tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Co popsułem?
Co zepsułem? :evil: dlaczego takie ziarno [skan 150dpi]
HP5+ 400 | xtol | 1+2 | 20* | 15.5minuty

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A jak merdales? Jestes pewien, ze 20*? Przez 15.5 minuty mogla sie troche podgrzac - wczoraj dosc cieplo bylo.

Ja mialem podobne efekty, dopoki nie zaczalem dbac o proces. Ciezko mi tylko wyizolowac przyczyne, bo wszystkie mozliwe czynniki olewalem - temperatura, beltanie, czas, woda ;-)

dz.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
15.5 dla 1:2 ?
mi to wygląda na przewołane albo temp wskoczyła wyższa. (albo prześwietlone ale na to samo wychodzi)
ja od pewnego czasu nic nie wywołuję bo u mnie w domu jest non stop 24++ stopnie i nie chce mi się w tym ukropie walczyć z wołaniem..
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
temperatura, hmm, no poszedłem z tym na balkon [była już noc] bełtałem 10s/min odwracając, a nie kręcąc. Woda wszystko destylat, czas utrzymałem.
hmm moze w płukaniu temp zwaliłem, ale czy to mogloby mieć az taki wpływ? Na koncu mirasol.

[ Dodano: 2007-05-22, 15:55 ]
Cytat
15.5 dla 1:2 ?
mi to wygląda na przewołane
znaczy mam skrócić? brałem z tableki na devchart
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ja ci mowie, to HP5 - jak dla mnie najbardziej przereklamowany negatyw - meczylem sie z tym niemilosiernie i zawsze cos bylo nie tak. A tak naprawde to mozemy se tak dywagowac, a prawde poznamy jak alkos wejdzie na forum ;-)

dz.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dziś waliłem na FP4 ISO125/[120]. Zaraz będę wołał.
dzerry napisał/a:
A tak naprawde to mozemy se tak dywagowac, a prawde poznamy jak alkos wejdzie na forum
niech to szybko nastąpi, bo mnie trafi. Jak dzisiejszą rolkę zwalę, to zacznę mieć podejrzenia co do xtola 1+2, bo wczesniej wszystko w stocku robiłem i było ok.
Aha, moczyć w tym co wczoraj, czy wylać w cholerę i brać nowy roztwór [jaki]?

 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
tref napisał/a:
dziś waliłem na HP4 ISO125/[120]. Zaraz będę wołał.
dzerry napisał/a:
A tak naprawde to mozemy se tak dywagowac, a prawde poznamy jak alkos wejdzie na forum
niech to szybko nastąpi, bo mnie trafi. Jak dzisiejszą rolkę zwalę, to zacznę mieć podejrzenia co do xtola 1+2, bo wczesniej wszystko w stocku robiłem i było ok.
Aha, moczyć w tym co wczoraj, czy wylać w cholerę i brać nowy roztwór [jaki]?


wylej w cholere, nie ma co się szczypać.

ja robię tylko 1:3 bo tylko tak mi się podobają negatywy, ale to już kwestia preferencji chyba..

1:2 nigdy w życiu w każdym razie nie użyłem :)

a jak długo ten stock twój stoi ? bo kodak kiedyś coś przebąkiwał o traceniu mocy w rocznych x-tolach rozcieńczanych więcej niż 1:1
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Wszystko co nie jest stockiem trzeba chyba wylac. Ja na poczatku robilem w stocku, ale potem przeszedlem na 1:3. Sluchaj, czy ty rozcienczales tego stocka, w ktorym juz wczesniej cos wolales?

dz.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Wszystko co nie jest stockiem trzeba chyba wylac. Ja na poczatku robilem w stocku, ale potem przeszedlem na 1:3. Sluchaj, czy ty rozcienczales tego stocka, w ktorym juz wczesniej cos wolales?

dz.


próbowałeś może 1:3 i 24-6 stopni ?
bo 1:3 fajne, tylko czasowo mi nie pasuje, za długo trzeba siedzieć nad koreksem..

i zastanawiam się czy ziarno itp. wzrośnie bardzo bardzo przy wyższej temp. zwłaszcza że teraz łatwo o 24 stopnie a trudno o 20
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
stocka zrobiłem dopiero wczoraj z nowej torebki, z nowej wody destylowanej. Potem odlałem do butelki i zrobiłem 1+2. Zatem wszystko świeżutkie.

[ Dodano: 2007-05-23, 00:37 ]
dobra chart podaje dla dzisiejszej FP4:
Film__Developer__Dilution___ASA/ISO___35mm___Temp
FP4+ ___Xtol____1+3_________125____14.75_____20C

więc tak spróbuję
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Tref, Ty nadal nie rozrabiasz calego Xtola? Bo jesli tak, to to moze miec jakies znaczenie... :?:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
nie, kupiłem nową paczkę i ją wczoraj rozrobiłem całą. Tamta reszta z dzielenia oddelegowana została do znajomego. Jak widać starałem się, ale nie wyszło. Coś mi się zdaje, że temperaturę zwaliłem przez ten balkon. 12 minut na ciepłym powietrzy i pewnie skoczyło. :roll:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
A tak naprawde to mozemy se tak dywagowac, a prawde poznamy jak alkos wejdzie na forum


Jestem! Wszystko dlatego, ze moim skromnym zdaniem czasy dla HP5 sa wszedzie, a szczegolnie w tabelkach kodaka ;-) , zawyzone. Do ladu z tym negatywem i xtolem doszedlem dopiero kiedy zaczalem stosowac czasy dla Delty400 :-)

Poza tym, co to za skaner, tref? Śniadaniowy?
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
ja mierze temp. tez po zakonczeniu wolania, choc to troche musztarda po obiedzie. a koreks trzymam w misce z woda, w ktorej monitoruje temp. in viwo.


no i przydaje mi sie tabela z 1go postu Alkosa;

http://manufactura.home.p...3669d70f5de09ca
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
dzerry napisał/a:
A tak naprawde to mozemy se tak dywagowac, a prawde poznamy jak alkos wejdzie na forum


Jestem! Wszystko dlatego, ze moim skromnym zdaniem czasy dla HP5 sa wszedzie, a szczegolnie w tabelkach kodaka ;-) , zawyzone. Do ladu z tym negatywem i xtolem doszedlem dopiero kiedy zaczalem stosowac czasy dla Delty400 :-)

Poza tym, co to za skaner, tref? Śniadaniowy?


jeszcze można dodać że przewołanie +skaner równa się be!
ja wszystkie czasy skracam ostatnio o jakieś 10% , tzn robię i tak tylko trixa i tmax'a teraz ale się sprawdza
:)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dobra, robimy eksperyment, 14,75min ograniczę do 13, temp 20* [już mam 19 jeszcze moment i zaczynam
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
jeszcze można dodać że przewołanie +skaner równa się be!
ja wszystkie czasy skracam ostatnio o jakieś 10% , tzn robię i tak tylko trixa i tmax'a teraz ale się sprawdza


Wlasnie!

tref napisał/a:
dobra, robimy eksperyment, 14,75min ograniczę do 13, temp 20* [już mam 19 jeszcze moment i zaczynam


14.75 to czas dla delty? Powodzenia :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tref napisał/a:
14.75 to czas dla delty? Powodzenia :-)
nie, dziś wołałem FP4 ISO125/[120] właśnie schnie. Z tego co tam widzę jak wisi, to 3 klatki mam takie jak chciałem [czyli widać :-P ] cała reszta była strzelana w ruchu i na nieznośnie długim czasie [szkoda, że to była rolka ISO125 i że było już późno]., dlatego ocenię po zeskanowaniu co wyszło [jak jest namazane :-P
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
ten Hp5 z pierwszego postu to też średni ?!

jak tak, to naprawdę zmień skaner:)))
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
guerilla, nie, tamto było z małego [uff]

średni wysechł. Zaraz będę próbował skanować [próbował, bo nadal nie mam skanera do średniego :evil: ] dla porównania. Zobaczymy chociaż fragment klatki.

[ Dodano: 2007-05-23, 11:59 ]
jest dużo lepiej :mrgreen: [beter bat not perfekt :-/ ]
w końcu zzmieniłem czas i było:
FP4 -125[120] | xtol 1+3 | 11.45min | 21* | ocet | mirasol

przedstawiam fragmenty klatek [przez środek skanowałem, szerokość 24mm jak dla małego obrazka - taki skaner]
150dpi do jpg, nic nie robiłem
[przepraszam za rozjechanie foruma :-D ]













Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach