym miał wybrać cieńkisza z kompaktów do szybkiego łapania podchwyconych scenek może byłby to Exilim Casio/ konkurent Optio A30/? Kolejne Optio z serii A/ A40/ będzie miało 12mpxl-matryca sonowska.Może by tak zrobić konkurs piękności kompaktów?Hee,hee,hee wygrałoby Casio?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Piotr G. napisał/a:
Może by tak zrobić konkurs piękności kompaktów?
Z tego co wiem, bezkonkurencyjny jest Michowy dolnopłuk.
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Z tym konkursem to dobrze trafiłem-mamy laureata, dolnopłuk Micha/ czyżby chodziło o istaDLa?/ Świetna nazwa!!!! Od dziś w moim użyciu stosuje to określenie mianując nim dolnobudżetowe dslry i to każdej firmy.Jacek-dzięki za nazwę uchwytuje samo sedno.....Pozdrawiam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach