wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Olympus OM-D E-M10
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Zdecydowanie ja też ;-)
Nie zmienia to jednak faktu, że sporo się dzieje na rynku.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Cena jak zwykle Olympusowa ;-) a poza tym miód cud, jest wizjer, jest swietna matryca, masa szkiełek do wyboru, handgrip (świetny patent) i 14-42 EZ wisienką na szczycie :D naleśniczek jak sie patrzy.
 
jurekg  Dołączył: 22 Mar 2008
Dodatkowo focus peaking przy manualnym ostrzeniu, zdjęcia z interwałem, wifi z możliwością sterowania aparatem przez smartfon albo tablet, lampka wbudowana, konfigurowalne przyciski. Ja sobie kupiłem.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Szkoda tylko że na MF nie potwierdza ostrości... Tak wiem, jest FP, ale na pewno by w niektórych przypadkach pomogło piknięcie ;-) a może to tylko moje przyzwyczajenia z DSLR
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ha!

 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Tym razem dotarł ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tak jest. Pierwsze wrażenia organoleptyczne super. Bateria się ładuje, jutro coś popstrykam.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Taki damski się wydaje...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Taki damski się wydaje...
Dokładnie. Sexi.

Podstawowy cel osiągnięty. Do torby, w której mieścił się tylko DSLR + 12-24 włożyłem olka z kitem, 20/1.7 i 9-18. Ciągle jest lekko.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
On też ma takie megamożliwości konfiguracji oraz personalizacji guzików i pokręteł jak EM-5?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Jarek, jaki to kolor farby masz na ścianie ? Fajny jest. Wlasnie mam do odmalowania kilka pokoi w domu, moze jeden bym sobie w takim kolorze walnął?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Benek napisał/a:
On też ma takie megamożliwości konfiguracji oraz personalizacji guzików i pokręteł jak EM-5?
Chyba tak, nie wiem dokładnie.
wuzet napisał/a:
Jarek, jaki to kolor farby masz na ścianie ?
Dulux Magnolia. Super miły, jasny kremik.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Fajny jest, mały. Kupię se jak spadnie do stówki, ha ha ;D EM-5 już za £450 na forach w UK chodzą, z gripami... Pięknie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Żeby nie było to tamto, najpierw podpiąłem 43/1.9 Ltd. Wychodzi coś na kształt manualnej portretówki. Póki co, sportretowałem ulicę, za dnia i w nocy. Za dnia: pełna dziura, ISO 200, w nocy: f4, 1/3s!, ISO 3200. Wołane w Lr4.4, odszumianie kolorowe domyślne (+25), wyłączone wyostrzanie i odszumianie luminancji. Trochę wygaszone światła i przysmolone cienie. Po kilku pełny rozmiar.





W tym EVF manualnie ostrzy się świetnie (w dobrym świetle). Nie gorzej niż w naszym optycznym.

W sobotę spróbuję zrobić "test przedszkolaka".
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Test przedszkolaka zdany na 3+ - chodziło mi głównie o AF i responsywność aparatu.
Ale, nie sądzę, żeby K-5IIs + 18-135 dał mi zauważalnie lepsze rezultaty. Mówię o AF-S z ew. przekadrowaniem, AF-C nie używam. Używałem EVF, myślę, że używanie ekranu dotykowego do ostrzenia w określony punkt + zwolnienia migawki dałoby mi lepsze rezultaty.

Wczoraj po raz pierwszy zalęgła się u mnie myśl o pozbyciu się DSLR...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Jarek Dabrowski napisał/a:
Wczoraj po raz pierwszy zalęgła się u mnie myśl o pozbyciu się DSLR...
To nieuleczalny, postępujący nowotwór... :->
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
Jarek Dabrowski napisał/a:
Żeby nie było to tamto, najpierw podpiąłem 43/1.9 Ltd. Wychodzi coś na kształt manualnej portretówki. Póki co, sportretowałem ulicę, za dnia i w nocy. Za dnia: pełna dziura, ISO 200, w nocy: f4, 1/3s!, ISO 3200. Wołane w Lr4.4, odszumianie kolorowe domyślne (+25), wyłączone wyostrzanie i odszumianie luminancji. Trochę wygaszone światła i przysmolone cienie. Po kilku pełny rozmiar.


Jakosc obrazu w zdjeciu za dnia jest bardzo slaba. Wyglada jak skan ze starej amatorskiej kliszy, a po powiekszeniu nie da sie ogladac. Pozostaje miec nadzieje ze to wyszla kiszkowatosc limiteda a nie E_m10.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
A jak w E-M10 wygląd filmowanie? Ja jestem trochę zawiedziony tym w E-M5. Przy filmowaniu M.Z 9-19 obraz strasznie szarpie, nawet jeśli nie przesuwasz dynamicznie aparatu. W NX-ach i Pentaksie tego nie miałem. Musze coś pokombinować z ustawieniami aparatu, bo to niemożliwe, żeby tak paskudnie to wyglądało.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Benek napisał/a:
obraz strasznie szarpie
Ale jak szarpie (jak deinterlace czy jak rolling shutter) i gdzie szarpie (aparat, komputer)?
W EM-10 filmy są OK, zarówno kiedy aparat jest w ruchu, jak i kiedy obiekt jest w ruchu.
Z 9-18 jeszcze nie filmowałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach