Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
odbitki z RELAX FOTO - Warszawa - ostrzezenie
1 - zrobilem konwersje do jpg z lightrooma (sRGB)
2- wbralem na karte
3- zona "zaniesli" (5x 30x40 - okolice)

zona odebrali ale byli zdziwieni kolorami - no trudno...
jak zobaczylem to oczyska mi wypalilo.....
tam gdzie mialem piekna zielen podpalona sloncem.....mam idealna zolc....
TAKIEJ roznicy nigdy nie zaznalem w Profilabie - nawet bez konwersji do ich ICC

Zadzwonilem dzis do relaxu i mily pan poinformowal ze nie maja profili barwnych ich maszyn.... :shock:
To byl ostatni raz kiedy z nich korzystalem

Najsmieszniejsze jest to ze profilab majac podobne ceny nawet bez profilu lepiej wychodzil....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tetenalu - a możesz zapodać jakiś sampel? Ciekaw jestem tej zieleni.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
u mnie na wsi dawali profile... i na bieżąco podgląd tego, jak kolor się zmienia, jeśli oni dodają profil...

rzuć sampelkiem...
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
30x40 - okolice)


format dla nich za duzy i musiec recznie malowac. To i kolory im sie pomieszac. ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
cotti napisał/a:
u mnie na wsi dawali profile...

Na mojej wsi, w jednym z labów, to chyba nie wiedzieli o czym mówię i powiedzieli, ze szefostwo zabrania udzielania informacji na temat sprzętu.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Na mojej wsi, w jednym z labów, to chyba nie wiedzieli o czym mówię i powiedzieli, ze szefostwo zabrania udzielania informacji na temat sprzętu.


tak zawsze najlatwiej powiedziec.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Czy może ktoś :-P mi powiedzieć w jakiej formie są te profile, czy to jest jakiś plik? I jak to "jeść" w domu, aby sprawdzić jak będą wyglądać moje foty? Sorry ale ja nieczęsto oddaje zdjęcia do zrobienia na papierze. Niestety muszę zacząć, bo kumplowi ślubne muszę zrobić a chciałbym aby dobrze wyszły na papierze.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zenza, - rozszerzenie ICC
profile mozna sicagnac np. z profilabu - ale tylko do maszyn z profilabu.....
kopiujesz taki plik do katalogu
Windows/system32/spool/drivers/color
restart
a w PS wlaczasz konwersje do profilu i wskazujesz nazwe pliku tego profilu.......
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zenza - w formacie .icc. Wrzucasz je do systemu a potem robisz konwersje swoich obrazkow do tego profilu w Photoshopie czy innym programie, ktory pozwala na to. Aczkolwiek musze powiedziec, ze wiekszosc labow po prostu wykorzystuje w swoich maszynach przestrzen barwna sRGB.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mozesz tez zrobic sobie "podglad"
dajesz opcje widok/ustawienie proby/ wlasne i wybiersz tak samo nazwe tego pliku maszyny na ktorej bedziesz robil odbitke....
roznica polega ze w pliku nie zostanie zapisany ten profil ale pozwoli na podejrzenie jak bedzie wygladal"
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
mozesz tez zrobic sobie "podglad"
dajesz opcje widok/ustawienie proby/ wlasne i wybiersz tak samo nazwe tego pliku maszyny na ktorej bedziesz robil odbitke....
roznica polega ze w pliku nie zostanie zapisany ten profil ale pozwoli na podejrzenie jak bedzie wygladal"


zapisanie profilu i tak nie ma znaczenia dla maszyny drukującej, one te informację ignorują.
podglądasz sobie z profilem po to żeby skorygować kolory itp i jest gites
 

vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
Strasznie zagmatwane to jest. Zdaję sobie sprawę, że jak ktoś kuma czaczę to trudno jest to wytłumaczyć komuś kto nie ma pojęcia. Może prościej się da?
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
vomer napisał/a:
Strasznie zagmatwane to jest. Zdaję sobie sprawę, że jak ktoś kuma czaczę to trudno jest to wytłumaczyć komuś kto nie ma pojęcia. Może prościej się da?

Ja zawsze polecam lekturę:
http://www.phototrip.pl/p...le/profile.html
:mrgreen:

Pozdrówka
Marucha
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
vomer napisał/a:
Strasznie zagmatwane to jest. Zdaję sobie sprawę, że jak ktoś kuma czaczę to trudno jest to wytłumaczyć komuś kto nie ma pojęcia. Może prościej się da?


prościej to fuji reala i dobry lab analogowy tylko :)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla napisał/a:

zapisanie profilu i tak nie ma znaczenia dla maszyny drukującej, one te informację ignorują.
podglądasz sobie z profilem po to żeby skorygować kolory itp i jest gites

Jasne profile sluza do podgladu (sumulowanie oddania kolorow w innej przestrzeni). Ale.... jesli dokonamy konwersji do danego profilu to - niezaleznie czy plik zapiszem z profilem czy bez - bedzie zmiana w kolorach. To tak dla uscislenia.

Tetenalu, jestes pewny ze nie dales im tego w ProPhotoRGB (domyslny profil Ljatruma)?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan napisał/a:
Tetenalu, jestes pewny ze nie dales im tego w ProPhotoRGB (domyslny profil Ljatruma)?
- jestem pewny - nawet potem to sprawdzilem...
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
marucha, dzięki za link właśnie sobie przypomniałem, że to już czytałem tylko nic wtedy nie oddawałem do fotolabu i poszło w niepamięć. Dzięki wszystkim, którzy starali sie pomóc. W sumie przeczytałem i zrozumiałem, teraz szukam w miarę taniego labu, bo ten Profilab w artykule ze strony podanej przez maruche napewno tani nie jest:) Ale teraz mam zadanie jako że pracuje w Centrum, to pochodzę sobie po labach i popytam sie ich czy maja profile swoich maszyn:)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Zenza - w formacie .icc. Wrzucasz je do systemu a potem robisz konwersje swoich obrazkow do tego profilu w Photoshopie czy innym programie, ktory pozwala na to. Aczkolwiek musze powiedziec, ze wiekszosc labow po prostu wykorzystuje w swoich maszynach przestrzen barwna sRGB.

Ja zgralem dawno temu profil Frontiera 570 z papierem Fuji Supreme , nie pamietam ktory model i jest ok, daje do Saturna za 5zl w Krakowie, oczywiscie 30.6x45.8 ( taki mam album... :mrgreen: ) i Michu mnie kiedys namowil na Sony G 530 (ja ma w opakowaniu Fujistsu Siemens, udalo sie kupic jak nowy niemal...) i taki monitor b dobrze zgrywa kolory z wydrukami z Saturna....
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, mam juz odbitki takze z tych samych plikow z profilabu......nieba a ziemia.... :shock:
zapodam foty roznic...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zapodawaj.
W dzień taki jak dziś, we wszystko uwierzę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach