wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
System kabur - Capture Pro
Nie widziałem żeby ktoś na forum pisał cokolwiek o systemach „kabur” inaczej zwanych „pochwowymi”. Najpopularniejszym za oceanem systemem jest chyba Spider Holster (http://www.spiderholster.com), poza ceną ma jednak wadę – dostępność w PL oraz sporej wielkości złączka wystająca z dołu korpusu. Znalazłem jednak produkt – i ostrzegam od razu, będzie to hurraoptymistyczna reklama – idealny, przynajmniej w tym zastosowaniu jakiego szukałem. Nie umiem i nie lubię fotografii produktowej, więc nie będzie tu fotografii mnie i mojego sprzętu, jest ich pełno w sieci, tak jak i filmów pokazujących jak wygląda obsługa. Najwięcej ich u źródła: https://peakdesignltd.com.

W 2010 roku mój imiennik z Ameryki opisał na serwisie kickstarter.com pomysł na system przytwierdzania aparatów do paska. Pomysł rozwinął się na tyle dobrze, że w chwili obecnej jego firma, Peak Design, wypuściła już drugą wersję uchwytu „Capture Pro” oraz kilka innych, przez nikogo innego nie wydanych produktów. Fajna historia, taka całkiem hollywoodzka, firma też ciekawa, bo skupia przede wszystkim pasjonatów fotografii, całkiem łebskich zresztą.

Do rzeczy – Capture, jak i wersja v2 ze złączką standardową i wersja Pro z wyborem trzech różnych złączek, to mały i lekki uchwyt zakładany i przykręcany do dowolnego paska – czy to u spodni, czy paska plecaka, torby na ramię itp. Zakłada to się szybko i łatwo, nawet na mrozie i w rękawiczkach. W ten uchwyt wklikuje się aparat, a konkretnie szybkozłączkę – znów w w wersji standardowej lub Pro (do wyboru Micro – do małych aparatów, Arca – z szybkozłączką do statywów z mocowaniem Arca Swiss oraz Dual – poziomo Arca, pionowo Manfrotto RC2). Sam klik jest ledwo słyszalny i trzeba się upewnić czy aparat „trafił”, ale co by go nie trzymało, i tak bym się upewniał. Zwolnienie następuje po przyciśnięciu czerwonego przycisku. Zabezpieczenie przed przypadkowym zwolnieniem i upadkiem aparatu następuje przez przekręcenie tego przycisku o 90 stopni. Proste i skuteczne. I działa.

Plusy tego rozwiązania dla mnie są ogromne – za jednym zamachem pozbyłem się pasków w każdym swoim aparacie, do tego złączka Dual – i podczas wycieczek aparat z paska zapinam bezpośrednio na statyw – ergonomiczna bajka.

Żeby nie było za mało napiszę jeszcze o Smyczy, czyli produkcie nazwanym „Leash” (jest i nadgarstkowa, krótsza wersja „Cuff”). Jako że czasem pasek się jednak przydaje, choćby przy dużych, lampianych zestawach ślubnych i foceniu na dwa korpusy – do każdego aparatu mam na stałe przyczepione tzw. kotwice („anchors”), krótkie smycze z „pigułami” na końcach. Pasek na szyję, czy też na ramię, albo dodatkowe zabezpieczenie przed upadkiem aparatu – mam jeden do wszystkich aparatów. Zapina i rozpina się go bardzo szybko i jedną ręką, natomiast pewność trzymania wydaje się być wystarczająca – jak w każdym pasku trzeba od czasu do czasu „naocznie” sprawdzić przecierki materiału – opcja wypięcia kotwicy z paska jest bardzo mało prawdopodobna.

Piszę trochę jak fanboy firmy, ale niestety nie dostałem produktu za darmo żeby robić dobry PR. Mogę go polecić każdemu, kto szuka ucieczki od kilku pasków i wygodnej alternatywy od systemów szelkowych, które również brałem pod uwagę. Na koniec – produkt jest dostępny w PL, w całkiem ciekawej relacji walutowej do zagranicznych sklepów.
 

harys  Dołączył: 14 Wrz 2012
Ciekawie to wygląda. Czy masz również podkładkę do uchwytu (Capture PRO PAD). Napisz jeśli możesz z czego szczególnie jesteś zadowolony a z czego mniej. Może wiesz czy płytka ARCA będzie mi pasowała do statywu SLIK. Zastanawiam się nad zakupem:
- CapturePRO - płytka ARCA,
- Cuff - pasek na rękę/nadgarstek,
- Leash - pasek na szyję,
- Capture PRO PAD - podkładka do uchwytów Capture,
niestety nie mam możliwości przetestowania, pozostaje tylko zakup przez internet.

[ Dodano: 2014-02-11, 14:39 ]
Dzisiaj przyszła dostawa. Muszę przyznać że wygląda to dobrze i będzie praktyczne. Teraz tylko już przetestować w praktyce.
 
piotrasss  Dołączył: 06 Sie 2015
Aby nie zakładać nowego tematu odgrzeję kotleta :-D szukam takiego zapięcia jak z tematu lecz w normalnych pieniądzach w końcu to kawałek plastiku . Ktos się orientuje czy cos podobnego jest na rynku. Znalazłem jeszcze jedne chyba b-grup czy jakoś tak ale tez 200 zeta kosztuje. Pozdrawiam
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
piotrasss napisał/a:
Aby nie zakładać nowego tematu odgrzeję kotleta :-D szukam takiego zapięcia jak z tematu lecz w normalnych pieniądzach w końcu to kawałek plastiku . Ktos się orientuje czy cos podobnego jest na rynku. Znalazłem jeszcze jedne chyba b-grup czy jakoś tak ale tez 200 zeta kosztuje. Pozdrawiam


Kupiłem i używam (80 zł)


http://www.ebay.com/itm/H...utorefresh=true

I sobie bardzo chwalę.
Uchwyt zapięty do szelki od plecaka podobnie jak tu:
Bardziej wygodne niż dyndanie na szyi a odpięcie to moment.



Mocowanie pasje również do zapięcia statywu benro i podobnych (piszę o tym niebieskim za 80zł, nie wiem jak ten droższy).

PS
całość to aluminium za wyjątkiem niebieskiej gumy i plastykwej niebieskiej blokady.
 
piotrasss  Dołączył: 06 Sie 2015
Dzięki wielkie. A jak z wysyłką bo jeszcze i z ebaya nie kupowalem . Koszt wysylki to $1.99
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
piotrasss napisał/a:
Dzięki wielkie. A jak z wysyłką bo jeszcze i z ebaya nie kupowalem . Koszt wysylki to $1.99

Witam

Przede wszystkim proponuję założyć sobie konto paypal, nic nie kosztuje a bezpieczeństwo o wiele większe. Przelewasz na paypal potrzebne pieniądze lub podpinasz pod swoje bankowe konto... i w razie gdyby sprzedający okazał się jednak oszustem o wiele łatwiej (bezproblemowo jak na razie) odzyskasz kasę.

Na tej aukcji którą podałem wysyłka to 0,59$ ale tu jest jeszcze taniej:
http://www.ebay.com/itm/A...bMAAOSwDNdV4~X8

Można również kupić:
http://www.ebay.pl/itm/Wa...qIAAOSwaA5WjjTx

za ok.~65 zł (paypal ma swoje stawki) ale tego zestawu nie znam, choć wydaję się być kompatybilny z tym co mam i chyba sobie zamówię do drugiego plecaka :mrgreen:

Ale żeby nie było tak różowo w zestawie który kupiłem musiałem wymienić "gwinty" śrub, były po prostu za krótkie. W plecaku mam dość grube szelki i łapały na trochę więcej niż obrót i trochę się bałem o aparat.
Wymiana to żadne halo, bo można środek (gwintowaną część) wykręcić za pomocą kombinerek, następnie trzeba poszukać (jak w moim wypadku) nieco dłuższej (ok. 0,5cm) śruby, uciąć łepek i wkręcić w czaną gałkę na jakimś kleju.

Jak by co, służę pomocą.
 
piotrasss  Dołączył: 06 Sie 2015
No ten ostatni zestaw to ciekawa oferta. A czy była by możliwe podlaczenie sie do twojego zamówienia w razie co ;-) ?? Nie mam doświadczenia w zakupach na ebayu i nie chciałbym zrobić wtopy .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach