Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Szukam filmu Adox CMS II 20 i kogoś kto podejmie się wołania
Potrzebuję najlepiej Adox CMS II 20 :), widział go ktoś w naszm pięknym kraju?
I kto z kolegów odpłatnie podejmie się wołania takiego filmu?

Poszukiwany też dobry namiar na miejsce gdzie z sercem wołają czarno białe filmy, ale równie chętnie dam zarobić komuś z forum.
 

kesek  Dołączył: 06 Wrz 2006
Jeśli nikogo nie znajdziesz, to zaoferuję wymoczenie go w rodinalu 1+50 lub 1+100. Nic innego nie mam aktualnie pod ręką. Stabilizacja temperatury, sprzęt jobo. Formaty 135, 120, 9x12, 4x5. Koszty - przesyłka w 2 strony.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Do skanowania mam LS-40. Do wołania mam HC-110 i Pyrocat HD. Tak że jak by co to ślijcie do mnie :-P
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
1 Podstawa to statyw, jasna optyka albo ładna pogoda.
2 Z pojawieniem się nowej CMS II 20 wypuścili również 120 i 4x5" :shock:
3 Kup zestaw :


http://www.adox.de/englis..._CMS_Films.html

A jaką ten film posiada rozdzielczość :shock:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Kupiłem juz kilka miesięcy temu 2 rolki małego i 2 rolki średniego tego Adoxa. teraz jak tak czytam, to nie ma za wiele czasów do wywoływaczy. Nie ma nic do tych co mam :-/ Ten oryginalny Adotech II, drogi z kolei . Buteleczka 50ml. co wystarczy na 5 małoobrazkowych, kosztuje prawie 30$.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Czy czasem to nie jest kolejna odsłona takiego filmu, co się Gigabitfilm nazywał ? Z parametrów podobny. Tamten trzeba było też w dedykowanym wywoływaczu robić, bo inaczej kaszana wychodziła, a na pewno nie te parametry rozdzielczości i ziarna. Jedyny zalecany inny niededykowany wywoływacz, to był chyba T-max.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Do pierwszej wersji CMS-a jest kilka czasów dla innych wywoływaczy. Znalazłem w sieci też zdjęcia z Rodinala. W DigitalTruth, dla wersji II jest też czas dla Adoxowego Atomala49. Zamówiłem go i spróbuje w nim zrobić te filmy.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
wuzet

Z tego co wiem, to CMS 20, w obu wersjach, zarówno I jak i II, można wołać w HC-110 ale trzeba traktować film jak o czułości 6 ASA.

M.W napisał/a:
Podstawa to statyw, jasna optyka albo ładna pogoda.

O to się nie martwię, mam ośmiornicę + LX + K28/2 więc będzie dobrze. CMS-a 20 kupiłem kilka rolek w pierwszej wersji, teraz czas ruszyć w góry.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Zrobię chyba testowo jedną rolkę małoobrazkowego, tak na raty po ok. 10 klatek w różnych wywoływaczach i zobaczę co wychodzi.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Zrobiłem dzisiaj kilka klatek i wywołałem w Atomalu49. Rozcieńczenie 1+2, czas 6 minut. Wyszło kontrastowo. W sumie lubię mocne kontrasty, ale tutaj chyba ciut za mocno.





Chciałbym teraz spróbować w HC-110. Szukam po sieci jakie rozcieńczenie i czasy byłyby dobre i jakoś nie moge znaleźć nic konkretnego. Ktoś coś zaproponuje ?
 

Henry  Dołączył: 12 Sty 2010
Skoro wyszło kontrastowo to znaczy że trzeba skrócić wywołanie. Jaki jest sens testowania w kolejnym wywoływaczu skoro jeszcze pierwszego nie przetestowałeś?
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
3-cie wygląda ok, pierwsze 2 niedoświetlone, stąd wrażenie dużego kontrastu...
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Właśnie, też tak kombinuje czy przesłona nie ma tutaj wpływu na efekt. Te 2 pierwsze są zrobione na pełnej dziurze, czyli f1.2. Trzecie chyba na f8. Czyli przy takich na pełnej dziurze, powinienem zrobić korektę.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
A wyciągasz tą maksymalną rozdzielczość filmu :?:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Nie mam odpowiedniej linijki pomiarowej.

Potestowałem jeszcze dzisiaj z innymi roztworami A49 i czasami. Zrobiłem kilka klatek w rozcieńczeniu 1:3 i czasie 8 minut, i potem jeszcze kilka w czasie 7 minut. Różnicy większej nie widze.
Jedno natomiast rzuca mi sie w oczy, to to że błona jest bardzo delikatna. Podatna na rysowanie i nie pomagają zbytnio bawełniane rękawiczki.
Łapie też okrutnie paprochy i/albo dostaje taka wysypkę białych plamek. Nie wiem z czego to może być ... przerywacz ? utrwalacz ? wszystko świeże Ilforda. Płukanie ? jesli tak , to co jest źle ... za krótko ? płucze ok. 10-12 minut, kilkanaście zmian wody w koreksie.
 

Henry  Dołączył: 12 Sty 2010
To jest po prostu adox - miękka emulsja. Utrwalacz garbujący podobno nie pomaga więc nic tylko się przyzwyczaić. Jedyne co można pilnować to żeby nie przekraczać 30 stopni przy płukaniu.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Zrobiłem tylko po 2 rolki tego filmu (135 i 120) i wszystko wołałem w Atomalu 49.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach