x4rd  Dołączył: 07.03.2012
janek_wu napisał/a:
Zależy jakie kto ma oczekiwania. AF, szczególnie śledzący do wybitnych podobno nie należy, ale na moje potrzeby jest wystarczający.

A czy możesz proszę powiedzieć, mając na uwadze AF w K-5, czy AF-S różni są znacząco w porównaniu z X-T1, jeśli tak - co jest lepsze?

janek_wu  Dołączył: 26.05.2008
K-5 sprzedałem 5 lat temu a X-T1 posiadam od roku, trudno będzie więc obiektywnie porównać. Ale z ostrzeniem X-T1 statycznych obiektów w trudnych warunkach problemów nie miałem (dopóki da się robić zdjęcia z ręki przy ISO 6400). Nie fotografowałem zawodów sportowych ani dzieci biegajacych w nieprzewidywalnych kierunkach, nie wiem jak w takiej sytuacji AF sobie radzi. Na moje potrzeby wystarcza w zupełności i subiektywnie oceniam AF podobnie do K-5, ale mogą występować jakieś różnice na korzyść K-5 których nie zdołałem w praktyce uchwycić. Najlepiej gdy osoby zainteresowane same sprawdzą funkcjonowanie tego aparatu.

Goran  Dołączył: 10.12.2011
Mam K-5lls i Fujifilm X-T10. T10 ma chyba ten AF jak T1. Uzywając AF-S nie widzę różnicy w celności i szybkości działania. Może w zoomach jest minimalny plus na korzyśc Pentaxa natomiast przy obiektywach stało ogniskowych nie da się tego zauwazyć. Do Fuji często podpinam XF27mm i ostrzy błyskawicznie, pomyłki praktycznie się nie zdarzają i w świetle dziennym i sztucznym. Natomiast wydaje mi się ze w Fuji Af-s działa szybciej i pewniej niż w Panasonicu.

rey  Dołączył: 12.10.2009
Te jasne szkła kuszą w Fuji, szczególnie w erze drogich limitedów B)

Benek  Dołączył: 18.09.2008
rey napisał/a:
A kiedy była era tanich limitedów? Bo jakoś nie pamiętam. :-)

kojut  Dołączył: 13.04.2011
Benek napisał/a:
rey napisał/a:
A kiedy była era tanich limitedów? Bo jakoś nie pamiętam. :-)

Jak się pokazały na rynku.

rey  Dołączył: 12.10.2009
kojut napisał/a:
Jak się pokazały na rynku

Dokładnie.
Teraz używki potrafią być w wyższych cenach niż kiedyś nowe.

Taki X-T1 z 23/1.4 i 56/1.2 + jakiś standardowy kit mógłby być całkiem alternatywnym zestawem B)

Skocz do: